Star Wars (Hvězdné války)
93/100 - 70×

Star Wars(Hvězdné války)

Kdysi dávno v předaleké galaxii… Touto legendární větou odstartovaly v roce 1977 Star Wars, jeden velký fenomén, který přetrvává doteď. Star Wars je příběh ve vzdálené Galaxii, kde spolu soupeří síly temných Sithů s dobromyslnými Jedii. Kdo zvítězí v galaktických bitvách? Spravedlivá republika, nebo lstivé Impérium?

USA | 1977 | Vysílá se
vysílání
11 sezón | | 120 minut
žánr
Akční, Dobrodružný, Fantasy
hrají
Laura Dern (Amilyn Holdo), James Earl Jones (Anakin Skywalker), Domhnall Gleeson (Armitage Hux), Jaime King (Aurra Sing), Shirley Henderson (Babu Frik), Jimmy Smits (Bail Organa), Wen Jiang (Baze Malbus), Bill Hader (BB-8), Bonnie Piesse (Beru Lars), Garrick Hagon (Biggs Darklighter), Nick Kellington (Bistan), Jeremy Bulloch (Boba Fett), Riz Ahmed (Bodhi Rook), Mark Hamill (Boolio), Anthony Daniels (C-3PO)

Recenze filmu Star Wars: The Last Jedi

Recenze filmu Star Wars: The Last Jedi

Řada poctivých fanoušků Star Wars si už určitě našla čas a zašla do kina rovnou na premiéru. Jak se tedy nový film Riana Johnsona povedl? Jsou kladné ohlasy na film všude po světě namístě, nebo Johnson naopak zničil celé Star Wars?

21 46
14.12.2017

Následující text obsahuje drobné spoilery z filmu The Last Jedi, pokud jste tedy snímek ještě neviděli, k recenzi se raději vraťte později.

Ani nevím kde začít. Asi začnu tím, že jsem fanouškem Star Wars, a i když má Abramsův film několik much (recenze pro porovnání zde), příběh držel pohromadě a J. J. nám představil celou řadu nových a zajímavých postav, na které se byl důvod těšit i v pokračování. A… Johnson je pohřbil a zabil. Doslova. Finn, Rey, Luke, Snoke – to jsou tak velká zklamání, že mě ještě dlouho budou budit ze spánku.

Finn exceluje snad v jedné vtipné scéně, Rey se stala pro mě nevýraznou postavou a scénář jí tak trochu podkopává nohy, postava Lukea mě zklamala po všech směrech a Snoke? Ty fanouškovské teorie byly fajn a bohužel většinou mají fanoušci lepší nápady než samotní tvůrci (to samé platí o teorii o rodičích Rey). Nevyužitý potenciál Snokea mě asi štve nejvíce, protože kolem této postavy byla fanoušky vytvořena velká bublina. Stačilo málo a tvůrci mohli s touto postavou zaskórovat, ať už by udělali téměř cokoliv. Téměř. A Johnson se s touto postavou vydal jiným směrem a nejsem si jistý, zda zcela přesvědčivým. Zabití charakterů postav není ale jediným problémem filmu. Je to samotný příběh, který mi přišel zkrátka nijaký. K tomu ale až za chvilku.

Abych v případě Snokea příliš nespoileroval, udělám příklad vývoje charakterů na zcela jiné postavě. Generál Hux je sice vedlejší postavou, ale je to v podstatě jediný a důležitý generál Prvního řádu, kterého známe. Po jeho naprosto vážném pojetí v Epizodě VII a po téměř hitlerovských proslovech se z postavy v Epizodě VIII stává charakter, do kterého si každá druhá postava kopne. Hux se tak stává parodií sama na sebe, který v příběhu slouží jen proto, aby byla divákovi dopřána patřičná dávka vtipů. Což považuji za velkou škodu. Hux si zasloužil lepší pozornost. Navíc nejsem přesvědčen, zda tuto postavu bude v Epizodě IX brát někdo vážně.

Film se dlouho rozjíždí a dle mého názoru se na chvilku nastartuje, zaškobrtá a pak hned zase pustí nohu z plynu, až ten starý stroj v závěru úplně vypne motor. Výcvik Rey jsme de facto viděli už v traileru, snímek nic nového v tomto směru nenabízí. Než sáhne hlavní postava poprvé po meči, máme za sebou hodinu a půl filmu pryč. Slaboučká výprava Odboje galaxií mě nudila a já se stále koukal na hodinky a přesvědčoval sám sebe, že přece celý dvou a půl hodinový film nemůže být o cestě Odboje k jedné rozbořené základně, která čistě náhodou připomíná Hoth.

(Luke není takovým Lukem, jak si ho pamatujeme z předchozích dílů. Foto: Disney)

Nadějí pro mě byla výprava Finna a Rose na Canto Bight. Těšil jsem se na vizuál planety, protože do té doby nebylo pořádně o co stát. Bohužel, co nového k vidění Johnson přinesl do Star Wars? Pár zvířat, to ano. Ale jinak nic. Technologie zůstala stejná, nové planety nevýrazné, kasino je obdobné tomu našemu. Rian se nezmohl na víc než pár hracích automatů a pokerový stůl a tamní hráči měli na sobě obdobné obleky jako v našem světě. Tohle přece nejsou originální Star Wars George Lucase, takovou scénu bych snesl v post-apokalyptickém světě Hunger Games, ale ne tady. Minimalismus jednotlivých lokací by šel odpustit, kdyby byl film různorodý. Jelikož se ale převážná část filmu odehrává v nečirém a nezajímavém vesmíru, pro mě odfláknuté (a dějově prázdné) Canto Bight mi vadí o to víc.

Jelikož se vlastně ve filmu nepodíváme na jinou planetu, vizuál je velice slaboučký. Většina filmu se odehrává na šedých, nicneříkajících lodích Odboje a Prvního řádu. Trůnní sál Snokea je rovnou natočen na červeném pozadí vyvolávajícím ve mně pocit, jakoby tvůrci neměli čas vymyslet, co vše by v tomto sále mohlo být. Snoke je kapitolou sama o sobě a je dalším velkým zklamáním. První scéna s ním dokázala navnadit, štvaní Huxe proti Benu Solovi bylo na místě, ale poté to jde s Největším vůdcem strmě dolů. Zkrátka vše, co Abrams vytvořil a měl promyšlené s postavami dopředu, Johnson dle mého názoru zničil.

Od režiséra, který dostal na starosti celou novou trilogii, jsem čekal rozhodně víc. Pokud opravdu v dnešních filmech jde jen o to, aby se divák v kině párkrát zasmál a udělal z kultovního díla (přehnanou) rodinnou komedii a někdy i parodii, tak si nejsem jistý, zda u dalších filmů chci být. Disneymu a Kennedy jsem věřil, ale když se ohlédnu za rokem 2017, nenacházím u Star Wars v tomto roce téměř nic pozitivního. Studio nám představilo zatím špatnou čtvrtou řadu Rebels, slaboučký seriál Forces of Destiny a nyní pro mě nejhorší díl Star Wars.

(Nebylo by lepší, kdyby Phasma zemřela v drtiči odpadků? Foto: Disney)

Buď je něco špatně se světem, nebo (dle recenzí všude jinde) je asi něco špatně se mnou. Tento film rozdělí fanoušky na dva odlišné tábory – jedni ho budou milovat a opěvovat, druzí nenávidět do morku kostí. Myslel jsem, že letošním největším zklamáním bude Justice League. Jak já jsem se mýlil. Ani John Williams nevymyslel nové motivy a vlastně se mu ani nedivím. Vždyť tu hudbu neměl k čemu dát.

Chtěl bych alespoň ocenit Riana Johnsona řemeslně, ale moc to nejde. Vizuálem nepřinesl do Star Wars nic nového. To, co bylo vyčítáno Abramsovi, dopadlo ještě hůře tady. Co Johnsonovi nelze upřít, je patřičná odvaha si s dílem dělat, co se mu zachce. Bohužel se obávám, že zde to bude mít přesně opačný efekt. Vnímám to spíš tak, že Johnson sáze víc dveří zavřel, než otevřel.

Vlastně celá Abramsova cesta a Epizoda VII mi přišla jako partie šachů. Abrams se vydal na tenký led, ale ke konci dokázal zahrát pár skvělých tahů a měl šach mat na dosah. V tu chvíli předává šachovnici Johnsonovi, který místo jasného tahu k vítězství provedl dalších pár vedlejších kroků, které mu znemožnily ten šach mat dát. A v tu chvíli Abrams i Johnson partii prohrávají. Přijde mi, jakoby dostali režiséři až moc volnou ruku a nikdo se nestaral o kontinuitu a návaznost celé trilogie. Kennedy prostě není druhý Kevin Feige.

Nechci srovnávat filmy od Marvel Studios se Star Wars, ale bohužel určitý rukopis (a dle mého až moc silný) Disneyho tu je. To, co ale dokážu prominout komiksovým filmům, nedokážu zde. První Iron-Man jasně nastavil, jak další filmy budou vypadat. Jsou odlehčené, plné zábavy a chtějí v kinech hlavně pobavit. Jenže Star Wars jsou jiné. Odjakživa byla tato sága o něčem jiném. A já nyní cítím, jak Disney tlačí na pilu a snaží se do Star Wars nacpat co nejvíce vtipů, aby se filmy přiblížily Marvelu. Jenže to je fatální chyba. Ke všem dílům se vždy rád vracím, i když znám dialogy nazpaměť. U Posledního z jediů se ale obávám, že nebudu stát o další projekci.

(Postava Damerona dle mého názoru prošla nejzajímavějším vývojem. Foto: Disney)

Pojďme se podívat na naprosto podivné scény, které by za Lucasova dohledu nikdy nevznikly. Můstek lodi princezny je rozstřílen, ale přežije pouze Leia, která se vznáší ve vesmíru a následně se pomocí Síly dostane do bezpečí. Sledujeme přece Star Wars a ne Gravitaci od Cuaróna. Právě tato scéna byla pro mě nejvíce do očí bíjící a já měl chvílemi pocit, že nesleduji Star Wars, ale zcela jiný film. Navíc celkové provedení scény na mě působilo lacině, uměle a vzpomněl jsem si na podobnou scénu s Henrym Cavillem z filmu Muž z oceli.

Další nesmyslná scéna byla s Amilyn Holdo, která nadsvětelnou rychlostí zničí jedním tahem polovinu lodí Prvního řádu. Proč něco takového nezkusili hlavní hrdinové už na Hvězdu smrti? A neměla se loď Holdo rozpadnout hned při prvním nárazu do první lodi Prvního řadu? Vždyť takto by se dalo cestovat vesmírem nadsvětelnou rychlostí pořád a nikdo by se nikdy nesrazil. Scény tohoto typu podkopávají celému žánru Star Wars nohy. Další obdobná scéna je s Finnem a Phasmou, která se znovu ve filmu vyskytuje úplně zbytečně. Její tichý odchod v drtiči odpadků v minulém díle by možná uvítala většina fanoušků. Pak tu pochopitelně máme další podivné scény typu osamocený Poe versus Dreadnought a bohužel pokračovat by se dalo dále a dále. Toto do Star Wars nepatří, tento žánr si zaslouží daleko lepší péči.

Jsem zastáncem prequelové trilogie, a i když vím, že prequely mají opravdu své velké mouchy, kostrbaté dialogy, občas podivné CGI, tak nyní budu jejich zastáncem ještě víc. Lucas v prequelech představil příběh, který upoutal a navazoval na starší díly. I když se to ne možná všem líbilo, stále se jednalo o Star Wars. The Last Jedi není Star Wars filmem v širším slova smyslu. Upřímně si teď půjdu pustit Skrytou hrozbu a budu žádat Jar Jara Binkse a místokrále Gunraye o odpuštění.

A pro koho je tedy tento nový film určen? Pro širší publikum, ne pro skalní fanoušky Star Wars. Pro ty se už filmy točit nebudou, protože nás, opravdových posledních jediů, je málo, stárneme a vymíráme. My, co máme načteno, nakoukáno a nahráno, pro nás budoucí filmy už nebudou. A to z jednoho podstatného přístupu studia, který se pokusím hrubě načrtnout.

Dnešní Star Wars filmy budou točeny pro rodiny s dětmi, které k tématice přičichly nedávno a ví o celém světě pramálo. To by ovšem nebyl problém celého filmu, ten má být zábavný, ale je opravdu nutné degradovat každou vážnou scénu někdy nemístním vtipem? Nebo lze mít ve snímku od Disneyho alespoň pár scén, aniž by pět minut nezazněla nějaká hláška z úst postavy, která byla vyobrazena v minulých dílech jako naprosto vážná? Tohle považuji za největší problém dnešních Star Wars a celkově studia Disney.

(Příběh Rose a Finna moc nezaujal. Foto: Disney)

Star Wars miluji a věnuji se mu ve volném čase opravdu hodně. Nikdy by mě v životě nenapadlo, že budu psát tak kritickou recenzi. A stále tak trochu doufám, že zážitek v kině byl pouhý sen a já na film třeba vyrazím teprve zítra. Psát tyto řádky mi láme srdce, ale zkrátka nemůžu něco vynášet do nebes, co si tam opravdu ani trochu nezaslouží být. Je to snad poprvé, co Star Wars přeji neúspěch s vyhlížející se nadějí, že vše by se jednou mohlo vrátit do původních kolejí.

Pokud v něčem můžu Johnsona ocenit, tak v tom, že film zanechá ve všech divácích nějaké pocity, ať pozitivní či negativní. V tuto chvíli si nedokážu představit, že by existoval divák, se kterým by film nic neudělal. Zde nebude existovat žádná střední cesta. Bude jen světlo a temnota. Buď se vám bude film totálně líbit, nebo ho budete nesnášet. Jenže mám takový pocit, že ho budou nenávidět skalní fanoušci a ostatní milovat. A musím se ptát sám sebe, zda je to takto dobře.

Pamatuji si, jak jsem před pár měsíci psal článek o tom, jak Mark Hamill nesouhlasí se vším, co Johnson udělal s jeho postavou. Já s tebou naprosto souhlasím, Marku, a vidím to stejně. Hamillovo srdce buší pro Star Wars, stejně jako mé. Jak jsem doposud ignoroval film o Hanu Solovi, tak nyní se začínám těšit a snad si spravím v létě chuť. Abramse u Epizody IX uvítám s otevřenou náručí, ale opravdu nevím, jak zachrání poslední díl trilogie, když tento zničil pečlivě postavené dílo jako nejpřesnější střela z Hvězdy smrti do nitra Alderaanu.

Hodnocení: 20%

P.S.: Celá redakce přiloží svou makrorecenzi v následujících dnech, proto se těšte i na nové názory na film.

Diskuze /170

Londo

Neuvěřitelné zklamání. EVIII zničila celé SWU. RIP Star Wars.

14.12.2017 | 10:14:11
Zek2812

Bol to len dalsi disney odpad. Hanba, a tak som sa tesil.

14.12.2017 | 10:18:47
Jedi knight

Rian Johnson sľuboval odlišný film, a tak sa aj stalo. Taktiež som včera šiel do kina s očakávaním, čo je pravdy na všeobecne pozitívnych reakciách. Súhlasím s recenzentom, že jedna skupina bude film nenávidieť, druhá chváliť. Ja patrím k druhej skupine. Hoci by som vytkol snímku pár vecí, prevažujú u mňa pozitívne body:

 • nepredvídateľné a prekvapujúce momenty
 • nové prvky aj nostalgické kúzlo
 • Rey, Poe, Leia, Kylo Ren
 • spomienky: Master Yoda, Darth Vader a prosba mladej Leiy
 • Benicio del Toro a planéta Canto Bigh
 • súboj Rey a Kylo vs Snokeova garda
 • hudba
 • až príliš veľa vtipných momentov (Luke po paľbe Prvého rádu bol ale TOP :D)
 • na jednej strane rýchly, na druhej prekvapujúci koniec Snokea
 • filmové klišé typu výbuch, kde všetci okrem hlavných hrdinov zomreli (Leia, Finn, Rose)

Najväčšie otázky: Je Luke skutočne „mŕtvy“ ? Ako ukončia príbeh Leiy ? Kto bol ten chlapec na konci ?

Za mňa 80 %.

MTFBWY

#7 Jedi knight #30 Dorea
14.12.2017 | 10:26:35
Honiik

Nedá se nic než souhlasit… Tohle bylo opravdu strašné, jediné co ve mě nechalo blažený pocit bylo to, že použili verzi jedné nejmenované postavy z původní trilogie. I když po tom co ta postava udělala hned v další scéně jsem si dal takový facepalm… Strašně mě sere jak Disney mění fungování Síly a ničí postavy, které si člověk jako malý kluk zamiloval. Tohle budu vstřebávat ještě dlouho

14.12.2017 | 10:28:55
Zero

Zdravim, Tak tato recenze je vskutku usmevna. Misto objektivniho zhodnoceni podlozeneho logickou argumentaci a zduvodnenimi proc ma autor jednotlive nazory se nam zde dostalo povrchniho a znacne tendencniho blabolu, ze ktereho sala elitismus typu „fanousek JENOM puvodni trilogie“. Dale je autor neschopny udrzet myslenky strukturovane a cela recenze je dost plytka.

Jen kratka disputace jednoho ze zminenych bodu a ukazka, jak ma podle me vypadat zduvodneni nazoru v textu: V prvnich dvou odstavcich si velmi odporujes tim, ze film ma pomaly rozjezd a zaroven jsou postavy slabe. Zacatek filmu je venovan vyvoji postav, jak to u kazdeho vypraveni at uz knizniho nebo filmoveho byva. Osud celeho radu Jedi stejne jako pribeh Luka kulminuje od blahosklonne ignorance filosofie radu a pozice sily z dilu 1–3, pres krizi, ktera je ale prekonana v dilech 4–6 po beznadej, zklamani a hledani smyslu puvodni nabozenske ideologie radu v dilech 7–8. Jak rozhovory s Yodou, tak cela dejova linka mezi Lukem a Kylem dava nejen Lukove postave, ale cele Jediske ideologii novy rozmer. Slo by samozrejme jit do vetsi hloubky a take citovat jednotlive rozhovory a situace… a to s kazdou postavou.

V recenzi je par dobrych myslenek, se kterymi se lze ztotoznit, ovsem ton celkoveho zatraceni a absolutni neobjektivnosti a myslenkove neusporadanosti ji cini necitelnou a celkove spatnou.

#8 tom99 #13 fenou17 #60 damic01
překladatel
14.12.2017 | 10:33:04
LordDaureen

Dost mi přišlo, že jsem se díval na první díl seriálu Battlestar Galactica… Toto jsem už viděl…

14.12.2017 | 10:38:35
Jedi knight

#3 Jedi knight: Zabudol som doplniť sklamanie ohľadom rodičov Rey. Ak to boli skutočne „len“ obyčajní ľudia, moja nádej na priezvisko Kenobi zhasla.

#21 saman
14.12.2017 | 10:41:03
tom99

#5 Zero: No, vidíš. A mně přijde úsměvný celý tvůj tento komentář :-)

#9 Zero
webmaster
14.12.2017 | 10:41:15
Zero

#8 tom99: No to klidne muze, ale ja se vyjadril celkem vecne k recenzi a to co timhle komentarem predvadis je opet nekonstruktivni nulova argumentace, pokud nesouhlasis, rekni jasne proc…

#10 tom99
překladatel
14.12.2017 | 10:43:44
tom99

#9 Zero: Ale já ani nevím, na CO mám vlastně reagovat. Popisuješ tam vývoj řádu jediů, o kterém se v recenzi vlastně vůbec nezmiňuji. Jasně tam píšu, co se mi na filmu nelíbí, co mě zklamalo, jaké vývoje postav mě nepřesvědčily a s čím s Johnsonem nesouhlasím. Dávám tam jasné příklady scén, které mě neoslovily (Leia ve vesmíru, Holdo a její manévr, Finn s Rose apod.). Bohužel ty sis hned do mě kopl…

#11 Zero
webmaster
14.12.2017 | 10:49:33
Zero

#10 tom99: Vyjadril jsem se celkem jasne. Neni dostatecnym argumentem kdyz reknes: Tahle scena se mi nelibila, ale je treba rict proc a co bylo spatne. Proc je scena s Leiou spatna? Co ti vadi na vyvoji jednotlivych postav? (A jednotlive prosim) Proc jsou vizualy, ktere jsou obcas minimalisticke spatne? Chybi v nich hromada efektu? Tohle vse melo byt uz v recenzi… A to je presne to na co jsem si stezoval.

#15 tom99
překladatel
14.12.2017 | 10:54:14
Zargon

Buď je něco špatně se světem, nebo (dle recenzí všude jinde) je asi něco špatně se mnou. Já bych řekl spíše to druhé. Star Wars fanoušek ať už jakýkoliv by měl brát vše co mu tato značka přinese s otevřenou náručí. Jasně chápu tvojí kritiku k tomu co rok 2017 přinesl ať už to jsou seriály nebo ep. VIII, ale i tak je to další posun a konečně i trochu změna. Komedie ve filmu bylo až moc (na můj vkus, když se jedná o SW), ale i tak si nemyslím, že by to kazilo celkový dojem z filmu. Nechápu jak můžeš určovat, že tento film rozdělí lidi na dva tábory. Já osobně z toho neskáču do stropu, ale ani mi to nijak nezhnusilo svět Star Wars. Jsem rád za tento film a i to, že celou trilogii nenatočil JJ, ale věřím, že to dokáže skvěle zakončit.

#162 Drtikol9
14.12.2017 | 11:15:53
fenou17

#5 Zero: Ámen, po hodně dlouhý době jsem se musel přihlásit, protože tahle recenze mě opravdu zvedala ze židle. Absolutně neobjektivní.Přišlo mi to podobný jako když hardcore fans metallicy jdou na do 25 letech na jejich koncert a začnou si stěžovat, že už to není ono (vím, že míchám jablka a hrušky, ale asi chápete jak jsem to myslel.) Nemůžete to být po tolika letech stejný. Ta série se prostě musí vyvíjet a očekávat od toho pořád to samý je kravina. Film jako takovej má hodně chyb. Nejvíc mi asi vadili nevyužité charaktery (Snoke, Phasma). Obě postavy měli obrovský potenciál a je celkem škoda, že ho nevyžili. Na druhou stranu to ale byl hodně překvapivý zvrat. Za co jsem však hrozně rád, je zavření huby všem konspirátorům ohledně rodičů Rey. Tohle byla asi ta nejlepší cesta, kterou se mohli vydat. A že je tam moc humoru? Hláškující Han vám nevadil?

Já odcházel z kina opravdu nadšený. Za mě 90%

#17 Zero
14.12.2017 | 11:23:38
Hovado

Domnívám se, že autor mohl recenzi též trochu učesat a odprostit se od tak subjektivního hodnocení. Ač se dá v lecčem souhlasit, tak ale v mnohém je autor až moc přísný, možná až moc zaujatý. Ale jako názor respektuji.

Film jsem viděl včera na předpremiéře. Několikrát jsem se přistihnul, že jsem měl otevřenou hubu dokořán při zjištění, co se na plátně děje. Někdy v dobrém, někdy ve špatném.

Co mi přišlo jako WTF scény?

 • Lea ve vesmíru. (Tady jsem byl nemile překvapen. Kdyby Leu nechali umřít tímto způsobem, bylo by to epické a měli by tvůrci po problému, takhle dle mého zamotali hodně hlav a nasrali si do 9 epizody.Už jsem jen čekal, kdy vytáhne světelný meč.)
 • Snoke. Takovej hype, taková arci svině, která si to v první polovině filmu dávala a zdechnul dle mého strašně hloupě. Ale asi mi víc vadí, že o Snokovi nic nevíme. Tak velkej potenciál a po filmu u Snoka tak velké prázdno. Fakt jsem nečekal, že jeho postavu takhle zazdí.
 • Finn. Film by dostal ještě větší koule, kdyby nechal Finna vletět do toho děla a umřel by. Nemusel by se do toho pak tahat milostný trojúhelník.
 • Matrix/hologram Luke na konci. Když už se tvůrci rozhodli Luka zabít, tak ho měli nechat epicky padnout v bitvě světelných mečů na život a na smrt v pořádném a vymazleném souboji. Uzavřel by se tím kruh mezi ním a Kylem lépe, epičtěji. Než když defacto umřel na vyčerpání se, své vlastní identity, svého vlastního přesvědčení. Dobrá myšlenka, ale ne úplně dotažená.
 • vykreslení Odboje a Prvního řádu. Trochu mi vadilo to minimalistické pojetí Odboje, tak málo techniky, tak málo lidí, proti tak viditelně velké a hrubé přesile armády, která má ultra zbraně, ultra vybavení a ultra ničivou sílu a není si schopná poradit se 400 lidma? Čekal jsem, že se třeba přidá nějaká rasa z Vnějšího okraje, protože situace Odboje byla v mnohém velmi kritická a člověk těžko věří, že jim vše takto prochází.
 • Nějak jsem nepobral, jestli známe rodiče Rey nebo ne? Nějak se mi nechce věřit, že vzešla z páru nicek na Jakku. :-D

Co mi přijde za pochvalu?

 • Luke. Možná se nedivím, že Hamil prskal v rozhovorech, co s ním Johnson udělal, ale hold to chtělo vývoj, který Luk prodělal, až došel ke svému naplnění a konci. Luke jako morous byl perfektní. V hlavě mám stále scénu jak mu Rey přinese meč a on ho zahodí. Tady jsem pochopil, že film obrátí totálně všechno na hlavu. V dobrém i ve zlém. Skywalker byl prostě skvělý a Hamil se s tím parádně vypořádal.
 • Kylo. Konečně se z něj stala pořádná svině a doufám, že jeho přerod už bude úplný a že nebude haprovat s dobrem, ale bude až do konce temná a hrubá síla. Má nakročeno k tomu, aby byl dalším ikonickou sviní.
 • Zvraty a spád. I přes velké množství zcela nečekaných věcí si myslím, že mohli leckde ještě přitlačit a bylo by to mnohem epičtější, ale i tak velké plus za koule, které Johnson evidentně měl.
 • Vizuál. S autorem nelze souhlasit, že by to zde bylo slabé. Nemůžeme se na každé planetě pohybovat dvě hodiny. Crait. Luxusní vizuál při bitvě s červenou barvou. Casino. Vizuálně úžasné, vypiplané do každého detailu. Z Lukova ostrova se také tahalo maximum. Tady se odvedl velký kus práce. Nové lodě. bylo toho hodně.
 • Nový tvorové. Ač se může zdát někomu podivní, tak i tady to byla trefa do černého. Porgové, diamantové lišky, velká pardubická v casinu, Lukovi dojnice. Prostě super. Nový příšerky v univerzu.
 • Nové postavy se hodně hypovali, na plátně pobili chvilku, ale stálo to za to. Nesouhlasím, že čin admirálky Holdo neseděl do tohoto univerza. Byl to poslední zoufalý čin, jak zachránit smítka odboje, a ano i tohle hyperpohon umožňuje. Možná jsem i ve skrytu duše doufal, že toto jednou ve SW uvidím. Ne jen prulet hyperprostorem. Del Toro byl taky dobře. Přese jste nemohli očekávat nějakou obří roli na této šachovnici nové trilogie?

Závěrem?

 • Běžte na to do kina a nenechte si zkazit úsudek, od nás slintalů. Nelze se do nekonečnq odvolávat na starou trilogii. Nikdy to už nebude jako staré filmy. Star Wars má prostě nový směr a někdo ho pobere, jiný zase ne. Ač někdy zaskřípu zubama, tak jsem ale rád, že se Star Wars točí a já mohu vidět své oblíbené postavy zase v akci, nikoli jen ve své fantazii. Na film jdu v sobotu ještě jednou, protože natěšeností jsem vše hltal a myslím, že film plně docením až po dalším shlédnutí. Bylo tu super, bylo to nečekané, strhující, mělo to své mouchy a Johnson do toho hodně šlapal.
14.12.2017 | 11:25:02
tom99

#11 Zero: Určitě.

Vizuály – Převážná část filmu se odehrává ve vesmíru, což není samo o sobě špatné, ale doufal jsem, že když už se podíváme na nějakou planetu, bude o co stát a bude tam něco k vidění. Prostě se u mě nedostavil takový ten wow efekt, když jsem například poprvé viděl Coruscant. Canto Bight je na mě až moc přízemní a s celkovým kasinem mám problém. Hlavně s jeho pojetím. Co se týče mimozemských ras, tak tady Johnson odvedl dobrou práci, ale jednotlivé hry v kasinu a kostýmy postav mi přijdou odfláknuté. Dělají na mě až moc přízemský a lidský dojem, což se podle mě do Star Wars nehodí. Tuto scénu bych uvítal ve futuristickém Hunger Games, ale ne ve Star Wars. Jelikož je to skoro jediná planeta, kde strávíme víc času, tak mě bohužel nenadchla a z tohoto důvodu mi vadí právě ten minimalismus o to víc.

Scéna s Leiou – Tato scéna dle mého názoru do Star Wars nepatří. A je jedno, jestli jde o Leiu či o někoho jiného. Postava vznášející se ve vesmíru, která se přivolá Silou k pevnému tělesu… najednou jsem měl pocit, že se nedívám na Star Wars, což byl asi největší problém. Kdybych to viděl v Gravitaci, Interstellaru, tak je to za mě v pořádku, ale zde jsem měl pocit, že Johnson narušuje něco, na co se zkrátka nesmí sahat. Samotné provedení se mi také nelíbilo, působilo to na mě až moc uměle, nicméně to budu muset pořádně posoudit, až (pokud) se na film podívám podruhé. Navíc scéně předchází výbuch můstku, kde zahyne většina dalších postav a já se ptám, proč právě Leia přežila. Obdobnou otázku mám i u Finna a Rose na lodi Prvního řádu (samozřejmě vím, že jde o hlavní postavy a nemohou jen tak umřít, v tom případě se ptám, zda je nutné točit scény, kdy bouchne půlka můstku/plošiny a divák se nebude divit, proč právě přežila ta a ta postava).

Vývoje postav – Nechci příliš spoilerovat, proto jsem se o Snokeovi vyjádřil jen okrajově. Potenciál ta postava měla a bohužel ta bublina, která se kolem něj vytvořila, byla nakonec zbytečná. Cítím zkrátka, že postava zůstala nevyužita. Měla úvodní skvělou scénu. Ten pocit prázdnosti zkrátka převládá.

Komentář začíná být moc dlouhý a já nechci ho nechci zbytečně nafukovat. Pokud chceš, můžu se ti k vývoji dalších postav například vyjádřit ve vzkazíku.

#16 Zero
webmaster
14.12.2017 | 11:26:05
Zero

#15 tom99: Nezavisle na tom jestli souhlasim nebo ne je tohle mnohem lepsi a vecnejsi. Jestli budes psat dalsi recenze, tak prosim vic takto. A tato by zaslouzila prepsat. Mozna po druhe projekci budes radu veci videt jinak.

překladatel
14.12.2017 | 11:31:21
Zero

#13 fenou17: Dik. Celkem mi tve zhodnoceni sedi :) Jen bych si dovolil tvrdit, ze s rodici Rey jsme jeste neskoncili a Kylo o nich lhal. A hodne doufam, ze Snoke se jeste vrati – ne osobne, ale treba v podani nektereho ze svych podrizenych, ktery odvypravi jeho pribeh nebo alespon cast. Nejvetsi plus za me vyvoj prace se Silou (vzdycky mi prislo, ze Jediove by toho meli umet vic nez jen mavat mecem, uz kdyz jsem se jako dite koukal na puvodni trilogii) a vyvoj celeho radu.

#22 fenou17
překladatel
14.12.2017 | 11:52:06
Zero

Nejvetsi minus je absolutni recyklace jak kulis, tak deje puvodni trilogie. Opravdu bych si pral videt v ramci Star Wars universa neco dalsiho a jineho. Treba knizni trilogie od Zahna „Ruka Thrawnova“ byla podle me po dejove strance daleko dustojnejsim pokracovanim. Kdybych se mel vyjadrit procentuelne, tak nekde okolo 85%

překladatel
14.12.2017 | 11:56:28
Railbot

Tahle „recenze“ je prostý výblitek. Netuším proč se tady něco takového vůbec publikuje. Tohle ať si autor hodí na osobní blog, kde se může vyplakat a pateticky kňourat, jak skalní fanoušci vymírají a filmy se pro ně netočí. Já SW žeru, nová trilogie sice není úplně to, co bych chtěl, protože OT bude už vždy jen jedna, ale pořád cokoli nového ze SW beru s nadšením, jelikož jen díky tomu tu SW budou i pro další generace. Ostatně pro SW fandy je tohle nejlepší období. Filmy, komiksy, knihy. Vše s hlavou a patou pod jednou taktovkou.

14.12.2017 | 12:03:20
Honiik

Mě se třeba celá tahleta Force projection nelíbí, jednu chvíli se dokáže zhmotnit tak, že je schopen interakce s okolím a podruhé se naopak chová jako duch.. Propojení mysli se mi líbilo. Ale to je přesně to co tu bylo psáno – 2 tábory.. A oba tábory se mezi sebou budou přetahovat jestli to bylo až tak špatné nebo až tak dobré

14.12.2017 | 12:07:21
saman

#7 Jedi knight: podle mě je to lež, Ren ji tuto odpověď vnutil, protože je to nesmysl největší.

14.12.2017 | 12:16:30
fenou17

#17 Zero: A to, že lhal je už nějak potvrzený? Pokud ano tak nevím jestli je to úplně dobře. Protože verze, která byla ve filmu mě celkem uspokojila. A ohledně Snoka jsem celou dobu doufal, že to bude podobně jako v knížkách s Imperátorem, který měl spoustu klonů a po své smrti do jednoho z nich přenesl svou mysl. Každopádně jeho origin mě opravdu hodně zajímá a doufám, že se o něm dozvíme víc :)

#23 Dorea #23 Dorea
14.12.2017 | 13:19:29
Dorea

#22 fenou17: Taky bych řekla, že o rodičích Rey ještě bude řeč. Proč by totiž jako malá řvala na odlétající loď v sedmé episodě, když Kylo v osmičce řekl, že její rodiče leží někde na Jakku v masovém hrobu. Samozřejmě, že Johnson se mohl rozhodnout ignorovat tuhle scénu, ale něco mi tam prostě nesedí.

#22 fenou17: ha! klon mě také ihned napadl :D na jednu stranu mně taky mrzí, že Snoke je pryč, ale nadruhou stranu doufám, že tím, že je Kylo Nejvyšší Vůdce, jsme skončily s tím jeho rozporem mezi světlem a temnotou. Doufám.

#25 fenou17
14.12.2017 | 13:32:18
Revoemag

No musím teda říct, že za 2 a půl hodiny se tam v podstatě nic nestalo a děj se vůbec neposunul :-D Chyb tam byla celá řada, asi nejvíc fake byla Leia letící vesmírem. Tomu jsem se fakt smál, i když to asi nebylo myšleno jako forek :-D Teď jsem přesně ve středu libí/nelibí. Musím to nechat uležet a až to uvidím znovu, tak se rozhodnu.

14.12.2017 | 13:45:55
fenou17

#23 Dorea: Na tu scénu s odlétající lodí jsem popravdě úplně zapomněl. Asi by byla chyba tuhle scénu ignorovat.

Přece jenom to podle informací měl být nejmocnější uživatel síly. A jeho smrt byla celkem odfláknutá. A ke Kylovi.. Myslim, že on konečně naplnil svůj osud a stal se z něj plnohodnotný Nejvyšší Vůdce. A ačkoliv to není Sith tak dodržel pravidlo Sithů, že učedník musí zabít svého mistra, aby se stal mistrem.

14.12.2017 | 13:50:23
Rik

Subjektivita této recenze je skutečně vysoká, což evidentně dokazuje cit.:První Iron-Man jasně nastavil, jak další filmy budou vypadat. Jsou odlehčené, plné zábavy a chtějí v kinech hlavně pobavit. Jenže Star Wars jsou jiné. Odjakživa byla tato sága o něčem jiném." Tato sága nikdy nebyla o něčem jiném,zábava patřila na první místo (možná by si autor mohl pročíst něco o G.Lucasovi). Byť zábavou tady není myšlen jen humor. Star Wars je koncipován jako splnění dětského pohádkového snu,což byl i důvod založení IL&M (vizuální triky přináší další stupeň zábavy). Nicméně zkušený „kinomol“ dokáže tyto neduhy recenze (a jiných recenzí) odfiltrovat a vzít si to podstatné. Za to není nutné autora pranýřovat.

14.12.2017 | 13:54:31
Revoemag

Jinak jsem teda doufal, že původ Ray bude jinej. Tajně jsem doufal, že bude dvojče Bena Sola, který právě Luke po narození oddělil a změnil Hanovi a Leie vzpomínky, protože v jednom z dvojčat viděl zkázu galaxie, a myslel si, že to bude ona a spletl se. Možná by to vypadalo lacine, zase dvojcata ve SW, ale jeden vládne temné straně síly a druhý světlé. A ještě myšlenka na dceru Luka byla fajn, když ji volal jeho meč.

14.12.2017 | 13:55:29
A_V

„film je pro širší publikum, ne pro skalní fanoušky“ tak to mě dostalo do kolen. Takže Disney má utratit miliardy, aby mohlo natočit filmy pro úzkou skupinu ultra fanoušků co si ani nejsou jistí co do fimlu chtějí? (prequelová trilogie je dobrá/špatná protože nám ukázala galaxii v šírších souvislostech, přinesla nevé věci atd. Ep.VII je dobrá/špatná protože se chtěla vrátit ke kořenům, bylo tam hodně narážek na předchozí díly, nic nového atd.) tak už se dohodněte „skalní“ fanoušci!

Nikdy nebyl a nebude natočen film co si zamilujou všichni. A obzvlášť to platí u populartních seriálů/filmů/ság kde se lidi snaží najít každou chybu jenom aby měli co kritizovat. Mě se Ep. VIII celkem líbila. Jediné co mi dost vadí je dějová linka v kasinu taková zdlouhavá a nudá.

Charakter Finna se postupně mění a nevím co je na tom tak špatného. V ep. VII nechtěl mít s Odbojem nic společného na začátku ep. VIII je chtěl klidně opustit, ale na kocni se chtěl pro Odboj obětovat(podobný vývoj měl i Han v ep.IV-VI a nikdo to nekritizuje). Luk byl taky v pohodě. Vlastně zapříčinil vznik Kelyo Rena a navíc si vyčítal to co se mu chystal udělat v té chatrči. Takže jeho odchod do ústraní chápu. Rodiče Rey mě potěšili. Proč by to musel být zase Skywalker nebo nedej bože Kenobi? Proč se nemůže objevit někdo nový s „čistým štítem“? Kylo taky mile překvapil tím kým se stal doufám, že už nebude koketovat se světlou stranou a pude pořádný záporák.

Leiu ve vesmíru jsem taky ze začátku moc nechápal. Ale jak už bylo řečeno i naznačeno Leia je silně spjata se Sílou a to ji ochránilo. Díky tomu se Síla, která prochází všemi a vším stává zase trochu mystickou což potěší odpůrce midichlorianu.

#29 Revoemag #99 Leithian
14.12.2017 | 14:08:58
Revoemag

#28 A_V: může to být klidně někdo novej s čistým štítem, jenom by to pěkně vysvětlilo jejich spojení, na který tam bylo dost zacíleno.

14.12.2017 | 14:13:56
Dorea

#3 Jedi knight: Já si myslím, že ten malý chlapec na konci nejspíš nebude nijak významný sám o sobě, ale že má být symbolem, že Resistance není mrtvá, byť momentálně čítá asi dvacet členů … a ještě k Lukovi, vždyť on se klidně může objevit v další episodě, tak jako byl tady v této Yoda :)

To mě přivádí k myšlence, jak si myslíte, že bude velká pauza mezi episodami? Já bych řekla, že by se klidně mohlo odehrát několik let.

14.12.2017 | 14:53:28
Railbot

Mezi dějem SW filmů bývala značná mezera. Nejméně něco kolem 3/4 roku Mezi EP IV a V myslím.

14.12.2017 | 15:12:06
tom99

Pokud by si chtěl někdo přečíst další zajímavý názor na film, ať se podívá sem.

#34 MasterDirewolf
webmaster
14.12.2017 | 15:15:13
MasterDirewolf

Se tu nějak rozjel hate na podle kritiků a většiny fanoušků nejlepší Star Wars film, který dosáhl například na rottentomatoes 94%. Jen česká komunita musí jako vždy vše okecávat :D Ale což, svými názory stejně nic nezmění.

Za mě a většinu fanoušků SW excelentní film plný zvratů, vtipných momentů a jako vždy vynikajicích bitev :)

#35 davidovechkin #157 andrew11
14.12.2017 | 15:15:54
MasterDirewolf

#32 tom99: Jasný no :D Už jen to, jak si ten člověk pojmenoval stránky a jak se vyjadřuje, hovoří za vše :D

14.12.2017 | 15:18:30
davidovechkin

#33 MasterDirewolf: Na rottentomatoes bych se určitě neodvolával. To je jejich hodnocení bývá většinou přestřelené, jako v tomhle případě nebo absolutně nízké. Todle je podle mě nejhorší film, který jsme mohli vidět, děj se absolutně nikam neposunul, všechny postavy, které JJ představil, tak Johnson absolutně pohřbil a už s nima prakticky nejde pracovat. Lituju teď Abramse, že musí všechno dát zase do pořádku po tomhle bordelu

#36 MasterDirewolf
14.12.2017 | 15:22:27
MasterDirewolf

#35 davidovechkin: Tak to patříš k té skupince lidí, která se odvolává na Abramse a jeho Sílu se probouzí, která nebyla nejhorší, ale ani nejlepší. Většina lidí na Sílu se probouzí nadávala z důvodu, že se až přílíš podobá epizodě IV. Tady je SW vidět z jiného pohledu a je jasné, že to nemusí někomu sednout, ale všeobecné recenze, které jsou většinou kladné, ukazují, že režisér překonal i sám sebe a nabídl nám v SW něco, co jsme ještě neviděli a neočekávali…

14.12.2017 | 15:31:04
saman

Ještě ohledně Rey a jejich rodičů, nemůže to bejt pravda, myslím si a bylo to tady i řečeno Ren ji to vstikl do mysli, tím jak jí řikál ať to řekne sama a hlavně nesedí ta scéna z epizody VII. Proč by rodiče odlétali pryč, údajně zemřeli na Jakku. Podle mě si myslím že to je výmysl a že ona bude jeho sestra, teda v doufám to, ale po téhle epizodě si to zas myslím o trochu víc, ale je to jen můj názor, může to být jinak. :)

#38 tom99
14.12.2017 | 15:41:23
tom99

#37 saman: Možné to je, ale podle mě Johnson naprosto prdí na to, co bylo v Epizodě VII. Abrams mu připravil postavy na zlatém podnose, představil Rey se záhadnou minulostí, komplikovaného stormtroopera Finna a Snokea, který nedal většině fanoušků spát. A co Johnson s těmito nápady udělal? Hodil do koše, takže bych se moc neodvolával na to, co jsme viděli v Síle se probouzí. Nechci tím vinit Johnsona. On za to nemůže, že mu dalo studio volnou ruku. Tohle je chyba studia. Jeden tvůrce ságu načne, má vizi, druhý si jí přizpůsobí a první zase dokončí, i když předpokládal zcela jiný průběh. Ať už tu máme dva odlišné tábory, viník není Johnson a ani Abrams. Ale Disney a jeho (ne)dohled.

webmaster
14.12.2017 | 15:48:41
Zargon

A je to tu Disney koupilo FOX

14.12.2017 | 16:04:21
MasterDirewolf

Tak nejsem první, ale je to pravda. Fox byl odkoupen Disneym, nová „éra“ několika filmů začíná, docela mám strach, co bude dál …

14.12.2017 | 16:16:11
gorida

Kdo psal tu recenzi? Onen Tom99 kterej už dva roky hejtí uplně všechno co se v kinech nebo v televizích naskytne?

