The Shannara Chronicles (Letopisy rodu Shannara) Fantasy příběh Shannarův meč se vrací v novém vydání

Fantasy příběh Shannarův meč se vrací v novém vydání

Fantasy příběh Shannarův meč se vrací v novém vydání

První díl slavné fantasy trilogie Shannara se dočká nového vydání. Shannarův meč vyjde pod hlavičkou nakladatelství Omega 14. září. Populární sága Terryho Brookse se v září objeví také na televizních obrazovkách.


17 0
12.9.2016

Třídílná fantasy série Shannara vyšla poprvé v letech 1977 až 1985. Od té doby si získala srdce fanoušků po celém světě. Trilogie se odehrává ve velmi vzdálené postapokalyptické budoucnosti našeho světa, který byl zničen nukleárními a chemickými válkami. Civilizace byla dlouhými boji a devastací Země uvržena zpět do předindustriální éry a vědu částečně nahradila magie. Čtyřzemí, jak se nazývá svět Shannary, nyní kromě lidí obývají také elfové, trollové i gnómové.

Svět zachrání před zlem jedině kouzelný meč

První díl série čtenáře zavede do malé vesnice kdesi v horách na jihu Čtyřzemí. Tam žije mladík Shea Ohmsford, kterého problémy okolního světa ani trochu nezajímají. To se má ale brzy změnit. Do vesnice totiž zavítá starý dějepisec Allanon, který varuje místní před spiknutím údajně mrtvého Pána černokněžníků. Ten se totiž vrátil a chystá se ovládnout svět. Jedinou zbraní, která ho může zastavit, je magický Shannarův meč. Zbraň však může použít pouze Shannarův pokrevní dědic. A tím je právě Shea…


Napínavý příběh o boji proti silám zla a pátrání po magické zbrani přináší nakladatelství Omega. Knihu v novém vydání budete moci zakoupit od 14. září.

Svět Shannary na Prima Cool

Pokud už máte první díl v malíku a zajímají vás další dobrodružství ze světa Terryho Brookse, zapněte si 26. září Primu Cool. Na české televizní obrazovky totiž vstupuje první řada seriálu Shannara Chronicles, který televizní stanice MTV natočila na motivy druhého dílu trilogie s názvem Shannnarovy magické elfeíny. Wila Ohmsforda, potomka Shey, v seriálu ztvárnil Austin Butler. V roli jeho tajemného průvodce Allanona se představí Manu Bennett, známý z třídílné série Hobit, kde si zahrál postavu skřetího velitele Azoga.

Diskuze /2

komja

No manu se objevil i v Arrowovi i Spartakusovi ;) ale hlavně já chci vědět jestli nebo kdy bude další řada :'( protože by klidně mohli udělat pěkný pokračování :)

#2 joyeux
12.9.2016 | 19:44:51
joyeux

#1 komja: Další řada bude, ale zatím se neví kdy. :)

webmaster
12.9.2016 | 19:53:56
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Druhá řada

Druhá řada seriálu The Shannara Chronicles:

  • začne na podzim roku 2017
  • se už nebude vysílat na MTV, ale na Spike TV

Reklama

Nepřehlédněte

Postřehy z epizody Ellcrys

Postřehy z epizody Ellcrys

Finále první řady zodpovědělo spoustu otázek, ale zároveň vyvolalo několik zcela nových. Nakonec to vypadá, že démoni nebudou jediným velkým nebezpečím, které se valí na Čtyřzemí.

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás