Star Wars: Rebels Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Forces of Destiny je již k dispozici v českém dabingu. Jak dopadl?

Někdy trvá měsíce či dokonce roky, než váš oblíbený seriál vysílá česká televize v českém znění, proto většina diváků dává přednost originálu. V případě Forces of Destiny je ale situace opačná a seriál si již můžete vychutnat s českým dabingem. Dodržely se hlasy z filmů?


5 0
31.7.2017

Na českém dabingu k seriálu Forces of Destiny se podílelo studio Virtual v čele s režisérkou Alicí Hurychovou, která se pokusila dodržet všechny hlasy, které známe z předchozích filmů. O předmluvu k seriálu se postarala Tereza Bebarová, tudíž hlas Maz Kanaty z Epizody VII byl zachován. Stejný případ byl i v případě Rey, kterou si opět nadabovala Eva Josefíková.

Ve třetí epizodě se setkáme s Leiou Organou, které propůjčila hlas Milena Steinmasslová, která ji dabovala již v Epizodě VII. Nad tímto výběrem bych se trošku pozastavil. Steinmasslová dabovala starší verzi Leiy, zatímco v seriálu sledujeme mladou Leiu, proto by se více hodilo obsadit Nikolu Votočkovou, která princeznu dabovala v novém dabingu Epizod IV-VI a také ve filmu Rogue One.


V jedné z dalších epizod se nám představí Ahsoka Tano, které propůjčila hlas opět Anežka Pohorská, která ji dabovala již v seriálu Clone Wars a Rebels. Dodržení hlasu bylo zachováno i v případě Jyn Erso, kterou si opět střihla Markéta Procházková. I seriálové obsazení z animovaných seriálů zůstalo nezměněno. Dabérkou Sabine Wren opět zůstala Nina Horáková.

(Hlavní hrdinky nového seriálu. Foto: Disney)

I pánské obsazení se velice podařilo. Anakina Skywalkera opět dabuje Bohumil Švarc mladší, který si vyvoleného střihl již v Epizodě II, III a v seriálu Clone Wars. I památný hlas mistra Yody zůstal nezměněn. Bohuslav Kalva se stavil ve studiu, aby nadaboval svých pár vět. Kalva daboval Yodu v Epizodách I-III, v seriálu Clone Wars, dále v novém dabingu Epizod V-VI a předminulý rok byl slyšet i ve vizi Rey v Epizodě VII.

Skoro to už vypadá, že studio neudělalo nikde žádný přešlap. Bohužel nakonec se nepodařilo dodržet spjatého dabéra postavy C-3PO. S rolí byl neodmyslitelně spjatý Tomáš Juřička, který si tohoto protokolárního droida nadaboval v Epizodách I-VI. Z neznámých důvodů byl ale v Epizodě VI a ve filmu Rogue One nahrazen Jaroslavem Pleslem. Bohužel ani jeden z těchto pánů si C-3PO nenadaboval v seriálu Forces of Destiny. Zde mu svůj hlas propůjčil Petr Gelnar.

Na českém Youtube kanále Disney Česká republika se můžete podívat, jak se dabing u prvních pár epizod povedl. Pokud jste četli naší recenzi na seriál, která není příliš kladná, tak asi víte, že se nám seriál moc nelíbil. Musíme ale konstatovat, že seriál je v češtině mnohem snesitelnější než v originále. Doufejme, že až v říjnu vyjde druhá polovina řady, bude obsazení stejně perfektní, jak tomu bylo do teď.

Líbí se vám seriál Forces of Destiny s českým dabingem? Jaký máte názor na dabing Star Wars filmů?

Diskuze /4

Kutil44

Dabing v pohode, obsah to však nezmenilo…

31.7.2017 | 18:07:07
JoshMcIntosh

Úplně škoda, tak kvalitního dabingu pro takovou sra*ku. Akorát hlas mladé Leiy mi připadá jak omylem zaměněný.

#3 Wolfinator1
1.8.2017 | 18:14:53
Wolfinator1

#2 JoshMcIntosh: Asi to bude tím, že Leiu mluví Milena Steinmasslová ( tedy pokud jí ještě poznám po hlase a nepletu se ) a to je přece jen starší dáma než 20 letá Leia no. Ale jinak dabing je dobrý, ale jinak seriál je blbost.

3.8.2017 | 20:43:50
JoshMcIntosh

Kdo jí dabuje už je napsané v popisu. Já napsal, že to vypadá jako by to udělali omylem.

3.8.2017 | 20:58:57
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nově přidané postavy

V průběhu třetí řady Rebels vám budeme přinášet nové profily postav. Proto je nezapomeňte vždy ohodnotit.

Reklama

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Rebels a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme.

Nejoblíbenější postavy

Zajímavosti

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Ahsoka Tano se vrátí ve své podobě, žádný vlk se konat nebude

Sice jsme přesně neviděli, jak dopadl Ahsoky souboj s Vaderem ve finále druhé sezóny na Malachoru, ale už bylo několikrát potvrzeno, že příběh Tano bude ve čtvrté řadě pokračovat. Nevěděli jsme, zda uvidíme Ahsoku ve své podobě, či ji budeme sledovat v jiné formě. Nyní je vše oficiálně potvrzené.

Momentka

Momentka

Narozeniny herců

Hlídejte si nás