Preacher (Kazatel) Kazatel (#4): Křižáci

Kazatel (#4): Křižáci

Kazatel (#4): Křižáci

Cassidyho unese organizace jménem Grál na svou francouzskou baštu. Herr Starr tak chce přilákat Jesseho. K jeho překvapení ale základnu v Masadě navštíví i praotec Grálu s malým mesiášem, což Jessemu mírně zkomplikuje plány. Dozví se ale víc o původu Genesis.


9.6.2016

Základní údaje

Původní název: Preacher 4: Proud Americans
Autoři: Garth Ennis (scénář), Steve Dillon (kresba),
Glenn Fabry (obálky)
Rok vydání: 1997
Rok vydání v ČR: 2008
Nakladatelství: BB/art
Překlad: Štěpán Kopřiva
Počet stran: 176

Shrnutí děje

Jesse a Tulip vyráží do Paříže, aby spolu zachránili Cassidyho, kterého Grál skrývá v Masadě. Tam Herr Starr sčítá, kolik lidí mu ještě zůstalo věrných, aby ho praotec sekty neodhalil. Mezi hrstkou věrných je například i voják Marseille, kterého Starr úkoluje, aby zajistil, ať Jesse s Tulip nedělají problémy. Poté zaúkoluje drsňáka Frankieho Toscaniho, aby začal s Cassidyho mučením.


Mezitím si v Las Vegas užívají svůj život DeBlanc a Fiore. Tedy až do chvíle, než je navštíví Svatý zabiják, který z nich chce vytáhnout informace, kde najde Jesseho. Po tom už jdou Starrovi nohsledi, kteří jeho a Tulip přepadnou v noci v jednom hotelu. Naštěstí se jim podaří uprchnout. Jesse má ale o svou přítelkyni strach a proto od ní tajně ráno uteče z dalšího hotelu a do Masady vyrazí sám.

Tam už má namířeno i obrovsky obézní praotec Grálu D'Aronique i s malým retardovaným chlapcem, který je podle něj novým mesiášem a celý Grál ho proto uctívá. Praotec tuší Herr Starrovu zradu a Starr ve své hře pokračuje dál – tvrdí mu například, že Cassidy už je dávno mrtvý. Do sídla v Masadě o den později dorazí Jesse a setká se s praotcem. Ten mu poví, že ho od tragédie v Annville nechal sledovat a že zjistil, že jeho rodina L'Angelleových pochází z jedné z větví francouzské rodiny D'Aroniqů. Praotec poté nařídí souboj mezi Jessem a Starrem… a ten se posléze změní v masakr, když do Masady dorazí Svatý zabiják.

Zabiják je odhodlaný Jesseho zabít, do hry ale vstoupí zajatec Grálu – seraf, který byl vyhoštěn z nebe a spadl na Zemi v červnu 1994 nad Mexickým zálivem. (Prezident Spojených států informuje Herr Starra, aby se o podivný objekt postaral a tak se seraf dostal do zajetí.) Jde zároveň o otce Genesis, který porušil zákon a vyspal se s démonkou z pekla, za což byl odsouzen vyhnanstvím. Seraf může pomoct Jessemu pomocí Genesis vybavit si dané vzpomínky, například na to, kdo zabil rodinu Svatého zabijáka – zabiják proto Jesseho nechá zatím být, dokud své vzpomínky neoživí. Když ale kazatel sdělí serafovi, že Bůh opustil nebe a je na Zemi, začne anděl panikařit, protože prozradil Jessemu tajemství zrození Genesis a že ho Bůh na Zemi slyšel. A protože ho Bůh opravdu slyšel, vydá se do Masady, pomůže zachránit Cassidyho a zabije serafa.

Tou dobou Svatý zabiják masakruje armádu Grálu a praotec proto musí uprchnout. Nastoupí i se Starrem do helikoptéry, jenže letoun je příliš těžký a tak praotce Starr vyhodí na zem, kde rozmáčkne Marseille a mesiáše. Cassidy si mezitím podá svého tyrana Frankieho. Těsně před obřím výbuchem základny v Masadě Jesse pomůže Cassidymu utéct sítí podzemních chodeb.

