The Leftovers (Pozůstalí) Popis

The Leftovers

The Leftovers

Když dvě procenta světové populace náhle bez vysvětlení zmizí, svět se snaží přijít na to, co s tím má dělat. O tři roky později se odehrává děj seriálu The Leftovers a přináší příběhy lidí, kteří se přes toto nevysvětlitelné zmizení nedokázali přenést.


Když se řekne dvě procenta, nezdá se to jako velké číslo, ale když se bavíme o dvou procentech světové populace, dostaneme se na milióny. Milióny lidí náhle bez vysvětlení zmizely a svět se snažil přijít na to, co s tím má dělat. Nakonec nezbylo nic jiného, než se přizpůsobit. Ale co ti, kdo se nové situaci přizpůsobit nedokázali?

Právě o těch vypráví nový seriál stanice HBO The Leftovers, který se odehrává v městečku Mapleton.


Čeká nás seznámení s Kevinem a Laurie Garveyovými, rodiči Jill a Toma. Zatímco Tom, který je nejen otcem dvou dětí, ale také šéfem policie, se snaží v tomto novém světě udržet alespoň zdání normálnosti, Laurie nechá celý svůj život za sebou, aby se přidala k záhadnému kultu Vina Přeživších. Jill se snaží vypořádat se skutečností, že během zmizení byla očitou svědkyní odchodu své nejlepší kamarádky Jen a Tom nedávno odešel ze školy a uchýlil se k záhadnému odborníkovi.

Ve městě se střetávají dvě skupiny lidí. Obyvatelé, kteří se snaží alespoň v rámci možností jít dál i poté, co ztratili své blízké a kult Guilty Remnant (Vina Přeživších), který vede Patti Levin a jehož hlavním cílem je terorizovat zbytek města. Střetnutí těchto dvou skupin je nevyhnutelné a právě o cestě k němu a pocitech, které provázejí obyvatele města, je seriál The Leftovers.

Dalšími obyvateli města jsou starostka města Lucy Warburton, bývalý reverend a současný redaktor bulvárních novin, které sám vydává, Matt Jamison. Manželka a matka, která po zmizení najednou není ani jedním, Nora Durst. Svobodomyslná středoškolačka, která se nezdá býti šokovaná náhlým zmizením lidí, Aimee, nebo muž, který, zdá se, chápe, že časy se změnily a staví se k tomu čelem – často násilně, Dean.

Pro úspěch první řady byl seriál obnoven pro řadu druhou, která začala 4. října 2015.

Upoutávka na první řadu

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
MichaelVicha

seriál asi není pro každého, ale pro mě je to paráda… do druhé série jsem se totálně zažral, ještě ji nemám dokoukanou, si to šetřím :), mezi díly ulítám na muzice hrané v seriálu přes Spotify…doufám, že třetí série bude taky skvělá…

8.1.2017 | 20:26:42
JeremyFall

První série naprosto brilantní. Uvidíme, co přinese série druhá. Tak po druhé sérii nechávám těch pět hvězdiček, ale kdyby jsme zde jeli na procenta, tak by to bylo nějakých 85–90 řekl bych. Dějová linka v Jardenu a nové postavy tam mě zrovna moc neuchvátili. Immortal Kevin a jeho výlety do posmrtného života mi nechali na jazyku hořkou pachuť, moc se to dle mého názoru do seriálu nehodí. Neřeknu, kdyby to byla součást Kevinovi terapie, že by se třeba pomocí nějaké hypnózy dostal do toho afterlife hotelu ale zmrtvýchvstání? No tak. Oproti první série ale přinesla druhá strašně moc dechberoucích momentů a vyvolala ve mně více emocí. Teď jenom napjatě očekávat, co přinese série poslední.

  1. série – 100 %
  2. série – 85 %
19.7.2016 | 22:10:55
Maslord

S1– 80% S2–100%

12.12.2015 | 18:54:41
beebb

skvelý a úchvatný seriál, konečne niečo nové čo nieje upírske či nadprirodzeno superschopné, prečo nedať šancu niečomu novému … :)

29.11.2015 | 20:14:57
J.T.honza

Čekal jsem něco ve stylu Walking Dead, dostal jsem něco jiného. To by zas tak nevadilo, kdyby to nebyla tak nebetyčná, pseudo-filozofická blbost. Několik chytrých point v celé první řadě sráží nevysvětlené a neodůvodněné pravidla místního světa a herci, kteří jsou tak prkení a protivní, že vám vlastně nedávají moc důvodů, proč by vás osudy jejich postav v divném světě měly zajímat. Dodíval jsem to jen proto, že když už něco začnu sledovat, tak to sleduju až do konce. Do druhé řady se ale každopádně budu hodně nutit…

26.9.2014 | 21:33:44
darkHannibal

Skončil jsem po čtyřech dílech. Čekal jsem něco jiného.

14.9.2014 | 21:45:08
koolsavage

Během sledování každé epizody mi bylo úzko, až fyzicky zle. Tak, že jsem chtěla vidět a vědět víc…A dokonalý hudební podkres to vše jen umocňoval.

14.9.2014 | 16:14:16
psychko

nezklamali,famosní hudba

10.9.2014 | 17:33:19
generator

Dal jsem seriálu šanci. Dlouho to bylo o ničem a tak to zůstalo do posledního dílu 1. sezóny. Za mě ztráta času. Žádné psychologické drama. Postavy se chovají nekonzistentně, nepřirozeně prostě nereálně. Žádné mystično, prostě deset dílů ničeho o ničem.

10.9.2014 | 10:29:25
janeicka

Ze začátku jsem vůbec nevěděla, co si o seriálu myslet, ale pak mě zcela pohltily příběhy seriálových postav a především ta hudba!!! :-)

9.9.2014 | 21:19:32

Stav překladu

Epizoda S03E07: The Most Powerful Man in the World (and His Identical Twin Brother)”

cz1%
Odhadované dokončení 2.6. | 23:59
en100%
DOKONČENO

Tento díl pro vás překládají Danyssimo a Milenka


Příjemnou zábavu a přijďte se podělit o svůj názor v naší diskuzi

Co je cílem Leftovers?

To krásně shrnul Damon Lindelof

Tenhle seriál není pro každého. Někteří lidé ho budou milovat a jiní ho mít rádi nebudou, ale chceme, aby všichni něco cítili.

Reklama

Poster ke třetí řadě

Poster ke třetí řadě