#46 tom99
14.12.2017 | 16:53:57
PrincCvok

Musíte to někteří brát s tím, že né každá recenze sedne všem. Všechny recenze můžou říkat jak je to dobrej počin ale pro vás jako diváka to byl naprostej opak a tak to může být i s negativní recenzí.

#43 fenou17
14.12.2017 | 17:03:52
fenou17

#42 PrincCvok: Proti tomu nikdo nic nemá. Každý má svůj názor. Ale tady jde o to jak je ta recenze napsaná. A to je její největší problém.

14.12.2017 | 18:31:29
Baodurwolverine

Spravny SW fanoušek jako Ja bude mit rad každou epizodu a to i kdyby zac efron hral hlavni postavu noveho rytiře jedi:-D

14.12.2017 | 18:39:13
Quinzel

Tak to je úplně první negativní recenze co jsem četl, zatím co jsem viděl, tak si to jak kritici tak fanoušci chválí do nebes. Snad to tak špatné nebude, počkám si do neděle a zjistím sám.

14.12.2017 | 18:58:52
tom99

#41 gorida: Asi ti unikly ty na Thor: Ragnarok, Spider-Man: Homecoming, Doctor Strange, Guardians of the Galaxy Vol. 2, Logan, Assassin's Creed a další, na které jsem si teď letmo vzpomněl…

webmaster
14.12.2017 | 20:07:25
the Grand Inquisitor

Nikdo tu neumí udělat kladnou recenzi. Já bych film doporučil.

14.12.2017 | 20:19:52
saman

Kdo na tom ještě nebyl, tak ať na to jde a udělá si obrázek sám. :)

14.12.2017 | 20:26:55
Sevin

20 % je možná až moc přísných, ale s recenzí souhlasím. To jak Johnson zabil postavy s takovým velkým potenciálem nepochopím. A to jak tady říkáte, že všechny recenze jsou zatím víceméně kladné, tak už úplně není pravda. Zpočátku byly, ale to pouze od novinářů a lidí, kteří film viděli dřív. Od včerejška se ale začínají valit dost špatné názory. Podívejte se sem http://www.imdb.com/…7336/reviews?… zde neuvidíte na poslední cca 40 hodnoceních větší číslo než 7, které se tam objevuje jen jednou, jinak tam je pár 6tek a mnoho trojek, dvojek, jedniček, což značí své. Já sám jsem na csfd musel dát 2 hvězdy, původně jsem chtěl dát 3, možná to při druhé projekci změním, ale nemůžu si pomoct, film mě nezkutečně zklamal a i přes to, že jsem velký fanda, nemůžu sám sebe obelhávat a musím si to prostě připustit, tenhle film ve mě zanechal pocit, že je to asi nejhorší SW.

14.12.2017 | 20:33:53
clarc1515

Mne osobne se film libil, ale prijde mi trochu zvlastni, ze rey umi tak dobre bojovat i kdyz ji prakticky nikdo neucil a kylo nadruhou stranu je docela chcipak i kdyz ho tam vychvalujou jak je mocny a ucil jak Snoke tak Luke. Neprijde mi ze by kylo byl tak silny aby mohl byt hlavni zaporak posledniho dilu ,pokud nebude mezi epizodama vetsi casovy usek a neucise neco noveho, ale jak kdyz ted nema od koho?

#51 Dorea
14.12.2017 | 20:53:51
Dorea

#50 clarc1515: Až na to, že Rey strávila víc jak polovinu života na pouštní planetě, kde se živila jako sběrač šrotu a musela se o sebe postarat sama… a určitě se na Jakku k pár potyčkám připletla.

Popravdě mi připadá uvěřitelnější, že z Rey je dobrý bojovník než tomu třeba bylo z Luka v původní trilogii. Ten měl jednu lekci od Obi Wana a Yoda ho učil tak max meditovat :D

#53 Sevin
14.12.2017 | 21:00:49
Hurst Romodi

Dle mého názory to byl super film. Takový film se opravdu vidí jen párkrát za život.Plno zvratů, humor, drama atd. Fakt jeden z nejlepších SW filmů.

14.12.2017 | 21:16:02
Sevin

#51 Dorea: Tam je právě to, že mezi epizodama 4, 5, 6 je nějaký časový rozestup. Epizoda 8 je hned po epizodě 7, tam žádný časový rozestup není. A epizoda 8 se snad odehrává taky během 1 nebo dvou dnů, takže tam vskutku moc čas na trénink není :D A tím, že řekli, že rodiče Rey jsou jen nějací prostí lidi z Jakků, tak tím si i podkopali tvrzení, že je tak dobrá, díky tomu, že má rodiče, kteří jsou „mocní“ (Luke, Han, Palpatine, prostě kdokoliv) pokud teda Kylo nelhal. Jinak řečeno veškerý potenciál, který postavy měli a dělalo je to zajímavými Johanson totálně pohřbil. A byla tam hrozná nevyváženost. Kylo si nechá v první epizodě nakopat prdel od holky, která držela meč poprvé v životě. Pak ale mocný Kylo nakonec zabije Snoka, ale pak oba dva (Rey i Kylo) mají problémy zabít nějaký jeho stráže :D To jako fakt? :D

#54 Dorea
14.12.2017 | 21:20:19
Dorea

#53 Sevin: Vždyť člověk nemusí být dobrý jen kvůli tomu, že má super rodokmen, může toho docílit i jinak – třeba jako Rey, že se oháněla svou holí a kdovíčím ještě už odmalička. Vždyť už na Jakku bylo vidět, že se ubránit umí. Já ti rozumím a chápu, že někomu tohle prostě nestačí. Naštěstí mě ano, takže mám relativní pokoj na duši :D Podle mě Kylo lhal. No a Snoka zabil, protože Snoke si nedával pořádně pozor a byl až příliš arogantní a myslel si, že má Kyla pod palcem. No a nakonec se ukázalo, že neměl.

14.12.2017 | 21:35:13
clarc1515

Sevin Je to presne jak pises. Snoke byl borec v ovladani sily, ale ted kdyz je tuhej a Luke tez, tak mi proste prijde ze proti sobe budou bojovat trochu chcipaci ( orazne receno ) a doufam ze se do posledni ep oba poradne zesily at se mame na co tesit. Jeste je skoda ze nebylo vic souboju s meci ,ale zase bylo super jak bojovali bok po boku Rey s Kylem. :-)

14.12.2017 | 21:39:04
Andy Pippkin

Jsem náhodou velice rád, že recenze vypadá tak, jak vypadá. :) Na autorovi je vidět, že je skutečný Star Wars fanoušek, který právě naopak rozhodně nesmí slepě souhlasit se vším, co se mu podstrčí jen proto, že to má nálepku oné značky. Podle této logiky bychom všichni museli totálně zbožňovat i např.: Star Wars: Rebels, který si za odpad (až na minimum epizodních vyjímek) vesele označí i ti všichni ostatní, kteří se tu zvou těmi skutečnými fanoušky. Nemá smysl tu podruhé vypisovat, co autor tak skvěle vystihl, dodám tedy už jen jednu věc k zamyšlení pro všechny: Zkuste si vybavit pocity, které jste měli na konci ep. VII (ač je mnohými, mě nevyjímaje) považována za slabší.. a porovnejte si je s pocity, které jste cítili po shlédnutí této epizody.. Já osobně po ep. VII byl naprosto unešený, OKAMŽITĚ jsem tu chtěl mít pokračování a znát odpovědi na tolik nevysvětlených otázek.. Po shlédnutí ep. VIII jsem naopak jen beze slova zíral na plátno a snažil jsem se najít alespoň špetku útěchy v závěrečných Williamsových motivech, v kombinaci s, většinou s příjemnými pocity spojenými, modrými titulky. Otázky bych teď nejradši, kdyby zústaly nezodpovězeny a ohledně pokračování.. vždyť už skoro ani není na co navazovat :D

14.12.2017 | 22:13:53
sportat

Nejlepší Star Wars film??? Upřimně ani náhodou. Lepší než VII ano. Jsem velkým fanouškem Star Wars a film mě teda nezklamal. Co jsem viděl tak, zatím to docela vstřebávám, ale zklamaný určitě ne. S autorem článku se dá v něčem souhlasit a v něčem nikoli. Recenze je subjektivní než objektivní, ale ok, každý má názor. Výtky bych měl ke Snokovi. Obrovský potenciál a zemřel docela nesmyslně. Tajně jsem doufal v epický souboj síly v IX. Luke vs Snoke. (jak Yoda s Palpatinem). Bohužel se toho nedočkám. Vývoj Luka ok, čekal jsem sice něco jiného ale dá se to přijmout. Konec suprový, s tím ztělesněním a on si přitom jenom medituje na skále.. :D Ale hned ho zabít??? To koušu těžce..Myslel sem že ho nechaj do IX. a pak splyne se silou.. Sem i zvědav jak vyřeší Leiu, kdyby skončila na tom můstků tak to by mělo grády. Leia ve vesmíru no docela blbost.. Tak mohla zemřít důstojně ,ale o smrti se dozvíme příště zřejmě jen z titulků.. Vadil mi i docela velký humor ve filmu. Naopak oceňuji výskyt Yody, Casino a věci okolo, plno zvratů, napětí (věřil sem že ta Rey se přidá na temnou stranu, či že Finn vletí do toho kanónu, atd.), zajímavé bytosti, souboje, pouto skrz sílu (Knights of the old republic), vývoj některých postav (Kylo – konečně záporákem, Poe) , herecké výkony. Líbilo by se mi, i kdyby ta Rey byla opravdu jen dcerou někoho bezvýznamného, to by nahrávalo teorii že se zrodila s midichlorianů a je další vyvolená, jelikož je opět nerovnováha v síle. A Abrams prý chce něčím sjednodnit všechny tři trilogie takže bych této teorii i věřil. Suma sumárum jde vidět že Johnson šel jiným směrem na to jinak a dle mého názoru docela úspěšně. Palec hore za odvahu. Dal bych tomu takových 7/10. Ps. Abrams to bude mít ale těžké ukončit, když mu to tak překopal :D. Pro podrobnější hodnocení se na to mrknu ještě jednou :D

15.12.2017 | 1:02:05
gorida

Jediný s čím souhlasím, co se tu objevilo v komentářích je to, že taky nevidím jak pokračovat dalším dílem, není na co navazovat.

15.12.2017 | 2:14:04
lucas.zalesak4319

Ešte som nikdy nebol taký štastný, že je tu možnost dat príspevku dislike.

15.12.2017 | 8:18:27
damic01

#5 Zero: Zcela souhlasím. Ani jsem recenzi nedokázal dočíst, protože je jasné, že autor je těžce frustrovaný. Kdybych šel do kina jako filmový kritik, chyb bych tam našel hodně, ale určitě by to nebyl nejhorší film. JENŽE já šel jako vždy jako Star Wars fanoušek, kde svět kolem dokáže chyby zamaskovat, a jako fanda jsem zklamaný určitě neodešel. No a co, že výcvik Rey byl vidět už v traileru, viděl někdo výcvik Anakina? Ne, a vadí to někomu? Nevadí. Snoke, co ste chtěli? Aby řekli, že je to tak mocný sith že bla bla? Že je to znovuzrozený Palpatine? Proč by měl být zase někdo tak mocný jako Sidious, ne-li více, když už nejmocnější sith byl jednou zničen, musí být další stejný? Dík, to nechci. Na druhou stranu je strašně fajn, že si lidi lámali se vším hlavu, kdo je Snoke, Rey atd… a bylo to naprosto zbytečné, protože Rian má s filmem úplně jiné plány a věřím, že až bude trilogie kompletní, vše bude náhle dávat smysl a bude to geniální. Tvůrci nás celou dobu vodí za nos, vytváří něco kolem, postavy, příběh, ale nejdůležitější je, že pořád pokračuje linie Skywalkerů, jakožto vyvolených, která ještě neskončila a rovnováha není tam kde má být. Najednou tady máme dva potomky Skywalkeru, jeden light druhý dark, vůbec bych se nebál zabít je nakonec oba, protože z učedníka a mistra na temné straně už je pouze mistr a poslední Jedi je Rey (uvidíme co Leia). Umřou oba, nebude nikdo kdo by znal plně sílu a síla bude v rovnováze. Ani trochu nevěřím, že Rey je dcera nějakých šroťáků, to vše jsou jen podměty, kterým lidi uvěří a budou nadávat a děje se to přesně tak, ale vše se rozuzlí v poslední epizodě a lidi budou čumět s otevřenou hubou. Jako milovník SW se na to dokážu dívat s nadhledem a věřím, že vše má svůj důvod. Abrams dokázal vytvořit luxusní most mezi Lucasem a Disneym, Rian přinést inovaci a zatemnit příběh a naklást nové otázky a teď bude zakončení celé dynastie Skywalkerů. Hamillova životní role, nejlepší Luke jaký byl. No dále se rozplývat nebudu, protože stejně kdo nebude chtít, tak to prostě chápat chtít nebude. Taky jsem byl ten, kdo si říkal, jestli není lepší SW ukončit, přišel jsem na to, že nové SW miluju, jinak než původní a proto je nikdy nebudu srovnávat, ale milovat zvlášť. Nicméně, pokud je schopný tomuto filmu někdo dát 20%, tak nemá s filmem absolutně nic společného a už vůbec není milovník Star Wars. Abych jen nekritizoval, tak yes, některé scény byly zbytečné a vtípky taky někdy stáli za vyliž. Na kritiku je čas, ten přijde, až bude trilogie uzavřena. Pic.