Flashbacky

John Custer a Kosmonaut

Na letišti JFK cestou do Paříže se Jesse náhodou setká s válečným veteránem z Vietnamu, který znal i Jesseho otce. Voják se jmenuje Billy Baker, ale má přezdívku Kosmonaut. Poznají se na baru podle dvou stejných zapalovačů s nápisem: „do hajzlu s komunismem“. Kosmonaut začne Jessemu vyprávět, jak poznal jeho otce a co se dělo na konci jejich služby ve Vietnamu…

Jednou v noci kouřili v táboře Kosmonaut, John a voják Vincent Goring a sledovali hvězdy. Použili zapalovače, které ten den dostali za zásluhy. Tu noc na tábor zaútočí nepřátelé a vojáci musí proto tábor opravovat. Během toho se John pohádá s nadřízeným mariňákem Murphym, který si zasedl na bezbranného Vince. Další dny vyletí Američané k útoku, jeden z týmů tvoří John, Kosmonaut a Vincent. Jejich výsadek naplánuje Murphy a pošle je do léčky. V jedné vietnamské vesnici ale nakonec zemře jen Vincent. John s Kosmonautem se poté Murphymu v táboře pomstí a nechají ho tajně zabít vietnamskými vojáky, aniž by je za to mohl kdokoliv obvinit. O něco později pak John s Kosmonautem odletí zpátky do vlasti a vzpomínají na to, že celou dobu sloužili jen několika politikům a ničemu správnému a ani dobrému.

Hlavní postavy

Jesse Custer, Tulip O'Hare, Cassidy, Herr Starr, Svatý zabiják

Vedlejší postavy

John Custer, Billy „Kosmonaut“ Baker, andělé DeBlanc a Fiore, John Wayne, Genesis

praotec D'Aronique, Frankie Toscani, Marseille, Mesiáš, Seraf (otec Genesis), Bůh

Sešity

  • #18 Texas And the Spaceman (Texasan a Kosmonaut)
  • #19 Of Things To Come (Crusaders Part 1) (Věci příští)
  • #20 Too Much Gun (Crusaders Part 2) (Příliš mnoho zbraní)
  • #21 Stormbringers (Crusaders Part 3) (Obchodník s bouří)
  • #22 Iron in the Blood (Crusaders Part 4) (Železo v krvi)
  • #23 Revelations (Crusaders Part 5) (Zjevení)
  • #24 And Justice For All (Crusaders Part 6) (A spravedlnost pro všechny)

<<< PŘEDCHOZÍ DÍL | NÁSLEDUJÍCÍ DÍL >>>

Foto: Vertigo

Diskuze /1

Ratemus

tento díl mne baví asi nejvíce

9.6.2016 | 19:29:47
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Stav překladu

Epizoda S02E09: Puzzle Piece

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Překlad: @roundcube, @k0sh3s, @Cayyo
Korekce a časování: @Valada06

Titulky sedí na verze Preacher:
- …S02E09 720p.HDTV­.x264-AVS
- …S02E09 1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG

Po zhlédnutí nezapomeňte díl ohodnotit a v diskuzi o aktuální epizodě nám dejte vědět, jak se vám díl líbil.

Reklama

Nominuj Ednu na Křišťálovou lupu

Pomoz Edně usednout na trůn v kategorii Zájmové weby 

Hlasujte pro Ednu!

Komiksový kazatel

 

Nepřehlédněte

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ohlédnutí za epizodou Holes

Ještě předtím než se dočkáte titulků k deváté epizodě druhé řady, zopakujte si, co všechno se stalo v předcházejícím díle, ve kterém jsme se mimo jiné opět vrátili do Pekla.

Kazatel - tak trochu jiný duchovní

Pokud neznáte komiksovou předlohu chystaného seriálu AMC, přečtěte si náš článek, který vysvětluje, proč je Preacher tak kultovním příběhem, který jste ještě nikdy neviděli!

Narozeniny herců

Sledujte nás