Star Wars (Hvězdné války) Raymus Antilles

Raymus Antilles

Raymus Antilles

Raymus pocházel z Alderaanu a věrně sloužil Bailu Organovi a jeho rodu. Byl kapitánem lodí Tantive III a Tantive IV a zemřel rukou Darth Vadera.

Sezóny 3
1977 - 2016


Mládí

Raymus Antilles pocházel z vlivného a mírumilovného Alderaanu. Byl vyškolen v diplomacii a stal se schopným pilotovat loď. Práci nakonec získal u rodu Organů, kteří potřebovali někoho, kdo by je převážel mezi planetami. Nakonec skončil pod velením Baila Organy, který byl manželem Brehy, královny Alderaanu. Ke konci klonových válek pilotoval loď Tantive III, později se však stal kapitánem Tantive IV.

Galaktická občanská válka

I po devatenácti letech sloužil Antilles u rodu Organů a prokázal se jako schopný vůdce. Byl schopný prorážet imperiální blokády a dodávat zásoby Povstání. Své služby nakonec přesunul pod Bailovu adoptovanou dceru Leiu, která následovala svého otce a stala se senátorkou z Alderaanu. Během bitvy o Scarif byl zrovna ve službě na Tantive IV a na jejich loď byly umístěny plány Hvězdy smrti. Loď rychle skočila do hyperprostoru a unikli tak z vesmírné bitvy.


Problémy však neskončily, Darth Vader začal loď brzy pronásledovat a jeho vlajková loď Devastator zaskočila Tantive IV v systému Tatoo. Věrný Antilles se snažil imperiální vojáky co nejvíce zdržet a princezna mezitím ukryla plány do R2 a poslala jej na Tatooine. Raymus byl nakonec zajat a vyslýchán, poté zemřel rukou samotného Vadera.

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!