15.12.2017 | 10:11:56
Refl3ct

Bohužel je vidět, jak už si v sobě spousta „fanoušků“ zcela nesmyslně zakonzervovala, jaké mají a nemají Star Wars být. Mohl bych se tady rozepsat v čem všem nemáš pravdu ale řeknu jenom to, že Star Wars NIKDY nebyly něco víc než mainstreamová zábava pro celé rodiny na celém světě, naopak je to definice té největší masovky. Vždycky a především díky Lucasovi tam byly např. úlitby malým dětem. Já jsem naopak rád, že ten nepatřičně uctivý až archeologický přístup Abramse k sérii vystřídal někdo progresivní, kdo Star Wars dostane na úroveň dnešních blockbusterů.

15.12.2017 | 10:16:15
Poquelin

Pořád přemýšlím, jestli se mi film líbil nebo ne. Vážně nedokážu říct. První polovina filmu mě brala hodně. Tak moc, až jsem si říkal, jak to ep. V posílá do kolen. Je to zpočátku i takové filozofické, s hlubokými myšlenkami a vývoj mezi Benem a Rey je podle mě super a na úrovni momentů jako „Já jsem tvůj otec.“ stejně silné, jinak odehrané. Luke je boží a s těmi řečmi o Konci Jediů a rovnováze jsem si už začínal myslet, že vím jak to myslí a že nikdo nemůže být jenom dobrý nebo jenom zlý a chápal jsem proč už ty Jedie tak nemusí. Stejná myšlenka pak zazní z úst ještě jedné postavy a já začínal chrochtat blahem, jak Hvězdné války dospívají a všechny postavy jsou spíš takové šedé, než kladné/záporné. A když pak postava A nabídně postavě B, že se vykašlou na První řád, Odboj, Jedie i Sithy a budou vládnout tak, jak chtějí oni, Postava B odvětí něco ve smyslu: "Sry, na to nemám, jsem moc kladná. Bude to radší Dobro vs. Zlo, Šugr) a tím se to totálně pos*e. Všechno, co se celou polovinu filmu budovalo. Luka chytne rapl, dojde k závěru, že kdo je zlý, tomu už není pomoci a všechno se zas vrátí do starých černo-bílých kolejí, jen při tom umře několik postav. Jedno úmrtí je přitom možná tím nejoriginálnějším v dějinách kinematografie (použití nové silové disciplíny, která postavě zachrání život, přičemž ji použití této nové techniky natolik vyčerpá, že… zemře :-D). Při tom konci jsem se vlastně už dost řezal smíchy, hlavně když se dvě postavy rozhodnou o sebevražedný útok v letounech proti pojízdnému a v tu chvíli připravénému dělu z…chvilka napětí…Hvězdy Smrti! Na poslední chvíli si to rozmyslí vysekají se kousek vedle, vyznají si lásku a vášnivě se líbají – a za nimi vybuchuje základna Odboje :-D.

15.12.2017 | 10:43:48
Dorlas

Za mě strašný zklamání. Nesmyslné postavy (např hacker, udržbářka). Totálně zazděná zajímavá postava, 4 finále, po každym mohl film skončit. Musím říct, že po shlédnutí 8ky u mě stoupnula 7mička. Takže jistá pozitiva to má… Za mě 20%

#64 damic01 #65 damic01
15.12.2017 | 12:44:11
damic01

#63 Dorlas: nesmyslná postava, hacker :D lol…určitě nechci kritizovat ostatní herce, ale zrovna Benicio (hacker) byla ta nejlépe obsazená postava vůbec…bez ní by se sice nic moc nestalo, ale zároveň právě tahle ta postava dodala fajnšmekerům to nejlepší co mohla, škoda že fajnáků už je tak málo

15.12.2017 | 13:39:16
damic01

#63 Dorlas: navíc, hacker se jisto jistě vrátí v E9 a určitě to bude velmi překvapující…bo­hužel, SW značka je tak velké, že diskuze ohledně toho bude vždycky větší než u Hunger Games apod. Věřím tomu, že kdyby původní trilogie běžela v kinech až dnes, nelíbila by se vám stejně jako toto

#67 Sevin
15.12.2017 | 13:43:00
Kalam

odpad, přesně jak jsem čekal… prostě SW už měli nechat zemřít

15.12.2017 | 15:17:45
Sevin

#65 damic01: Včera jsem si na spravení nálady musel pustit epizodu 5. A krásně jsem se utvrdil v tom, jak tam ten příběh dává smysl a divákovi záleží na postavách (narozdíl od The Last Jedi, kde jsem i chtěl, aby Fin umřel, jak letěl do toho děla). Vtipy od Hana jsou na místě, což se o Ep. 8 vždy říct nedá. Já osobně jsem největší fanda prequelu (obzvlášť ep. 2 a 3, na Pomstu Sithů prostě pro mě nic nemá), i když původní trilogie je taky famózní. Po shlédnutí osmého dílu jsem si uvědomil, že sedmička nebyla zase tak špatná :D The Last Jedi mě totálně zklamal, doufám, že až si to pustím podruhé, najdu v ní větší zalíbení.

15.12.2017 | 17:33:46
vivatis

Jako zapřísáhlému fanouškovi Star Wars, se mi film líbil na jedničku. Rian hodně experimentoval a někomu se to hold nemusí líbit. Každopádně mně se film líbil a určitě na něj půjdu ještě jednou a taky se těším až si ho budu moct pustit doma.

15.12.2017 | 17:47:37
Warf

Nevím proč je tady takový hate. Za prvé to nebyl remake, ale originální příběh, který měl spád. Nelogičnosti i špatné věci tam samozřejmě jsou, nejhorší byla asi scéna s Leiou. Osobně mi vadily hodně scény, které se snažily být strašně vtipné a celkově jak to dopadlo se Snokem, na něj jsem se nejvíc těšil. Lidi musíme se ale nejprve uvědomit, že vše pokazil Abrams. Noví herci jsou naprosto otřesní a nedá se jim to vůbec věřit a i samotný příběh pokulhává. Jak skončila ep.6 a dobro se vrátilo, tak najednou je tu ep.7 a je tu nový hitlerovský systém – první řád, rebelů je ještě míň a jde se odznova. Kdyby to udělali naopak, že vládne mír, je klid a zlo se rodí na povrch, tak by to bylo mnohem lepší. Zajímalo by mě, jaké měl ty scénáře Lucas. Proto tahle epizoda nebyl dle mého tak zlá nebyla, ale opravdu nevidím nic co by mě mělo lákat na ep.9. Na tuhle epizodu mě lákal jediný Snoke, který ze začátku byl skvělý, klasicky měl největší sílu a šel z něj strach, tak se nechá jen tak zabít, ale co už.

#70 Sevin
15.12.2017 | 19:10:14
Sevin

#69 Warf: Několik věcí, proč je na to takový hate si sám právě popsal :) A dalo by se jich vypíchnout mnohem víc. To jak Johnson zabil některé postavy je až tristní. A když si to tak čtu, tak ano, asi máš pravdu, že Abrams mu moc nepomohl, herci nejsou až tak sympatičtí a divákovi je vlastně jedno, jestli umřou (kolikrát si to spíš přeje, aspoň v mém případě to tak bylo u Finna, když letěl do toho kanónu, to by aspoň mělo koule! Ale nee, musí ho zachránit a pak to totálně zabít tím, že mu asiatka dá pusu.) Podle mě byl v příběhu daleko větší potenciál, než co tvůrce natočil, proto je ten hate. Ne, že by to byl úplně otřesnej film a nedalo se na něj koukat, ale bylo tam tolik možností, ať už ten Snoke, nebo rodiče Rey a vše padlo vniveč.

15.12.2017 | 21:03:08
Dawemorraless

Scéna s Leiou byla teda něco otřesnýho. Za mě 60%

15.12.2017 | 21:09:39
Pospiiik

Nesouhlasim s tvrzením, že skalní fanoušci budou tento film nenávidět a rodiče s dětmi ho budou žrát… Roky jsem skalní fanoušek a patřím do skupiny těch, kteří nejvíce žerou Ep. IV. až VI. Film se mi opravdu líbil po vizuální stránce, tak i po dějové. Vývoj postav parádní, jsem rád, že Rey zůstala na světlé straně, trošku jsem doufal, že i Kylo by se mohl vrátit a společně se postavit Snokeovi, což se vlastně stalo, ale trošku jiným způsobem, teď už neodolat světlé straně a stay šmejd until the end Kylo.. :) Luke podal úžasný výkon, jen jeho odchod mě opravdu zamrzel, ale ,,historie" se opakuje jako z epizody IV. kdy se obětoval Obi-wan pro povstání a zažehl tak tu jiskru, kterou rebelové potřebovali. Už to nikdy nebudou ty Star Wars co jsme znali po skryté hrozbě, žádná nová monumentální města nás nečekají, ani stovky rytířů Jedi. Filmy se vrací k původní triologii, což je podle mého názoru super. Jelikož je to pod taktovkou Disney, tak asi všichni vědí, jak bude Ep. IX. vypadat, ale tak což, jsem pořád ten naivní blázen co věří ve šťastný konec. Příjde mi, že čím dál více lidí jenom kritizuje a neustále je s něčím nespokojeno a to hlavně v posledních letech, ať už to je u seriálů nebo filmů. V Americe to žerou a v Čechách se převážně kritizuje. Dát vám do rukou scénář, jistě vymyslíte něco lepšího. ;) Za mě opravdu skvělý zážitek a opravdu se těším, jak triologii uzavřou. PS. Naštvali mě moji kamarádi, kteří na tom byli semnou :D Polovině se ten film líbil, druhá ho hejtila, ale každý má právo na svůj názor, ikdyž mě ta negativa neskutečně ranila… BB8 na pána :D

15.12.2017 | 21:59:45
Krzycho

Zaujala mě na filmu jedna scéna, a to když povstalečtí vojáci se připravovali na bitvu v zákopech před základnou a najednou ze zákopu beze strachu vyšel postarší bělovlasý voják. Hned mě napadlo: kapitát Rex :D

#80 Darth Jar Jar
15.12.2017 | 23:04:50
Cetriolo

SPOILER!!!

Za mě super film! Už dlouho se mi nestalo, že by mě film tak vtáhl do děje. Co asi nejvíc oceňuji je vizuální stránka, která není přehnaná (např. bojové scény v epizodě 3 byly opravdu děsné, v 7 a 8 naopak super). Myslím si, že je to doopravdy velmi zajímavě rozehraná partie a jsem zvědavý jak to celé dopadne v epizodě 9 (nebo že by to pokračovalo i za epizodu 9?) :)

15.12.2017 | 23:45:54
zabijakptak

To je zase blábol :D S úsměvem jsem tuto recenzi dočetl a nestačím se divit… Jako velký fanoušek všeho okolo Star Wars na nové filmy chodím s tím, že si užiji každou scénku a nehledám chyby kde se dá. Když se stane něco „podivného“, není to pro mě nesmysl, ale řeknu si proč by to tak ve světě Star Wars být nemohlo? Jsem z této epizody nadšen a naopak jsem rád, že Johnson si příběh a postavy přebral po svém a nedával na fanouškovské teorie. Jde vidět, že se snaží vymanit se ze stínu původní trilogie a začít něco nového. Odchod Luka se mi velice líbil, ikdyž jsem si přál, aby aspoň do další epizody přežil, odchod v podobě Binary sunset a splynutí se sílou.

16.12.2017 | 0:14:10
sFík

Hodnocení 20% ? Haha .. už před přečtením jsem věděl že celá recenze je jenom kopáním rozmazleného děcka, kterýmu se šáhlo na oblíbenou ságu. Vůbec mě nebaví ta vize zlého Disneyho, oproti hodným GL který přeci vůbec nebyl moneymaker a jeho filmy měly hloubku apod.

16.12.2017 | 1:00:17
Railbot

Po zhlédnutí aspoň už víc chápu, kde se ten tón recenze bere.

 • infantilní humor zcela mimo tempo
 • Phasma a Snoke, naprosto nevyužité postavy, navíc s idiotským scénářem a osudem (u Phasmy opět)
 • Rose, zbytečná a nudná postava stejně jako celý arc s kasinem
 • žádní Knights of Ren, žádné vysvětlení
 • první co udělá Luke mě málem vyhnalo z kina, tak nasranej jsem byl, jak tohle mohl vůbec někdo vymyslet a už se nedivím proč Hamill tolik hatil svou roli
 • několik logických děr
#80 Darth Jar Jar
16.12.2017 | 1:22:18
StrejdaMorty

Je pravda, že 20% je málo, ale to co provedli s postavou Marka Hamilla bylo naprosto napřesdržku. Nejde mi ani tak o chování jeho postavy, jako spíš o její konec a nedivím se mu, že na Disney veřejně nadává. Je to člověk, který tu roli hraje rád a naplno, ale Disney se ho tímhle naprosto zbavilo. Zároveň je to naprosto nepochopitelny závěr tehle postavy (osobně jsem měl v kině i pocit, že ta scéna byla dotáčená). V jedné scéně řekne „Uvidíme se příště“ a v další zmizí??? Cože? Na scénu s Leiou celý kino kolem mě jen koukalo stylem WTF, jsme fakt na Hvězdnych Valkach? Nebo na supergirl v duchodu? A to co předvedli se Snokem je tež k nepochopeni, celý to záhadno co se buduje kolem Snoka skončí jedinou scénou.

