Preacher (Kazatel) Kazatel (#3): Lovci

Kazatel (#3): Lovci

Kazatel (#3): Lovci

Jesse, Tulip a Cassidy si užívají života, ovšem cestu jim zkříží tajemná organizace s názvem Svatý grál, duo sexuálních vyšetřovatelů a zvrácený Ježíš de Sade. Všichni se chystají na jeden z nejperverzněj­ších, nejúchylnějších a nejdekadentnějších večírků, jaké kdy de Sade uspořádal.


21.5.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 3: Hunters
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba), Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1995
Rok vydání v ČR: 2007
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 127

Shrnutí děje

Začátek třetího svazku nám poodhaluje co právě dělají známé, ale i nové postavy: Svatý zabiják sleduje Custerovy stopy, Jesse a Tulip si naplno užívají společné chvilky a mluví o nedávném setkání Tulip s Bohem. Na to se nám představí nová postava Ježíše de Sade, který ve svém dekadentním a zvráceném doupěti připravuje perverzní večírek pro všechny znuděné kaliforňany, ale také někteří členové tajné organizace zvané Svatý Grál – Hoover a Featherstoneová, ale zejména Herr Satrr.


Jesse a Tulip se znovu setkávají na večírku s Cassidym, který si noční život pořádně užívá. Tulip odchází do hotelu a Jesse s Cassidym probírají, co se stalo za tu dobu co se neviděli a bezděčně vyvolají barovou rvačku. Ráno se Jesse probudí u Cassidyho v bytě, kde mu upír vypráví o své, teď už mrtvé, přítelkyni a shodou okolností najdou ve zdi ukrytý sejf, v němž se povaluje několik kil heroinu a vizitka Sexuální vyšetřovatelé Bob Glover a Freddy Allen.

Glover a Allen se napojili na Ježíše a snaží se pro něj sehnat drogy, ovšem prozatím marně a tak se vydávají do bytu Cassovy bývalé přítelkyně, aby si vyzvedli zásilku. Všechno to sleduje Cassidy ukrytý pod postelí.

Mezitím Herr Starr pátrá s Featherstoneovou po Jessem Custerovi, kterého chce nejvyšší představený Grálu, ovšem informace o Custerovi jsou tajné. To zajímá Starra, který chce v organizaci spáchat politický převrat a mít po boku Custera, jako nového mecenáše až v roce 2000 přijde Armagedon. Starr má ve městě nastraženy všechny uši a tak se zanedlouho dozví o rvačce v baru, při které byl i chlap s kolárkem.

Cassidy a Jesse se vydávají navštívit kancelář sexuálních vyšetřovatelů, aby zjistili, kde je Ježíš de Sade a mohli se mu pomstít za smrt Cassovi přítelkyně. Místo Glovera a Allena však najdou dva chlapy, kteří kšeftovali s „vyšetřovateli“ a poví jim, kde se bude de Sadův večírek konat. Jen o několik chvil později do kanceláře přijde i Starr a dozví se, že Custer míří k de Sadovi.

Jesse, Tulip a Cassidy se dostali na večírek a rozhodli se rozdělit a najít vraha Cassidyho holky. Jesse se setkává s Ježíšem, který mu vysvětluje zvrácenost svých večírků. Cassidy našel dva sexuální vyšetřovatele a snaží se jim rozmlátit hlavy, jenže Cass skončí s rukou ve Freddyho puse, což dává Bobovi příležitost Cassidyho znásilnit. To se mu naštěstí nepodaří a Cassidy je zpacifikuje.
Na večírek také dorazí speciální jednotka Svatého grálu, kterou zahlédne Tulip a snaží se z Hoovera dostat informace. Jenže si jí všimne Herr Starr a během přestřelky Tulip zajme, v poslední chvíli se objeví Cass a zalže mu, že právě on je reverend Custer a Tulip je jeho přítelkyně. Grál oba zajme a odchází.
Mezitím Jesse rozbije hubu de Sadovi za to, že se snažil točit dětské porno a zahlédne, jak Starr odjíždí s Cassidym a Hoover s Tulip, načež se je vydá sledovat. Během automobilové honičky Jesse pomůže Tulip osvobodit, ovšem Starr s Cassem ujíždí.

Herr Starr falešného Custera odveze do jižní Francie, kde mu vysvětlí, jak to skutečně bylo s ukřižováním Ježíše Krista, o jeho potomcích a jakou má Custer roli v Armagedonu. Jesse, zatím ještě ve státech, použije na Hoovera a Featherstoneovou hlas boží a dozví se, jaké má Herr Starr plány. Rozhodnou se dvou poskoků humánnějším způsobem zbavit, ovšem Featherstoneová se osvobodí a uteče. Jesse tak Hooverovi nakáže spočítat všechny zrnka na pláži a až poté může odejít. Na to se Jesse a Tulip rozhodnou odletět do Paříže a následně do Masady, aby osvodili svého přítele.

Ve Francii mezitím Starr dál vysvětluje pohnutky Grálu Cassidymu a podrobí ho zkoušce – má za úkol uzdravit mrzáka a tím dokázat, že skutečně ovládá hlas boží, to se mu pochopitelně nepodaří a Starr do něj vystřílí několik zásobníků samopalu, ovšem Cassidy stále žije, k překvapení všech z Grálu.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Cassidy, Herr Starr, Svatý zabiják

Vedlejší postavy

Ježíš de Sade, Sarah Featherstoneová, Hoover, Bob Glover, Freddy Allen

Sešity

  • #13 Came A Pale Rider (Hunters Part 1) (Příjezd bledého jezdce)
  • #14 Boys Will Be Boys (Hunters Part 2) (Kluci s klukama)
  • #15 Crashing The Party (Hunters Part 3) (Vítejte na večírku)
  • #16 Judgment Night (Hunters Part 4) (Soudná noc)
  • #17 Miracle Man (Hunters Epilogue) (Zázraky se dějí)

<<< PŘEDCHOZÍ DÍL | NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /4

Ratemus

tento je krásně vyprodaný…docela štěstí ho sehnat, ale je super

22.5.2016 | 18:19:53
SedllY

Ještěže už dávno mám komplet(10kusů).. :D

26.5.2016 | 13:01:36
waghiss

Jestli někdo tuhle knihu má, kontaktujte mě na waghiss666@gmail.com Koupím za dvojnásobnou cenu originálu!

20.6.2016 | 14:51:44
redyt19

Má někdo tento díl na prodej? Koupím ho, nabídněte, díky! tlamka.radek@seznam.cz

26.7.2016 | 21:42:09
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás