Divergent (Divergence) Postavy

Postavy

 • Caleb Prior

  Caleb Prior

  Caleb je Beatricin starší bratr, který pro ni byl vždy vzorem pravého Odevzdaného člověka. Vždy si odříkal a byl připraven sloužit druhým. Přese všechno byl zvídavý a rád četl knihy. Nikdo z rodiny neměl tušení, že by chtěl přestoupit k Sečtělým, což nakonec učiní.

 • Christina

  Christina

  Christina se stala přeběhlíkem z frakce Upřímných k Neohroženým, což není taková vzácnost, jako v případě Oddaných. Během zaučování nováčků se skamarádila s Tris. Prvě se poznají hned po Obřadu volby, když musí naskočit a vyskočit z jedoucího vlaku. Ani Christina to nebude mít v Neohroženosti lehké. Ze své rodné frakce je totiž zvyklá na upřímnost, což není všemi tolerovaná vlastnost.

 • Čtyřka

  Čtyřka

  Čtyřka je jednou z hlavních postav celého příběhu. V Neohroženosti se věnuje výcviku nováčků. Vystupuje tajemně a odměřeně, přesto se vynasnaží Tris pomoct, když uvidí její odhodlání stát se členem této odvážné frakce.

 • Eric

  Eric

  Eric původně pochází ze Sečtělosti ale přešel k Neohroženým. Poté se stal leaderem frakce, do které přestoupil. Eric má tmavé krátké vlasy a také má na obličeji hodně pearcingů a tetování na krku. I přesto je velmi chytrý. Tris jej popisuje jako člověka ze Sečtělosti, který nosí oblečení Neohrožených.

 • Jeanine Matthews

  Jeanine Matthews

  Jeanine Matthews zastupuje frakci Sečtělých. Tento úřad zastává díky své vysoké inteligenci. Stojí za narážkami na členy Odevzdanných, mezi něž patří Beatricina rodina. Nehodlá však zůstat pouze u slov, a tak Tris správně vytuší, že její nesympatie vůči ní byly oprávněné.

 • Peter Hayes

  Peter Hayes

  Peter Hayes je jeden z hlavních nepřítelů Tris. Původně pochází stejně jako Christina z Upřímnosti. Velice rychle se dokáže rozzuřit a často se chová krutě a dokáže i někomu ublížit. Neustále se poflakuje s Molly a Drewem, kteří také přišli z Upřímnosti.

 • Tris Prior

  Tris Prior

  Beatris Prior je hlavní hrdinkou série Divergent, kterou napsala Veronica Roth. Tris se narodila v Odevzdanosti, ale při Obřadu volby přestoupila do Neohroženosti. Tam se snaží začít žít nový život, a také přijmout fakt, že je Divergentní a ne každý je s tím spokojený.

Aliance

3. díl knižní trilogie od Veronicy Roth

Světová premiéra 1. části: 10.3. 2016

Systém frakcí je rozvrácený, rozhoří se souboj mezi jednotlivými vůdci toužícími po moci, ale všichni ve skutečnosti touží po jediném – po pomstě. A svět za plotem obklopujícím celé město se zdá ještě nemilosrdnější. Pokud však Tris chce ochránit své blízké, musí se vydat právě za hranice svého rodného Chicaga. Zde odhalí tajemství, které je ještě více šokující, než čekala…

V ČR vydává nakladatelství CooBoo.

Trailer k Alianci

Reklama

Novinky k Alianci

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Poslední film změnil název a dostal nové logo

Série Divergent jde proti zaběhnutým hollywoodským kolejím, kdy se poslední díly podobných ság dělí na „část 1“ a „část 2“. Názvy finálního knižního dílu byly pro filmovou podobu změněny na Allegiant a Ascendant a každý má i jiné logo. Změny schválila i autorka knih.

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Hlídejte si nás