#80 Darth Jar Jar #91 Hed94
16.12.2017 | 1:31:54
Freizi84

U svateho yody co to provedli at to zahodi a natoci znova v tomhle dile nepotrebovali ani svetelne mece kdyby jim dali kovove vyslo by to na stejno pri souboji se smoukovymy strazemy by darth vader mavl jednou rukou a bylo by po boji absolutne zadne vyuziti sily snad jen rey na konci zvedla kameni a pojeti luka z hmotneneho pred celou armadou coz mi prislo jak alegorie na vtipy s chuckem norisem a zjeveni yody vsichni sme ho videli bojovat vime co umi ale predstava ze zacne nicit nesmyslně veci bych cekal od nakeho alkoholika na ceste a ne od mirumilovneho strazce a profouse chce se mi brecet.......­...... :-(

#80 Darth Jar Jar
16.12.2017 | 7:15:25
Darth Jar Jar

#73 Krzycho: Žádný Rex, ale Caluan Emmat http://starwars.wikia.com/…Caluan_Ematt

#77 Railbot: Tipuji, že Phasma se zas na pár vteřin vrátí aby mohla konečně „zemřít“, a mohla by sebou vzít i Rose… Knights of Ren by snad mohli fungovat jako Renova garda.

#78 StrejdaMorty: To že zmizel, mu přece nebrání se s ním znovu setkat a jak nám ukázal Yoda, tak ani praštit ho po kebuli a jiné kousky…

#79 Freizi84: Celkově mi ta Lukova projekce přišla, jal Chuck Norris po plastice, a to smetení prachu z obleku… Walker Texas vám přišel nakopat To ničení věcí nebylo nesmyslné, navíc ten malej troll moc dobře věděl, že tam ty knihy nejsou.

#86 StrejdaMorty
16.12.2017 | 8:06:08
angelius64

takto,. v prvom rade autor si privlastňuje právo rozhodovať, kto je správny fanúšik. rozhodne nesúhlasím s tvrdením, že pravým fanúšikom sa to páčiť nemôže.. ja som jednoducho SW závislák. miloval som pôvodnu trilógiu. potom vyšli nové diely a bol som nadšený, pretože to niekam posunuli. teraz vychádzajú ďaľšie filmy a ja som nadšený z každého jedného. Páči sa mi, že z recenzie vyplíva, že ten, komu sa páči všetko, nie je správny sw fan.. joke..

16.12.2017 | 8:44:21
zabijakptak

V dnešní době si musí každej na něco stěžovat, ve všem hledat chyby ať už je to nová hra, nový film, song, knížka to je úplně jedno. Vlastně si nepamatuji nový film u kterého bych našel více kladných než záporných komentářů. Já jsem rád za každý krok, který Johnson udělal a díky této epizodě si dokážu představit, jakým směrem půjde jeho nová trilogie a získal si moji důvěru a ať si říká kdo chce co chce. Jsem rád, že nejsem jeden z těchto lidí a dokážu si užít cokoliv, co ze světa Star Wars přijde.

16.12.2017 | 9:35:47
gorida

Kdo myslíte že je nejsilnější uživatel síly ever? Luke,Snoke nebo Yoda? Luke-to co dokázal se sílou bylo ohromné. Umí číst myšlenky. Dokáže udělat projekci sebe sama na velmi velkou vzdálenost Snoke-blesky šlehá jako by nic, mnohem rychleji než Sidious, to jak vytřel s Rey když se něj pokusila útočit Yoda-tenhle týpek je něco. Rozhodně bylo vidět že překonal Sidiouse v ep3 a i jako duch dokáže přivolat blesk, zhmotnit se a někoho uhodit.

A pak kdo je nejlepší šermíř? Luke, Rey, Anakin, Obi-Wan? Luke-Co si budem povídat, doslova se mohl vysmát Lordu Vaderovi(Anaki­novi), s Kylem si hrál jako s děckem Rey-Ta nikdy neprošla žádným výcvikem a co dokáže. Anakin-pan vyvolený, který povraždil spoustů Jediu, ale myslím že on uplně nejlepší nebyl Obi-Wan-zabil monstrum jménem Darth Maul, porazil Anakina, ale neporazil Hraběte Dooku, kterého porazil Anakina, takže může být vůbec někdo nejsilnější?

16.12.2017 | 12:06:34
IvoB

Je to jen recenze, beru, ale každý kritik by měl k filmu přistupovat alespoň kapku s odstupem. Tady to nevidím. Naopak je to velmi ukňoraná recenze zhrzeného fanouška, který si hraje na dramaturga.

Cituji: „Jelikož se vlastně ve filmu nepodíváme na jinou planetu, vizuál je velice slaboučký“ Aha. Takže být tam o planetu víc, vizuál je OK, chápu to správně? Právě z vizuální stránky je Poslední z Jediů super. Všímal sis kompozic apod.?? :D

Cituji:„Výcvik Rey jsme de facto viděli už v traileru, snímek nic nového v tomto směru nenabízí“. – tak hodnotíš film nebo trailer? Navíc je to kec.

Cituji: „Toto do Star Wars nepatří, tento žánr si zaslouží daleko lepší péči“ – Star Wars je žánr? Něco mi uniklo? …

Mohl bych pokračovat dál a dál. Příště by to chtělo podívat se na film opravdu pozorně a předtím než napíšu recenzi opravdu popřemýšlet. Navíc se stanovuje do pozice soudce, co do Star Wars patří a nepatří… Kam se potom má série posouvat? Nejdříve jsou stížnosti na to, že epizoda VII kopíruje, poté že epizoda VIII je jiná. Neříkám, že je Poslední z Jediů bezchybný super film, to rozhodně ne! Má plno chyb, ale rozhodně je to solidní výsledek. Za mě cca 70% (i když procenta o ničem nevypovídají…)

#87 tom99
16.12.2017 | 12:52:45
Blob

No za mě 70%. Moc velká ispirace ep. 5 a 6. (Jestli chcete tak vám to všechno napíšu.) Jelikož tyto dvě episody znám skoro nazpaměť, tak to bilo dost do očí.

16.12.2017 | 13:26:32
StrejdaMorty

#80 Darth Jar Jar: Ale už to nebude postava, která bude mít nějaký zásadní vliv na příběh. Já nechapu kdo ma na starost storyline v Disney, ale v VII díle byť to byl remake 4 načrtli tolik skvělych postav, že se dva roky jen mluvilo o teoriích kdo je asi kdo a VIII dil dopadl tak, že všechno vzal, semlel a zahodil. Z těch nových filmů je momentalně dle mě nejrozumnější a nejlip natočeny Rogue One, narozdil od hlavni linie.

16.12.2017 | 14:16:18
tom99

#84 IvoB: Ahoj, jsem rád za reakci, nicméně cituješ pouze výřezy, přitom odpověď v textu najdeš.

Citát 1: Nejde o to, kolik planet navštívíš. Problém je, že celý film strávíme ve vesmíru v šedých chodbách lodí Odboje a Prvního řádu, které jsou dle mého názoru nevýrazné. Proto jsem se těšil na nějakou planetu a bohužel Canto Bight mě svým vizuálem nepřesvědčila (popisuji to v recenzi) a Crait je trošku vykrádačka Hothu (nejen vizuálem, ale i výsadkem Prvního řádu), takže z tohoto důvodu mě nic neohromilo. Nedostavil se takový ten wow efekt, kdy bych si řekl – tak tohle je fakt pěkné místo.

Citát 2: I když kolem SW je vždy velké tajnůstkářství, Luke dal Rey tři lekce, které jsme de facto viděli v traileru. Pokud ke všemu přípočítám naprosto přehnaně dlouhou stopáž, tak vlastně žádného výcviku Rey jsme se nedočkali. Ano, můžeme se ohánět slovy, že to v Epizodě V se toho Luke také od mistra Yody nenaučil, ale porce scén Luke a Rey vs. Luke a Yoda hrála jasný v prospěch Epizody VIII, tudíž jsem od tréninku čekal víc. Ne jen slova mistra Yoda: Ta holka už umí vše, co potřebuje.

webmaster
16.12.2017 | 15:20:19
RadekKasseckert

Já prostě nevěřím a nechci věřit to co řekl Kylo Ren o Rey rodičích to nemůže být pravda :-(. A jestli jo a vytáhli uplně neznámou holku která ted je jediná spása řádu Jedi tak jsem velice zklamaný a smutný s toho.

#89 Railbot
16.12.2017 | 16:57:33
Railbot

#88 RadekKasseckert: nehledě na fakt, že to zcela odporuje flashbacku z Ep VII, kdy řvala na lidi v raketoplánu, ať se vrátí. Johnson prostě řekl fuck it a s některými dějovými linkami si vytřel zadek, protože je neschopný cokoli rozvinout. Všichni buď mrtvý nebo rodiče noname žebráci.

16.12.2017 | 17:29:43
Edryan

Ja sa už snaď nikdy poriadneho boja so svetelnými mečmi nedočkám. Opravte ma ak sa mýlim, že okrem flashback-u , sa vôbec skrížili dva svetelné meče. Na csfd som to ohodnotil na 4* , ale neskrývam sklamanie z absencie týchto bojov. Pre mňa to vždy bol jeden z hlavných dôvodov prečo mám star wars tak rád.

#92 Hed94
16.12.2017 | 20:17:10
Hed94

#78 StrejdaMorty: Jako 20% je asi přehnaných, ale rozhodně si tenhle film víc jak 60% nezaslouží a to je prostě holý fakt a každej kdo si myslí že jo, tak buď viděl jinej film, nebo je slepej.

Celkově to není špatnej film, jenom to prostě absolutně nenavazuje na předchozí díl / díly… je to taková vsuvka s postavami které známe a to je ten hlavní problém. Ten zbytečnej humor / postavy / nelogika už pak jen doráží celej film dolů ke dnu… Naštěstí ale má film právě pár dobrejch momentů, který to naštěstí zachraňují z kategorie rakoviny.

Já s tou recenzí více méně souhlasím, prostě chtěli jsme příběh a nějakou temnotu a dostali jsme co ? Humornej rodinnej film na téma Star Wars.

#93 StrejdaMorty
16.12.2017 | 20:34:24
Hed94

#90 Edryan: tak proč tomu dáváš 4 hvězdy ? :D

16.12.2017 | 20:34:58
StrejdaMorty

#91 Hed94: Začínám se od lidí setkávat s názory, že VIII díl byl něco jako dvojka Hobita. K nasycení publika a kasy, ale ne aby jsme na něco sáhli.

#94 Hed94
16.12.2017 | 20:58:28
Hed94

#93 StrejdaMorty: Také by se to tak dalo shrnout no…

Já tak nějak furt doufám v nějakej pořádnej plot twist… že Snoke mrtvej není… třeba má nějakou schopnost regenerace a právě proto má tolik těch jizev a byl si tak jistý, že mu nic nehrozí.

#95 Railbot
16.12.2017 | 21:48:28
Railbot

#94 Hed94: vzal bych zavděk i klony ala Palpatin z EU. Mohl by si tělo klonovat, a proto může být tak starý a jeho fyzická schránka už je tím kopírováním zdegenerovaná. Dávalo by to smysl. Takže to nejspíš takto není. Bude prostě mrtvý a nazdar, nic se nedozvíte, protože režisér je hovado.

16.12.2017 | 22:35:08
lenacia

Dnes jsem se vrátila z promítání a i proto po přečtení recenze skutečně mohu říct, že ani v jednom nesouhlasím… naopak mi nový film přišel svěží a vrhl do světa SW novou sílu. Z minulého filmu jsem přišla domů zklamaná, tedy, samozřejmě nadšená, že jsem viděla nový díl Star Wars, a zaujaly mne charaktery, hlavně právě rozpolcený Kylo, který trpí návaly vzteku, ale celý film pro mě naopak působil jako mišmaš s hromadou nevysvětlených skutečností (a ne, že si k tomu někdo dovydá nějakou knihu pro mě není dostatečným uspokojením, film má dávat smysl sám o sobě ne abych si musela kupovat knížku, která ho zachrání). Ale chápu, že ten film hrál na emoce vůbec prvního filmu SW, ale jinak to byla směs SGI efektů a plochých postav. Tenhle film mě naopak velice oslovil. Ač jsem se snažila vyhnout spoilerům, přecijen už jsem se před tím dozvěděla, že je tam hodně humoru, a že Finn má nudnou linku co kazí děj, a už to mě dost děsilo. Ale humor, který je tu používán mě osobně přišel nenucený (když teda nepočítám fluffy tučňáky, ale i ti jsou tam v dost omezené formě a dokonce jsme měli možnost i vidět vysvětlení proč že tam jsou). Jistě souhlasím s pár věcmi, létající Leya byla fail, ale na druhou stranu bylo super vidět i druhé dvojče Skywalkerů, že dokáže použít sílu. I konec Snokea byl fail, vzhledem ke kultu, který se kolem něj vytvořil, ale na druhou stranu, kolik z té nadávky je prostě pro to, že chtěl autor vidět nějaký hustodémonský vysvětlení jeho původu, stejně jako původu Rey… A třeba zrovna u Rey ten původ je stále dost ošemetný, kolik z toho je pravda, a kolik z toho jí Kylo jednoduše jen chtěl nalhat? Vždyť v minulém filmu jsme viděli záběry z její minulosti, kde viděla pád nového chrámu Jediů. Vysvětlení, proč je málo povstalců? Vždyť to máš hned na začátku, Novou republiku zničil Starkiller, hned několik planet najednou, přičemž povstalci byli právě podporování novou republikou, která je nyní v troskách, takže zůstal jen zbytek odboje, který na poslední chvíli utekl a před tím ještě přišel o všechny bombardéry. Proč že tedy neudělali takovýto krok už před tím? Tak jednak je to sebevražda, a jednak na to ptořebuješ velkou loď, a pokud jsi chudý odboj s malým počtem lodí, asi si je všechny nebudeš ničit takhle riskantním plánem, vlastně ani První řád si nebude takhle ničit svoje lodě, které ho musely stát opravdu hodně, hodně jednotek. Hlavně když před tím musíš všechny lidi poslat transportéry pryč, když, jak Poe taktéž ve filmu zmínil, nejsou Transportéry nijak chráněny. A to je třeba něc o co mě na tohmle filmu dost uspokojilo, asi poprvé jsem skutečně ve star wars viděla, jak na sebe lodě střílejí ale rány se odráží od štítů…

16.12.2017 | 23:14:24
ScIRIUS

Jestli má stále někdo problém pochopit, že The Last Jedi je prostě špatný film ve všech ohledech (hlavně pro fanoušky SW), doporučuju si pustit: https://www.youtube.com/watch?… Pokud jste z šoku zapomněli, co za nesmysly nám disney naservíroval, tak ve videu výše vám to připomenou. Týpci to občas trochu přehánějí svým výstupem, ale rozebírají tam všechny situace ve filmu, který nedávají absolutní smysl nebo jak Rian Johnson nevyužil potenciálu nových postav a naopak ty staré potopil. Bohužel ale mají ve všech bodech pravdu.

