Divergent (Divergence) Knihy

Knihy

 • Čtyřka: Kolekce povídek

  Kromě trilogie Divergent, Veronica Roth ještě vydala kolekci pěti povídek z pohledu hlavního hrdiny Čtyřky. První povídka, Free Four, byla vydána 23.4.2012 a zbývající čtyři spatří světlo světa v první polovině roku 2014 jako e-knihy.

  2 0
  29.3.2014 | 13:10MonieCDiskuze (3)
 • Divergence

  Chicago obklopuje močál a ostnatý drát. Společnost je rozdělena do pěti frakcí a to na Mírumilovné, Sečtělé, Odevzdané, Neohrožené a Upřímné. Beatrice Prior se narodila v Odevzdanosti a teď, stejně jako i všichni ostatní šestnáctiletí, si musí zvolit frakci, ve které stráví zbytek svého života. To, co si Beatrice vybere, překvapí i ji samotnou.

  Během výcviku v nové frakci se Beatrice rozhodne používat jméno Tris. A do cesty se jí připlete fascinující ale zároveň nebezpečný chlapec, Čtyřka. Tris řeší své city ke Čtyřkovi, ale zároveň musí uchránit tajemství, které může zachránit všechny její blízké… nebo také zničit.

  10.2.2014 | 20:06MonieCDiskuze (0)
 • Rezistence

  Žádná volba není bez následků. Pro Tris to měl být šťastný a slavnostní den, ale věci dopadly úplně jinak. Po krvavé tragédii mezi frakcemi přibývá stále více konfliktů a nad společností se vznáší válka. Tris byla již jednou postavena před volbu, která jí změnila život – nyní na ni čeká další rozhodnutí. Činy, které dříve provedla ji právě dostihli a Tris nezbývá jiná možnost, než přijmout svou divergentní identitu. Otázkou ale zůstává, dokáže se vyrovnat se vším, co to znamená?

  10.2.2014 | 19:05MonieCDiskuze (0)
 • Aliance

  Společnost, ve kterou Tris Prior věřila je v troskách – zničená boji, násilím a zradou. Když se tedy naskytne příležitost prozkoumat svět za ostnatým plotem, Tris neváhá a spolu s Tobiasem se vydá zjistit, co je na druhé straně. Co když právě tam naleznou život bez bolesti a utrpení? Ale realita, kterou Tris objeví je mnohem více znepokojující než to, v co doufala.

  Na rozdíl od prvních dvou dílů je Aliance vyprávěna z pohledů obou hlavních hrdinů.

  10.2.2014 | 18:07MonieCDiskuze (0)
 • Free Four: Čtyřka vypráví příběh

  Mužský hlavní hrdina Čtyřka vypráví jednu kapitolu knihy Divergence.

  Tato třinácti stránková scéna zachycuje scénu vrhání nožů a Čtyřkovu osobnost a také poodhaluje kousek z jeho minulosti. Čtyřka zde vyjadřuje svůj názor na hlavní hrdinku Tris Prior.

  0 0
  10.2.2014 | 17:07MonieCDiskuze (0)

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Reklama

Novinky k Alianci

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Série Divergent jde proti zaběhnutým hollywoodským kolejím, kdy se poslední díly podobných ság dělí na „část 1“ a „část 2“. Názvy finálního knižního dílu byly pro filmovou podobu změněny na Allegiant a Ascendant a každý má i jiné logo. Změny schválila i autorka knih.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás