Fear the Walking Dead (Živí mrtví: Počátek konce) Shrnutí a postřehy k epizodě The Dog

Shrnutí a postřehy k epizodě The Dog

Shrnutí a postřehy k epizodě The Dog

Co se událo toto pondělí ve třetí epizodě seriálu Fear The Walking Dead? To si můžete před dalším dílem připomenout v našem shrnujícím článku. Pokud jste epizodu prozatím neviděli, přečtěte si článek pro jistotu později.


20 0
20.9.2015

Minulou epizodu jsme viděli, jak je město na západním pobřeží na pokraji chaosu, toto pondělí jsme už viděli jeho konec – přijíždějící armáda, která přebírá kontrolu nad předměstím. Bohužel, většina našich hlavních postav s touto situací stále ještě není smířena.

Pes

Název epizody, v českém překladu jednoduše Pes, by mohl mít metaforický smysl… nebo by se prostě mohl vztahovat k psu, který pro rodinu Manawů a Clarků, byl tuto epizodu velice důležitý.


Stejně jako mimina v The Walkng Dead i psi nejsou úplně vhodní společníci v průběhu zombie apokalypsy. Jakmile začnou štěkat, přitáhnou k sobě pozornost všech chodců v okolí, k tomu všemu je pes dostal do kontaktu s kontaminovanou krví. Přitom je vlastně všechny zachránil.

V prvé řadě soused, který Clarkům vlezl do domu měl plnou pusu mrtvého psa a tak na Travise nezaútočil, ale především, na konci epizody, kdy přijíždí armáda Madison zalhala, že v hrobě, který voják viděl na zahradě, je mrtvý pes a nikoliv soused. Kdyby Madison okamžitě nezareagovala, nejspíš by celou rodinu potkal stejný osud, jako jejich souseda Patricka, který byl v kontaktu se Susan – svoji nakaženou manželkou a armáda, zdá se, nenechává nic náhodě.

Záchrana je za rohem

Příjezd armády v samotném závěru epizody napovídá, jakým směrem se bude druhá polovina série vyvíjet. Neuvidíme naše tři rodiny přežívat v poušti, ale budou mít falešný pocit bezpečí, alespoň ze začátku.

Bohužel, jediným efektivním řešením se stává prevence, to se nejspíš stalo právě Patrickovi, manželovi nakažené Susan. Když se Madison zeptala, co se s ním stalo, voják vyhýbavě odpověděl, že byl pokryt nakaženou krví. Je tak možné, že Patrika už živého v seriálu neuvidíme.

Hranice

Jak jsme mohli vidět na začátku epizody, hranice mezi nakaženými a rabujícími je velice neostrá. S rostoucími nepokoji roste i počet nakažených lidí a než si uvědomíte kdo je kdo, může být po vás.

Nepokoje, policejní zásahy, šířící se strach z neznámé situace, nákaza a to vše společně s výpadky elektrického proudu ukazuje na konec civilizace a nový řád, který bude postapokalyptycký svět provázet dále. Pravidla se mění a s nimi se bude muset změnit i chování našich hrdinů, chtějí-li přežít.

Tajemství

Nepřišlo vám, že rodina Salazarů, hlavně Daniel, toho ví opravdu mnoho? Bez zaváhání mířil nakaženému sousedovi brokovnicí na hlavu, radil Travisovi, aby sousedovo tělo spálil a tak se nákaza dál nešířila, má svůj plán (než tedy přijela armáda), učí Chrise jak zacházet se zbraněmi a na konci epizody poznamená, že je příliš pozdě.

Mohlo by to vše znamenat něco víc? Mohla se nákaza objevit už dříve a lidem se ji podařilo izolovat? Možná právě pro to se autority snažily ze začátku tajit veškeré informace o nakažených a pouze bezpečnostní složky byly uvědoměny o situaci. Nebo je Daniel jen velice opatrný a přemýšlí o situaci v širších souvislostech? Na odpověď si nejspíše budeme muset pár dílů počkat.

Krátké postřehy

Jedním z důvodů, proč Madison neřekla své dceři Alicii celou dobu pravdu o nakažených byla nejspíš obava z její reakce, při které by chtěla utéct za svým přítelem Mattem, kterého jsme mohli vidět v druhé epizodě, jak bojuje s horečkou a nemocí.