Jinak kladné zahraniční recenze jsou téměř všechny jen od novinářů – stačí se podívat na metacritic, kde v současné době má hodnocení od různých profesionálních recenzentů 86 (z max. 100 – recenzovalo 54 lidí) a od běžných lidí jen 5.0 (z max 10 – recenzovalo 1730 lidí).

17.12.2017 | 0:07:06
zabijakptak

Co máte pořád za problém s tou Leiou? To nikoho nenapadlo, že to mohl udělat Luke? Rey a Kylo nám ukázali, že se za pomocí síly mohou dotknout, tak proč by Luke nemohl Leiu vtáhnout do bezpečí? Potom co jsme viděli na konci, co všechno dokáže mi to přijde dost pravděpodobné.

#100 Andy Pippkin #101 Railbot
17.12.2017 | 0:38:43
Leithian

#28 A_V: Lotr byl točen pro fanoušky a jak to dopadlo. Hobit byl točenej pro všecky a výsledek? No zázrak to není že? :-) Tohle je to samý. Film špatnej není ale nedá se zařadit do původního fenoménu ani omylem. A jsou to fanoušci kdo tahají filmy a ságy na výsluní… kdo je udržujou naživu x let i přes dlouhé pauzy… díky čemuž můžou pokračovat. nebýt fanoušků nebyly by další díly ne? protože proč by točili jen tak z prdele další díl když by neměli jistotu že na to pujdou davy lidí? :-)

17.12.2017 | 0:57:00
Andy Pippkin

#98 zabijakptak: Vážně tu chceš argumentovat zrovna jednou z největších kravin, které režísér v důsledku absolutního nepochopení Síly vymyslel? Pokud by něco podobného bylo dříve přípustné, proč by třeba členové Nejvyšší rady Jediů, nebo i Palpatine či Vader (všechno jedni z nejmocnějších uživatelů Síly v dějinách, rozhodně mnohem mocnější než Kylo Ren) museli používat hologramy ke komunikaci s ostatními, místo aby k nim prostě přenesli svou fyzickou schránku? Protože taková kravina by nikoho z dřívějších tvůrců ani ve snu nenapadla!! Klidně říkej, že nikde nejsou stanoveny žádné hranice pro užívání Síly, ale snad by to, co Síla umožňuje mělo alespoň trochu dávat smysl!

17.12.2017 | 1:10:45
Railbot

#98 zabijakptak: očividně to udělala sama. Otevřela oči, napřáhla ruku a letěla. Jako Superman. Tak blbou scénu neokecá nikdo ničím. I kdyby to Luke uměl, tak to neudělal. Proč? Protože zcela zřejmě ani předtím nikdy necítil, že je Leia v nebezpeči, když byla na bitevním poli. Ani nepomohl Hanovi. Nic. Je to celý holej nesmysl.

#103 Arutha
17.12.2017 | 1:36:01
Reiken

Pěkně napsáno. Od srdce. Já v tom takovou tragédii neviděl. Celkově lepší díl než VII. I když možná mé srdce pro svět Star Wars zemřelo již spolu se sedmým dílem. SW si zaslouží citlivější zpracování něco, co nám ukáže, že ten svět stále existuje. Něco v co jsem věřil jako malý kluk, že je to reálné. A opravdu mi zde chybí úctyhodný záporák.

17.12.2017 | 1:46:15
PrincCvok

No s tou Leiou mi připomnělo situaci v Kotor 2 a naučením dýchat se v jiné atmosféře ale určitě neměla moc času se učit. Ano, není to špatný ale dalo by se to v některých scénách zvládnout lépe. A na druhé zhlédnutí vtom mám jasno jaké hodnocení si to zaslouží.

17.12.2017 | 2:03:32
Khardoom

Důvod proč film vznikl je jediný „milk it hard“ dokonce nám to Disney ukázalo ve filmu aby se nám mohli vysmát. Celý film je shluk nelogičností ale jmenuje se to star wars, takže je jedno kdo s kým nebo proč bude bojovat, jestli budou lidi umírat jen tak, však v tom jsou rebelové dobří ne? umírat bez důvodu. „i love idiots in charge because they follow orders“ To má být od Disney popis sebe sama nejspíš. Už se těším jakou vypatlanou tragikomedii s ještě trapnějším humorem vymyslí příště a tupé davy pojedou kupovat porky či je se ta blbost jmenuje..

17.12.2017 | 4:51:46
Railbot

Mě hrozně vadí, že Star Wars byly vždy promyšlené. Nemuselo to tak být od začátku, ale s návazností si někdo dal vždy záležet. Teď? Na ničem nezáleží, nic se nemusí vysvětlovat, prostě to tak zrovna je a příště to bude zase jinak, když režisér bude chtít. Potřebujeme film natáhnout o půl hodiny, tak necháme První řád střílet transporty odboje. A až jich bude málo, tak ta paní vezme velkou loď a skočí do jejich velké lodě a tím ji vyřadí. Proč to neudělala hned na začátku? A třeba s jednou z těch dvou větších lodí, co měli, aby nemuseli obětovat tu největší? Well … protože Johnson doesn't give a fuck.

#107 Khardoom
17.12.2017 | 10:21:28
Khardoom

#106 Railbot: Ano vezmeme veškerou přípravu z minulého filmu a vytřeme si s ní prdel protože Rian si zrovna dal pár gramů koksu a každých 5 minut se mu líbí něco jiného jako hyperaktivnímu dítěti…

17.12.2017 | 10:33:13
téčko171

Padlo tady toho už hodně a pokud se budu v něčem po někom výše opakovat, pak se omlouvám, snažil jsem se číst všechno, ale spíš jen velice rychle.

Nejdříve bych se chtěl vypořádat s autorovou myšlenkou, že se nejedná o Star Wars. Absolutně nesouhlasím. Mám pocit, že to z mého pohledu úplně nejdůležitější, čili proč The Last Jedi JE skutečným Star Wars filmem „v širším slova smyslu“, abych použil autorova slova, zde k mému překvapení ještě nepadlo. Protože je to v rámci příběhu absolutní game changer, podobně jako bylo svého času Impérium. Tohle je pro mě ta nejpodstatnější myšlenka, kterou autor z nějakého důvodu přehlíží, ať už nepozorností, nebo schválně. Vzpomeňme si na Impérium ve vztahu k Nové naději. Samotní herci i tvůrci vždy o epizodě 4 prohašovali, že to bylo rodinné dobrodružství, Mark Hamill dokonce několikrát použil výraz „goofy“. Postavy byly jasně nalajnovány – naivní farmářský kluk, sobecký cynický pašerák, mocný tyran celý v černém, esence samotného zla, které je nutno zničit. Copak myslíte, že s takto nalajnovanými postavami udělalo Impérium? Správně, vzalo je a zcela je obrátilo naruby. Z naivního farmářského kluka se po Impériu stal místy až zenově chladný mocný force user, ze sobeckého cynického pašeráka jeden z hlavních vůdců Povstání a z esence čirého zla padlý anděl, který se nakonec dočkal vykoupení. A v tomto ohledu, čili celkovým vyzněním, postavením v příběhu, práci s postavami a atmosférou se přece TLJ nejmilovanější epizodě 5 podobá víc než kterýkoliv jiný SW film, přestože příběhově Impérium ani zdaleka nekopíruje. I tady jsme se dočkali zvratů, které v sedmičce představené postavy posunuly někam úplně jinam, než jsme všichni čekali, ale co víc (!), šlo to bez vykrádání jiných dílů a naopak jsme se právě od Impéria dočkali nejoriginálnějšího vývoje. Být to tak, jak čekala většina lidí a kvůli čemu teď hořekuje, měli bychom dalšího „Imperátora“ Snokea a dalšího „Vadera“ Kylo Rena – hezký, ale to už jsme přece jednou viděli. Bublinu kolem Snokea si vytvořili sami fanoušci, nikdy nikdo závazně neřekl, že to nemůže být jen čistě účelová postava sloužící k tomu, aby se Kylo Ren dostal tam, kam se dostal a jeho „osud“ může dávat tvůrcům za vinu jenom blázen.

Od autora se dále dozvídáme, že film není Star Wars, protože tohle a tamto tam nepatří. Proč to tam nepatří? Protože to autor recenze říká. Tak dobrý, no.

Převážná část děje se odehrává ve vesmíru, chybí rozmanité planety. A kde se asi odehrává Impérium, ve kterém byly mimochodem taky celkem tři planety, přičemž ani o jedné se rozhodně nedá říct, že by byla nějak rozmanitější v tom smyslu, v jakém píše autor. Určitě ne víc, než planety představené v TLJ.

Že některé postavy jako jediné přežijí něco, co všechny ostatní zabije? Vážně si autor stěžuje na plot armor ve Star Wars? V sáze, ve které nákladní loď s hlavními postavami na palubě přežije let v pásem asteroidů, kde se šance na úspěšnou navigaci rovná 3720:1, přičemž menší a obratnější stíhačky jsou asteroidy zcela zdecimovány?

Že force useři „najednou“ používají schopnosti, o který nikdy předtím nebyla řeč? A proč ne? Kde je nějaká fundamentální, dogmatická hranice toho, co force user ještě může při manipulaci se Silou dokázat a co už ne? Proč by někdo za pomocí Síly mohl stvořit samotný život, ale přitáhnout se k něčemu nebo vyslat svoji projekci na obrovskou vzdálenost (což je mimochodem důvod, proč to force useři asi moc často nedělaj, žejo, a radši místo toho použijou hologram – protože by je to doslova k smrti vyčerpalo, duh…) je najednou strašně moc, to ne-e? Co je to za blbost? Pokud se bavíme čistě o pojmu Síla, jako neporovnatelně větší zásah mi tedy přišlo představení midichlorianů ve Skryté hrozbě a skutečnost, že schopnosti Jediů se nemůže naučit každý, kdo skutečně uvěři, než cokoliv co bylo představeno v TLJ.

Jediné, v čem se dá s autorem v zásadě souhlasit, je Phasma (která ale pro mě osobně nebyla kromě nablýskaného brnění nijak zvlášť zajímavou postavou) a místy nepříliš patřičný humor. Na druhou stranu od chvíle, kdy jsme třeba Luka viděli naposled, uplynulo bajvočko třicet let, což je o celou třetinu delší doba, než jaká uplynula mezi Pomstou Sithů a Novou nadějí. Za ty dekády se toho v jeho životě odehrálo obrovské kvantum převážně negativních věcí, proč by s ohledem na to nebylo možné, aby se ze zenově klidného mistra z Návratu během těch třiceti let nestal cynický a místy sarkastický geront?

Netajím se tím, že jsem naprostý Star Wars fanatik, všechny dosavadní filmy mají u mě své místo, někdy dokonce rád v nadsázce říkám, že když vezmete hovno a plácnete na to Star Wars, máte 99% šanci, že se mi to bude líbit. Čím dál jsem ale pokračoval v psaní tohoto příspěvku, s každým dalším napsaným protiargumentem ve mě rostl pocit, že autor recenze zde něco buď z nepozornosti nebo záměrně ignoruje ve snaze si na něco hrát, což je patrné pozérským vymezováním se a máváním slovy jako „skalní fanoušci“ nebo „opravdoví poslední jediové“ proti „širšímu publiku“ nebo „rodinám s dětmi“.

#109 Blob #120 gorida
webmaster
17.12.2017 | 10:41:27
Blob

#108 téčko171: Ale Snokea nějak vysvětlit musí. Kyla si vybral jen proto, že je z rodu Skywalkerů? Jak se s ním setkal a jak ho zlákal na svoji stranu? Snoke je Lukem posedlej protože je Jedi? Co proti ním má? Čím ho Luke neohrožuje? (pokud to teka nezaznělo v VII, si nepamatuju) A to šokují odhalení o kterém se všude mluví mělo bejt kde? A že je polovina scén je opět jen vykrádačka jsem už psal.

#110 téčko171
17.12.2017 | 11:31:28
téčko171

#109 Blob: Úplně ty samé otázky se ale stejně dobře dají použít i na samotného Imperátora v kontextu původní trilogie. Nebýt toho, že se Lucas jednou rozhodne natočit prequely, žádná z těch otázek by v jeho případě nikdy nebyla zodpovězena. A přesto to nikdy nikomu nijak zvlášť nevadilo.

#111 Khardoom #145 dovahkiin
webmaster
17.12.2017 | 11:49:53
Khardoom

#110 téčko171: Jen protože děláš něco originálního to neznamená že to omluví špatný scénář to že rozjíždíš příběh kolem Snoka jen proto aby jsi nám pak řekl že není důležitý a měli bychom na něj zapomenout to je špatně napsané on je důležitý a zasloužíme si nějaká vysvětlení…

#112 téčko171
17.12.2017 | 12:14:19
téčko171

#111 Khardoom: Zase. To samé v zásadě platí i pro Imperátora. Když se na tu postavu podíváš čistě v kontextu původní trilogie, co o ní víš? Úplně to samý, co víš teď o Snokeovi – je to mocný force-user, který nějak svedl Anakina Skywalkera na temnou stranu, nějak vyhladil Jedie a teď vládne silné armádě schopné podrobit si galaxii. A pak bum, šachta, konec. Nic víc. U Imperátora to zdá se nikomu nevadilo, u Snokea je to najednou obrovský problém a díra ve scénáři.

#114 Warf
webmaster
17.12.2017 | 12:21:46
StrejdaMorty

https://www.rottentomatoes.com/…he_last_jedi Audience Score mluví za všechno, film začíná dostávat kopance i na slavnem csfd.

