Arrow Oliver Queen

Oliver Queen

Oliver Queen

Strážný anděl Starling City, kterému se snaží vrátit předešlou slávu.

Sezóny 5
2012 - 2017


Mladý a poměrně talentovaný muž z bohaté rodiny Moiry Queen a Roberta Queena, který si do nečekaného ztroskotání nedělal ze života žádnou starost. Jeho mladší sestra Thea Queen jej vždycky obdivovala, ale po jeho zmizení ztratila smysl života.

Díky bohatému dědictví svůj život promrhal a nedělal si starost o svoji budoucnost. Avšak když se plavil po Pacifiku, nastal obrat v jeho životě: jeho loď ztroskotala a on byl uvězněn na pustém ostrově, kde dlouhých pět let prožil velmi krutý život. Po jeho nalezení začíná poznávat smysl života, a že svět, ve kterém žijeme, není tak jednoduchý a bezstarostný, jak se mu v mládí zdál.


A proto se rozhodl bojovat se zločinem vlastním způsobem, tím že vsadí na svou nejlepší schopnost, lukostřelbu. Jeho luk a šíp se stanou smrtelnou zbraní, která v naší době neměla obdoby. Svým postavením a svými činy se z něj stal strážný anděl Starling City.

Na ostrově prožil mnoho utrpení a bolesti. Ten byl totiž obydlený a potkal zde dobré i špatné lidi. Jeho učitelem se stal Yao Fei a poté Slade Wilson se Shado. Spolu s nimi prošel obrovskou změnou, kterou se snaží uplatnit ve Starling City. Rozhodl se vykonat otcův úkol a to zbavit město lidí, kteří jsou na jeho seznamu, čímž vrátí zašlou slávu Starling City.

Oliver byl vždy dobrým přítelem Tommyho Merlyna, se kterým si užíval život. Oliver chodil s Laurel Lance, které ale tajně zahýbal s její mladší sestrou Sara Lance. Právě Sara s ním plula na Pacifik, kde spolu s Oliverem zmizela, což mu Laurel nikdy nezapomněla.

Oliver Queen (Green Arrow) byl v komiksech ztvárňován jako muž v zelené kápi s bujnou blonďatou hřívou a vousy.

Foto: CW

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Meyan

Skvelý herec, ktorému to v seriáli Arrow naozaj sekne…Je pravdou, že na Oliverovi stojí celý seriál, ale niekedy ma jeho reči poriadne štvú, občas by si skutočne mal nechať poradiť od ľudí, kt.ho majú radi, a najviac neznášam keď klame, keď klamal aby ochránil ľudí,kt. miloval -OK, ale občas to lezie na nervy,.....a mal by konečne začať žiť aj svoj vlastný život,myslím,že Oliver ako postava si po tom všetkom čím prešiel zaslúži byť šťastný…rozhodne!! A mmal by si tiež uvedomiť, že niekedy jednoducho musí zabiť, …mal by sa zmieriť a vysporiadať zo svojou temnotou a meniť ju na svetlo…lenže to nepôjde ak nechá každého žiť, tý ľudia sa nezmenia (keď Oliver prešiel zmenou na lepšieho človeka-to neznamená, že ostatný padousi si vezmú z neho príklad…)

30.1.2017 | 11:46:38
NIGHTMARE022

Nejlepší postava v seriálu.

12.12.2016 | 19:11:02
Brett

Vůdce.

redaktor
3.12.2016 | 1:10:34
shanewalsh

Je u něho vidět velkej progres, což je bezva. Z rozmazleného „chlapce“ na nekompromisního člena Bratvy, co se s nikým nesere, parádní postava.

25.10.2016 | 15:30:16
Pegeta

Amell je skvělý o tom žádná a dle mě dělá jen on sám, tak 50% celého seriálu.

20.10.2016 | 15:52:48
The Walking Dead, The Flash, The Arrow

moje nejlepší a nejoblíbenější postava z celého seriálu The Arrow, Oliver je prostě nejlepší ze seriálu, už od první série, jak v civilu tak i v obleku, 100%.

AnyZakova

Amell si nezaslouží hrát Olivera.

1.9.2016 | 15:24:32
Bína

Je tak sladký :*

21.7.2016 | 23:36:44
Draumer

Souhlasím se všemi – je nejlepší :) Zajímavé je, jak skoro každý v jiných diskuzích píše, že ho nemá rád, ale tady ho každý žere :D

15.7.2016 | 20:19:08
Jarl Borg

Fakt, že si bere luk první, ještě dřív než se oblíkne to je za 100 bludišťáků :D :D

26.5.2016 | 17:04:05

Stav překladu

Epizoda S05E14: The Sin-Eater

cz1%
en100%
DOKONČENO

Překlad: CWzone.cz

Překlad sedí na verze Arrow:

  • … S05E14 HDTV x264-LOL
  • … S05E14 720p HDTV X264-DIMENSION
  • … S05E14 1080p WEB-DL

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Co nás čeká a nemine

Co nás čeká v 13. - 15. díle?

Co nás čeká v 13. - 15. díle?

Oliver jakožto starosta bude hodně pod palbou, protože se dočká minimálně dvou útoků na svou osobu. Kromě toho dojde k odhalení Reneho minulosti a seskupení dívčího gangu.

Reklama

Po Arrow k dalším seriálům ze stejného světa

Pokud jste se ocitli v situaci, že jste dokoukali seriál Arrow a nevíte, na co jiného se podívat, vaše první kroky by měly směřovat k seriálům The Flash, Vixen, Legends of Tomorrow a Supergirl, které přímo souvisí se seriálem Arrow a mají tak (částečně) společný děj!

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás

Partneři