Star Wars: Rebels Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

Postřehy: Klonové války skončily až nyní v seriálu

S epizodou The Last Battle jsme se vydali na Agamar, kde jsou stále aktivní bitevní droidi. Rex si společně s Kananem a Ezrou připomenou, jak vypadaly Klonové války v době, kdy spolu soupeřila Republika a Separatisté. Kdo ale ve skutečnosti Klonové války vyhrál?


8 0
27.10.2016

Epizoda The Last Battle není epizodou, která někam z hlediska dlouhodobého děje směřuje. Jedná se čistě o nostalgickou epizodu, která nám má připomenout ukončený seriál Clone Wars a de facto celou novou trilogii, na kterou se v poslední době zapomíná. Filmy, seriály, hračky, hry – vše se nyní točí pouze okolo Povstalců a Impéria.

Nyní ale zpátky k epizodě. I když Obchodní federace na rozkaz Darth Vadera na konci Epizody III obdržela zprávu, že má deaktivovat všechny bitevní droidy, chybka se vloudila a droidi v čele s Kalanim jsou na planetě Agamar stále aktivní. Pokud vám jméno Kalani něco říká, vězte, že jsme ho potkali v pár epizodách páté řady na Onderonu.


(Poslední bitva bitevních droidů v galaxii. Foto: DisneyXD)

Kromě klasických bitevních droidů jsme v epizodě mohli vidět i droideky s jejich účinnými štíty. Bohužel už v epizodě nezbylo místo na superdroidy. Celá epizoda je prakticky o taktickém droidovi Kalanim, který je přesvědčený, že Klonové války ještě neskončily a je potřeba ještě jedné bitvy, která dokáže, zda vyhrála Republika či Separatisté.

Kalani tak posílá na Kanana a Ezru své bitevní droidy. Oba jediové jsou pro Kalaniho připomínkou starých časů, kdy jediové bojovali po boku klonů většinou jako generálové. Klona v této epizodě představuje Rex, který zároveň vede celou misi. I když se Rex dočká svého vítězství, Ezra připomene všem, co si možná nikdo z nás neuvědomil.

Klonové války zuřily v galaxii celé tři roky. Palpatine, který ovládal obě fronty, udržoval válku v rovnováze, aby ani jedna strana příliš nevyhrávala nad tou druhou. Jak ale ve skutečnosti skončily Klonové války? Kdo vyhrál – Republika, či Separatisté? Bitevní droidi byly deaktivováni a všichni separatističtí vůdci byli popraveni Vaderem na Mustafaru.

(Rex si zopakuje, jaké to je bojovat po boku dvou jediů proti Separatistům. Foto: DisneyXD)

Republika kvůli Rozkazu 66 přišla o jedie, program klonování na Kaminu byl ukončen a klonoví vojáci byli nahrazeni skutečnými lidmi na akademiích, jak jsme ostatně v mohli vidět nedávné epizodě. Dostáváme se tak opět k otázce, kdo Klonové války vyhrál. Popravdě žádná strana, ale pouze jediný jednotlivec. Palpatine je snad jedinou osobou v galaxii, která skutečně vyhrála Klonové války, a dostala to, co chtěla.

Impérium je v podstatě takový mix mezi Republikou a Separatisty. Je to přesně to, co se snažil Palpatine získat. Věděl, že žádná strana není dokonalá, proto stvořil Impérium, které vystupuje jako strana třetí. Až v této epizodě si vše uvědomil Rex a hlavně i Kalani, který navzdory svému naprogramování pochopil, že Klonové války jsou skutečně u konce. Kalani vyhodnotil, že z Republiky se stalo Impérium a nyní je jeho nepřítelem. Ještěže nevyhodnotil, že Povstalci se snaží obnovit Republiku a nepřítelem jsou tedy oni. Pokud by takto uvažoval, Kanan, Ezra a Rex by se z Agamoru nedostali tak snadno.

Příští týden nás čeká pauza a nová epizoda nás čeká až za dva týdny. V příští epizodě pojmenované Imperial Supercommandos se můžeme těšit na návrat Fenna Raua a jeho mandalorianů.

Diskuze /5

monikash

„Rozkaz! Rozkaz!“ „Proč to opakuje?“ Tak tohle je otázka za milion kreditů.....

27.10.2016 | 16:10:41
Jaroslaw

V originále je to ještě lepší, akorát, že to funguje jen anglicky „Roger, roger.“ „Who is Roger?“

Jinak děsný a naprosto nelogický díl.

#5 monikash
27.10.2016 | 19:45:28
Ryen

Budu hnidopich a upozorním na chybu. :D

Ve větě: „Celá epizoda je prakticky o taktickém droidovi Kalanim, který je přesvědčený, že Klonové války ještě neskončily a je potřeba ještě jedné bitvy, která dokáže, zda vyhrála Republika či Impérium.“ má na konci určitě být „Republika či Separatisté.“

Jinak díl se mi líbil – spojenectví na konci jsem nečekal, vidět po takové době bitevní droidy je příjemný osvěžení… a i když díl děj v podstatě nikam neposunul, byla to zajímavá změna. Navíc mám mnohem radši období Klonových válek než dobu Impéria – ale to už je otázka vkusu. ;)

#4 tom99
27.10.2016 | 23:11:50
tom99

#3 Ryen: Děkuji za připomínku. Opraveno :-)

Děj se sice fakt nikam neposunul, ale tohle byla zábava to sledovat. Proto jsme si to všichni tak užili :-)

webmaster
28.10.2016 | 9:19:35
monikash

#2 Jaroslaw: V Lego Star Wars Dobrodružství freemakerů to dotáhli k dokonalosti, když droida pojmenovali Rodger. Ale s českým dabingem to zapadlo. Ale zase, kdo by se jmenoval Rozkaz, že?

4.11.2016 | 11:07:04
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás