Gotham Popis

Gotham

Gotham

Seriál Gotham je založen na čtyřdílné komiksové minisérii v hlavní roli s komisařem Jamesem Gordonem. Příběh vypráví osudy Jamese Gordona, Bruce Waynea a všech ostatních důležitých postav z Batmanova světa a odhaluje, proč se Gotham stal městem, kde musí zasahovat samozvaný strážce.


Každý zajisté zná jméno James Gordon. Je to jeden z největších nepřátel zločinu, muž, jehož reputace je synonymem pro zákon a pořádek. Ale kolik je toho známo o Gordonově příběhu a o jeho vzestupu z řadového policisty na policejního komisaře? Co vedlo k rozšíření korupce, která tajně ovládla Gotham City a vytvořila nejznámější padouchy na světě? A za jakých okolností byly stvořeny osoby jako Catwoman, Penguin, Riddler, Two-Face nebo Joker?

Gotham je originální příběh plný úžasných superzáporáků a superhrdinů ze stáje DC Comics, který odhalil zcela novou kapitolu, která do té doby nebyla nikde zmíněna. Sleduje vzestup jednoho policisty ve zkorumpovaném a nebezpečném městě balancujícím na hraně zla, stejně jako vzestup jednoho z nejznámějších superhrdinů dnešní doby.


Foto: FOX

James Gordon (Ben McKenzie – Sounthland, The O.C.) vyrůstající na předměstí Gotham City si město idealizuje jako okouzlující a vzrušující metropoli, kde jeho zesnulý otec pracoval jako úspěšný obvodní návladní. Nyní, dva týdny od svého nastoupení k policii Gotham City (GCPD) a zasnoubení se svojí milovanou snoubenkou, Barbarou Kean (Erin Richards – Open Grace, Breaking In), si Gordon žije svůj sen – dokonce doufá, že městu navrátí zpět jeho slávu a čistotu, a že město bude vypadat stejně jako v době, kdy byl ještě malý kluk.

Statečný, čestný policista, připravený sám sobě něco dokázat, je přiřazen jako parťák k neomalené, ale chytré policejní legendě, Harvey Bullockovi (Dobal Logue – Sons of Anarchy, Terriers, Vikings, Cooper), který začíná pracovat na největším případu, který toto město pamatuje – vraždě místních miliardářů Thomase a Marthy Wayneových. Na místě činu se Gordon setkává s jediným přeživším, úchvatně intenzivním dvanácti letým synem Wayneových, Brucem Waynem (David Mazouz – Touch), ke kterému mladý detektiv cítí nevysvětlitelnou přízeň. Gordon, dojatý z chlapcovy hluboké ztráty, slibuje, že chytí vraha.

Foto: FOX

Když Gordon začne jít často pokoutné politice trestního soudnictví v Gothamu, bude muset čelit impozantní šéfce gangu, Fish Money (Jada Pinkett Smith – The Matrix filmy, Hawthorne, Collateral), a mnohým z postav, které se stanou jedněmi z nejznámějších a trvalých záporáků světa, včetně Seliny Kyleové, později Catwoman (herecký nováček Camren Bicondova) a Oswalda Cobblepota, později Penguina (Robin Lord Taylor – The Walking Dead, Another Earth).

Ačkoliv nové kriminální drama bude sledovat především Gordonův turbulentní a pozoruhodný vzestup skrz policejní oddělení Gotham City, vedené policejním kapitánkou Sarah Essen (Zabryna Guevara – Burn Notice), zaměří se také na nepravděpodobné přátelství Gordona s mladý dědicem Wayneových, který je pod ochranou vyrovnaného komorníka, Alfréda Pennywortha (Sean Pertwee – Camelot, Elementary). Jedná se o přátelství, které vydrží po celý život a sehraje klíčovou roli v tom, proč se mladý chlapec nakonec stane bdělým strážcem, k němuž je předurčen.

Foto: FOX

Gotham je založen na charakterech publikovaných společností DC Comics a produkovaných společností Warner Bros. Television. Výkonný producent Bruno Heller (The Mentalist) napsal pilot, který je režírován a ko-produkován držidelem Emmy, Dannym Cannonem (CSI, Nikita, The Tomorrow People).

Trailer

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
George Wayne

Nejlepší DC seriál vůbec!

7.11.2016 | 18:25:30
QWF

Nejlepší americkej seriál

23.10.2016 | 20:14:10
Jájinka89

Neuvěřitelně hmatatelná atmosféra Gothamu! A ti padouši! Tolik perfektně zahraných rolí! Osobnosti, ze kterých šílenství vyzařuje na kilometry daleko. Charismatické postavy jako Fish, Penguin, Alfred nebo samotný Don Falcone! Plný počet bez debat :)

9.7.2016 | 0:11:57
Lucifrid

První série Gothamu byla fajn. Zábavná, akční, takové představování. Ale ta druhá! První tři díly byly jako jeden rozkrájený velkofilm a člověk si říkal, jak může tohle tempo pokračovat. Může. Nevzpomenu si na nějaký vyloženě slabší díl, naopak jsem neustále kroutila hlavou, jak je tohle možné, že ta laťka se neustále zvyšuje. A vrcholy sezóny? Zrození Hádankáře, kapitán Barnes a Jerome. Himlhergotkrucinál, ať už je zas podzim!

webmaster, korektor
3.7.2016 | 15:21:36
D4nny1972

Nějak nechapu proč vám na Edně chybí postavy z druhý série,ale je to boží seroš.

28.6.2016 | 23:41:35
lubomir****

fakt dobré

24.4.2016 | 23:51:50
Mylosss

Tento seriál je ako víno, čím ďalej tým lepšie vám chutí,padne. Seriál ma baví čím ďalej tým viac. Má svoju kvalitu. Zvraty, skvelé vykreslené postavy, atmosféra, náväznosť, celkový dojem je pre mňa osobne veľkým zážitkom. 1. séria mala ťažší rozbeh, ale dlho netrvalo a získal si moju stálu pozornosť. Z mojej obavy o seriál sa postupne menila táto obava cez dobrý pocit, záujem až po užívanie si dielov. 2. séria ma väčší ráz a aj spád vecí a deja, pričom netlačí na pílu a nesíli to prehnanými ( ala telenovela) vzťahmi a scénkami. Všetko jemne a prirodzene do seba zapadá a plynulo bez väčších zádrhelov si tento seriál plnými dúškami užívam.

14.4.2016 | 12:04:18
Bína

Nejlepší seriál od DC comics

30.3.2016 | 19:17:07
CZ_ZENROC

Luxus Nemohu si stěžovat :) Hned co jsem našel tento seriál tak mě začal bavit a snad nikdy nepřestane.. Jen ať pokračují ve skvělé práci :) Doporučuji tento seriál všem.. :P

30.3.2016 | 14:09:21
Quinzel

Momentálně nejlepší seriál. :-)

22.3.2016 | 23:15:31

Stav překladu

Epizoda S03E14: The Gentle Art of Making Enemies

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky připravují: @LuAn, @Nameless1, @Maty9, @gongis, @Lucifrid, @KevSpa

Sedí na verze:

  • S03E14.HDTV.x264-LOL
  • S03E14.720p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S03E14.1080p.HDTV­.X264-DIMENSION
  • S03E14.1080p.WEB-DL.DD5.1.H.264­.NOGRP
  • S03E14.1080p.AM­ZN.WEBRip.DD5­.1.x264-CasStudio

Nezapomeňte epizodu ohodnotit.

Ohodnoťte seriál Gotham

Podpořte překladatele

Chcete-li podpořit překladatele Gothamu a poděkovat jim za jejich práci na titulcích, můžete tak učinit zde. Moc vám děkujeme. V poznámce prosíme uveďte seriál, za který přispíváte.

Reklama

Postřehy a teorie

Postřehy: Prapůvod Batmana, Jerome v lunaparku, Oswaldův pád a Soví tribunál

Postřehy: Prapůvod Batmana, Jerome v lunaparku, Oswaldův pád a Soví tribunál

Máme za sebou zimní finále, které pár příběhů a záhad ukončilo, aby mohly další začít, případně se znovu otevřít. V našich postřezích se podíváme na nejzásadnější momenty celé epizody.

Nepřehlédněte

Do Gothamu zavítá Ra's al Ghul

Do Gothamu zavítá Ra's al Ghul

FOX potvrdil spekulace o příchodu dalšího slavného záporáka. Tentokrát se bude jednat o samotného Batmanova učitele, nesmrtelného Ra's al Ghula. Kdo si jej zahraje a kdy se objeví, se dočtete v následujícím článku.

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny herců

Hlídejte si nás