Breaking Bad (Perníkový táta) Popis

Breaking Bad

Breaking Bad

U středoškolského učitele chemie je diagnostikována rakovina, a tak se rozhodne před svou smrtí zaopatřit výrobou metam­fetaminu svou rodinu. Seriál vyniká naprosto famózní proměnou hlavní postavy z obyčejného člověka v klíčovou postavu drogového obchodu a skutečného bosse.


Breaking Bad je mnoha cenami ověnčený seriál ze stanice AMC, z které pocházejí takové seriály jako současné Walking Dead z roku 2010, The Killing a také velmi oceňovaný seriál Mad Men z roku 2007. Zkrátka a dobře, AMC a drama šlo vždycky velmi dobře dohromady.
Breaking Bad se začal vysílat v roce 2008 a za tu dobu získal desítky cen a ještě více nominací na cenách jako Emmy, Saturn Award a Golden Globe (zde zatím pouze nominace). Celý přehled cen a nominací můžete najít ZDE


Příběh vypráví o chemikovi Walterovi Whiteovi, který žije se svou těhotnou manželkou Skyler a mozkovou obrnou postiženým synem Walterem Juniorem v Novém Mexiku.
Walter je špičkový chemik, který léta pracoval ve výzkumu, ale nakonec skončil jako středoškolský učitel chemie, který, aby uživil rodinu, si musí přivydělávat ještě v automyčce. Tam jednoho dne zkolabuje a poté se dozví, že má neoperovatelnou rakovinu plic ve třetím stádiu a zbývají mu zhruba dva roky života.
Ve světle těchto skutečností a strachu o budoucnost své rodiny se Walt rozhodne zužitkovat své znalosti chemie z let minulých a dá se na výrobu metamfetaminu. Jako partnera k obchodu, o kterém nic neví, si přibere svého bývalého žáka Jesseho, který už v tomto byznysu nějaký pátek funguje, a společně se dají na výrobu.
Jako výrobci toho nejčistšího metamfetaminu, který se dá sehnat, nemají brzy o pozornost nouzi. A to jak ze strany konkurence, tak ze strany druhé – DEA (protidrogová organizace spadající pod FBI), u které pracuje Waltův švagr Hank (manžel sestry Skyler Marie) a o Waltův čistý metamfetamin se začíná se svými kolegy vážně zajímat.


Obsazení:

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
timco89

aboslútna špica

22.5.2017 | 21:31:34
hyena

asi najlepsi serial aky kedy bol.....vela ludi je tu dosratych z „premeny“ waltera podla mna ani zdaleka nemal taku premena ako pinkman......

7.5.2017 | 17:46:31
tunky

Zezačátku se špetkou komedie, postupně k napínavému dramatu, jeden z nejlepších seriálů historie, určitě doporučuji každému, za mě nejlepší seriál všech dob.

1.5.2017 | 23:54:08
R.-TedyS

Výjimečný seriál BIATCH ! :D

1.1.2017 | 0:59:07
benjik

Nejlepší seriál všech dob.

19.12.2016 | 21:42:48
Isowan

Výborný seriál.

15.12.2016 | 13:27:00
peter316

Hats off to the world´s best TV Show ever.

27.10.2016 | 15:57:37
red7thunder

nejlepší co jsem zatím viděl :)

30.9.2016 | 20:27:58
kalon

Na to, že mám vystudovanou chemii, mě seriál moc neučaroval. Určitě patří do lepší poloviny, ale zdálo se mi, že je sem tam hodně natahovaný…

8.9.2016 | 14:01:18
Plocan

Jeden z mála seriálů, který se mi podařilo dokoukat bez jediného spoileru a to necelé tři roky po odvysílání poslední epizody. Možná i proto mě Breaking Bad naprosto uchvátil. Seriál se řadí k těm nejlepším z nejlepších už jen díky propracovanému příběhu plného zvratů, perfektně napsaným dialogům, neskutečným hereckým výkonům a špičkové atmosféry, kterou seriál dokáže hravě navodit. Na seriálu nevidím jedinou chybu, a plné hodnocení dávám s klidným svědomím. Kéž by si všechny seriály udržely své kouzlo a napětí po celých pět sérií…

překladatel
29.3.2016 | 17:56:59

Rekapitulace děje

Reklama

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Fanouškovská rozšířená úvodní znělka

Ač fanouškovská, tak velice profesionálně vypadající předělávka úvodní znělky k rozšířenému hudebnímu úvodnímu motivu od Davea Portera.

Nejlepší postavy

Galerie

Galerie

Hlídejte si nás

Měli byste rádi aktualizace o všech seriálech pohromadě na jednom místě? Není nic lehčího, než se stát našimi fanoušky na Facebooku, či nás sledovat na Twitteru. Můžete si nás také přidat mezi své kruhy na Google+.

Breaking Bad online

Poslední díl Breaking Bad už dnes na Voyo.cz

Aktuálně: 5×16 – Felina