To, že jsou na začátku nákazy chodci odolnější jsme si potvrdili i v této epizodě, kdy z bezprostřední blízkosti musel Daniel vystřelit dvakrát, aby nakažený soused konečně padl k zemi.

Záběry na prolétající dopravní letadla by nás měly navnadit na chystaný The Walking Flying Dead Airplane Special.

Prozatím každý díl končil tím, že se někdo dívá z okna. Je to jen náhoda nebo další pojítko s The Walking Dead a Rickovou teorií rozbitého okna?

Se zajímavým postřehem přišla i česká AMC, která se na svém facebookovém profilu zamýšlela nad rozdíly mezi Fear The Walking Dead a The Walking Dead, ve kterém jsou hlavní postavy policisté s jistými vůdčími schopnostmi – ví, kde hledat potřebné věci a jak přežít. Oproti tomu hlavní postavy Fear The Walking Dead jsou obyčejní lidé, civilisté, kteří nemají ponětí, co se děje a že situace jen tak nepřejde. Jediná postava – Liza, Travisova bývalá manželka, je zdravotní sestra, takže naší skupině může určitým způsobem pomoci. Avšak ani od ní nemůžeme očekávat to, jak připravený byl například Rick, Shane či divácky oblíbený Daryl.

Jak se vám líbila epizoda The Dog a co si myslíte, že se bude dít dále? Dejte nám vědět do komentářů.

Foto: AMC

Diskuze /5

tom99

Upřímně mi v seriálu chybí doktor, který by věděl, co se děje, někdo z armády, přes kterého bysme viděli jednotlivé kroky a nařízení vlády, a někdo například z elektrárny. Chtělo by to vidět postavy, které jsou skutečně DŮLEŽITÉ. Seriál se mi zatím líbí, ale vidět tři obyčejné rodinky…

webmaster
20.9.2015 | 15:38:21
Sykorkass

Nemyslím si,že by byly chodci odolnějši. Spiš jsem nazoru,že není zbran jako zbran např. nož na dopisy z minuleho dilu nebo na tuto brokovnici,když tam naladoval zelene naboje(broky 8mm ,ktere mají nizkou prubojnost a velky rozptyl). Navic to i tam vysvetluje o poti těm červenym. Což mě se osobě moc líbí,že to v FWD zohlednily.

#4 k_ub0
20.9.2015 | 15:56:43
ked

Dobré postřehy, i když víme všichni co se stane, pro mě to má pořád napětí.

20.9.2015 | 18:11:47
k_ub0

#2 Sykorkass: brokovnica je zaujimava uzitočna zbran pretoze sa vyraba plno rôznej municie až po klasicku jednotnu strelu vdaka ktorej sa prakticky z brokovnice stane gulovnica čiže pri strelbe na vačšiu vzialenost moze človek naladovať slug strelivo a ma gulovnicu alebo pri horde zombie na blizko naladuje brokove strelivo a kosi zombie , nevyhoda je velke nabojnice a mala kapacita nabojov v puške

21.9.2015 | 15:02:41
ema13

Nepřipomíná Vám někoho?

Mě připomíná Madison. Určitě náhoda, ale bylo by hustý, kdyby to byla skutečně ona.

21.9.2015 | 21:02:23
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Stav překladu

Epizoda S03E08: Children of Wrath

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @L0newolf a @Xavik

Překlad sedí na verze Fear the Walking Dead:

 • … S03E08 HDTV x264-SVA
 • … S03E08 720p HDTV x264-AVS
 • … S03E08 HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 720p HDTV x264-FLEET
 • … S03E08 1080p HDTV x264-BRISK
 • … S03E08 CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 1080p CONVERT WEB h264-TBS
 • … S03E08 WEB-DL x264-RARBG
 • … S03E08 720p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 1080p WEB-DL RARBG
 • … S03E08 WEBRip x264-RARBG
 • … S03E08 1080p AMZN WEB-DL VLAD

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete v tomto fóru.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Fotografie hlavních postav

Fotografie hlavních postav

Narozeniny

Hlídejte si nás