17.12.2017 | 12:54:42
Warf

#112 téčko171: Naprosto se ztotožňuji s tvými názory.Epizoda je živá,nová a hlavně to není kopírka. Každá předchozí epizoda měla své mouchy, ale 7ka byla prostě kopírka. Srovnání Snoka s Palpatinem je naprosto trefné, na stopro Abrambs s Johnsem museli o tom mluvit a myslím si, že původ a vše okolo Snoka představí nějaký samostatný film. Bohužel, jak už tady někteří psali, hlavní problém vidím v tom, že prostě ty nové postavy jsou nezajímavé a nevěřitelné. Všichni hejtí Christensena, ale dle mého hrál Anakina skvěle. Adam Driver prostě jako záporák je hrozný.

17.12.2017 | 13:39:22
bauerj

Sronávat Imperátora a Snoka fakt nejde, protože z vypravěčského hlediska byli oba použití úplně jinak.

Imperátor – o něm se do poslední chvíle jenom mluvilo a nebyla mu věnovaná pozornost, vědělo se, že je nad Vaderem. Nikdo kolem něj nebudoval bublinu tajemna s tím, že sliboval divákům odpovědi. Málo kdo chtěl znát jeho původ – naopak se pozornost zaměřovala na Vadera, ale i to nepořebovalo odpovědi, protože film to dostatečně odpověděli.

Snoke je naopak součástí příběhu nové trilogie, samotní tvůrci s ním měli určitě záměry, kolem něho se udělala hrozná bublina tajemna, aby samotní tvůrci to sem tam přiživovali a slibovali odpovědi a že to bude stát za to.

A to je problém téhle trilogie, nemá pevně daný začátek, prostředek a konec – sám Johnson prozradil, že nedostal žádné body co musí splnit, začínal na čistém papíře s tím co mu přichystal Abrams, který to teďka bude muset pytlíkovat, aby uspokojil všechny.

#116 téčko171
17.12.2017 | 13:59:50
téčko171

#115 bauerj: Opět – ta bublina kolem Snokea byla vytvořena především diváky, z příběhového hlediska neměl o nic významnější roli, než měl v původní trilogii Imperátor. Mohl bys uvést odkaz na nějaký článek nebo vyjádření tvůrců, kde „tvůrci tu bublinu tajemna přiživovali a slibovali odpovědi a že to bude stát za to?“ Protože já teď zrovna pár článků hledal, abych si ověřil, co přesně teda slibovali a našel jsem několik vyjádření, kde se tvůrci naopak snaží to fanouškovské nadšení a teorie kolem Snokea spíše krotit. A samotný Johnson dokonce někdy v článku z listopadu řekl:

„For example, in the original trilogy, we didn't know anything about the Emperor except exactly what we needed to know, which is what Luke knew about him, that he's the evil guy behind Vader,“ Johnson said. „But then in the prequels, you knew everything about Palpatine because that his rise to power was the story. We'll learn exactly as much about Snoke as we need to.“

Čili v podstatě to samé, co jsem výše uvedl já.

#117 bauerj
webmaster
17.12.2017 | 14:22:14
bauerj

#116 téčko171: Johnson mě moc nezajímá, protože on přišel rozesral co Abrams připravil a teďka bude muset samotný Abrams nějakým způsobem navázat tak jak předpokládal, že se bude příběh vyvíjet.

Je ale fakt, že ten konkrétní článek bohužel najít nemůžu a nepamatuju si kde jsem ho četl.

Ale ona i samotná VII na Snoka připravuje půdu a protože to Johnsona nezajímalo, tak je otázka jak se s tím popasují.

Já nechci vyloženě kritizovat, protože se mi film líbil, ale diváci nejsou zrovna nadšení a to jak Snoka zahráli do koše je jedna z příčin a může to mít následky do budoucna.

#118 téčko171
17.12.2017 | 14:34:14
téčko171

#117 bauerj: Já tedy opravdu nevidím, o kolik měla sedmička pro Snokea „připravit půdu“ vic, než kolik připravilo Impérium pro Palpatina. Z hlediska příběhu mi tyhle dvě postavy přijdou svým postavením ve svých trilogiích (původní, resp. sequelové) naprosto stejně významné. Jestli ono to nebude tím, že si spíš diváci vybájili Snokeův význam víc, než ve skutečnosti kdy měl. Což by potvrzovalo i to, že strašná spousta lidí, nejen ty, mi od včerejška píše, jak tvůrci slibovali kolem Snokea hory doly, ale nikdo si za boha nemůže vzpomenout, kdo přesně to řekl, kdy to řekl, kde to řekl a nemůže to ani najít.

webmaster
17.12.2017 | 14:50:02
Es

Tak mě se tedy VIII. líbila víc, než bych čekala, patrně proto, že po komentářích a některých recenzích z internetu jsem neměla velká očekávání :-D. Kladně hodnotím hlavně spoustu nečekaných zvratů, temnou atmosféru, kterou střídal jednoduchý humor (jenž byl ve světě SW vždy). Interakci postav Luke-Rey, Poe-Leia, Joey a opékané „kuře“ :-D. Nejvíce mě vtáhla 2. polovina epizody – Rey a Kylo byli spolu perfektní, těším se na jejich další společné scény. A scény Yody a Luka? Parádní! Závěr byl prostě epic!

Jediné, co bych změnila, jsou jména.. Anakin, Padmé, Obi-wann… chtělo by to znovu originalní a netypické jména. Jsme přeci v jiné galaxii!

PS: neukamenujte mě za mé pozitivní hodnocení ;-)

17.12.2017 | 16:27:42
gorida

#108 téčko171: Jsi můj člověk!:)

Sarkastický geront…z Lukáše Nebezkéhochodce se defacto stal Harrison Ford :D

17.12.2017 | 16:48:13
gorida

Chtěl bych ještě upozornit na hejty ohledně toho, že se nekonaly souboje s meči. Chtěl bych podotknout že tahle epizoda byla mnohem více zaměřena na sílu a mistr Lukáš nám jasně ukázal že je v tomhle opravdu borec. A souboj, kde se Rey a Ben spojí proti stráži, bylo myšleno jako hlavní souboj téhle epizody a hned po Maul fight a Dooku fight v ep3 je to můj nejoblíbenější souboj.

17.12.2017 | 16:55:30
davidov

S některými jednotlivostmi v recenzi lze souhlasit. Tvůrci zcela neoriginálně nechají přistát zbytek povstalců na planetě Hoth 2, scéna, kdy se princezna Leia zachraňuje pomocí síly je opravdu strašlivá, ale s celým závěrem nemohu souhlasit. Díl, který je skutečně ostudou Star Wars je epizoda VII, která představí necharismatické postavy, hloupé scény, děj i detaily zcela kopírované z předchozích epizod a především zcela tragicky nezajímavého hlavního záporáka Snoka. Musím říct, že jsem se obával, že osmička bude pokračovat v tragickém duchu předchozího dílu, ale alespoň částečně otevřela možnost, že by trilogie nemusela být tak tragická. Poslední Jedi skutečně zbořil leccos z předchozího dílu, to však je jen ku prospěchu věci. Mladí herci se evidentně od posledně zlepšili (v epizodě VII to byla umělecká katastrofa), výborný herecký výkon Hamilla a několik překvapivých řešení, která nebyla úplně stupidní (Snokovo finále či Lukův „souboj“ s Kylo Renem). Je tam řada věcí k vytknutí, včetně občasného trapného humoru, ale rozhodně nezastávám názor, že tvůrci pohřbili, co v předchozím díle vytvořili, neb nebylo,co pohřbívat. Naopak byl to krůček správný směrem. Opravdu jen krůček, neb k dokonalosti to má daleko.

#123 Warf
17.12.2017 | 16:56:12
Warf

#122 davidov: Amen, tohle by tady mělo být vytesané.

17.12.2017 | 17:39:46
Wolfinator1

Za mě jeden z TOP SW fakt mě to dostalo , konečně to překvapilo a stalo se dost nečekaných věcí, přesně tohle jsem chtěl konečně nejsou hrdinové/ záporáci jen černobílí. V Ep 7 mi moc neseděl Adam Driver, ale tady se sakra předvedl jak herec tak Kylo krásně smáznul Snoka a vyšvyhl se. JEN TAKOVÁ MYŠLENKA, CO KDYBY SNOKE TO JEN NĚJAK NAHRÁL, VIDĚLI JSME U LUKA , ŽE TO JDE. Už jednou to na Kyla a Rey nahrál s tím jejich spojením a pochybnostma, přece jen takový mocný v síle, MOŽNÁ I TOHLE BYLO V JEHO PLÁNU A JEŠTĚ HO UVIDÍME :D Co vy na to ?

17.12.2017 | 18:14:23
kutas

Konečně víme kdo je to ten Snoke :) a potvrdila se jedna z fanouškovských te­orii

17.12.2017 | 19:20:35
Nikolperse

Neprečítala som ani 5 riadkov a už som tú recenziu prestala čítať. je mi jasné že ju písal niekto kto od filmu očakával niečo veľa a očakával že to bude natočené tak ako to očakával a zrazu hups, je to inak. Síce som ešte nevidela tento diel Star Wars, ale vzhľadom na tie negatívne reakcie mám dojem že je to dobrý diel.

Odporúčanie pre Ednu: Dávajte tie recenzie čo tu uvádzate robiť niekomu kto to má v hlave poriadku a nie niekomu komu sa nepáči, že nový režisér vyrozprával nový príbeh, tak ako to uznal za vhodné.

17.12.2017 | 20:02:47
Golradir

@tom99 s tvou recenzí souhlasím, sice bych dal více procent jak 20%, ale se vším, co píšeš souhlasím. Když jsem sledoval závěrečné titulky, tak jsem byl vyloženě smutný a vzpomněl jsem si na to, jak si Hamill stežoval na to, co udělali z jeho postavou. Sám bych hodnotil film asi 45%. Nejlepším momentem byl pro mě souboj Rey a Bena s rudými strážci. Odvařenej jsem byl z toho, když jsme se dozvěděli, že Ben bojuje pouze proti iluzi Luka a ten ho skvěle přechytračil… No ale to, že poté stejně zemřel mi připadlo jako naprostá zbytečnost té iluze. Zároveň mě mrzí, že v epizodě 9 neuvidíme nikoho ze staré party :(

17.12.2017 | 20:07:17
Lord Kal-el

Já si myslím (doufám), že Snoke vše nahrál a mrtvý není. Přece jenom to spojení mezi Rey a Kylo Renem pokračovalo i po jeho „smrti“.

17.12.2017 | 20:40:38
sportat

I zde jde vidět, že tento díl nejvíce rozděluje diváky. Buď to nadchne nebo zklame. Nic mezi. Bude zajímavé sledovat co s tím udělá Abrams. Nevěřím tomu, že Johnson zásadní kroky nekonzultoval s Abramsem a jel si čistě vlastní show. Navíc to co dostal byla hrůza. Pro mě je VII nejslabším Star Wars, protože se opakovaly stejné věci, stejný příběh, stejné postavy..a právě proto VIII musela jít jiným směrem, ale přesto má ve spoustě věcí podobný punc V, jelikož už to tak bylo nalinkované…

Škoda že ten Lucas nenatočil dál pokračování..sám prozradil v jednom rozhovoru, že měl a má v šuplíku napsané pokračování až do XII. Epizody. Nakonec usoudil, že Star Wars je o osobní tragédii Anakina Skywalkera a točit dál nic nebude. A prodal to Disney. Navíc Disney všechny ty knihy, komiksy, hry, příběhy, hodilo do koše..vše špatně, nic z toho neplatí a nestalo se. A G. Lucase poslalo defakto taky do háje…a jede si vlastní notu. A buď to berete nebo ne.

Já tyto Disneyovské výtvory beru čistě jako možné volné pokračování.

#130 Nikolperse
17.12.2017 | 20:41:31
Nikolperse

#129 sportat: Tak vieš. Niektorý by si mali v prvom rade uvedomiť, že keby Disney zohnalo 10 režisérov a každý z nich by mal natočiť celú trilógiu, tak by sme videli 10 verzií toho ako by to mohlo vypadať, lebo každý by si daný príbeh vyrozprával podľa seba.

17.12.2017 | 21:19:36
Railbot

Tohle se prostě nemůže líbit nikomu, kdo vyrůstal s OT nebo PT. Luke, který se dobrovolně vydal samotnému Vaderovi, aby jej přetáhl zpět na světlou stranu síly, se jednoho dne rozhodně zavraždit jediné dítě vlastní sestry a svého nejlepšího kamaráda, protože v něm viděl temnotu? Naprostý bullshit. Stejně tak jeho neochota cokoli dělat a někoho učit. Scéna s odhozením meče byla plivancem do obličeje všemu, co se dosud v SW odehrálo.

#134 moniicek
17.12.2017 | 22:58:14
sportat

Přesně tohle mi nejvíce vadí na celém novém Star Wars, že jednu z nejikoničtějších postav celé ságy totálně zku*** a zazdí.

17.12.2017 | 23:27:13
moniicek

Já jim nedokážu odpustit, že likvidují původní postavy. Nejdřív Han, teď Luke, Carrie Fisher bohužel zemřela, tak kdo nám tam zbyl? Už jen Chewbacca :( Chápu, že se děj musel zaměřit na nové postavy, to ale neznamená, že všechny ty kultovní oddělají. Mohli si s tím trošku pohrát a dát jim nějaké vedlejší linky. Škoda

18.12.2017 | 10:14:50
moniicek

#131 Railbot: Naprostý souhlas.

18.12.2017 | 10:52:05
Dusos

Já sem moc nepřispívám, ale dneska mi to nedá. Včera jsem totiž konečně byl v kině.

Za mě s recenzí víceméně i souhlasím. Když to shrnu, tak pro mě rozhodně lepší díl než 7, která je pro mě absolutní ostuda Star Wars světa a 2 hvězdy na ČSFD ode mě dostala jen proto, že je to Star Wars. Posun tam je, ale opravdu maličký pro mě za 3 hvězdy a to jen díky scéně s Yodou.

Scény jako Leia v trenkách na kombinéze letící zachránit svět, zahození meče Lukem (to je totální plivnutí na celý řád Jedi), zničení flotili jednou lodí, celý výlet Finna (naprosto zbytečná postava, ale ve finále mi vadí míň než Rey) + ta co si nepamtuju jméno pro Del Tora, Jakákoliv scéna s generálem Huxem, zabití Snoka a celá ta lapálie s tím jak nemůžou dohnat křižník odboje a ostřelujou ho celý den a štít stále drží, jsou pro mě naprosto neúnosné. A moje srdce velkého fanouška, který četl skoro všechny knihy, krvácí.

Naopak věci jako scéna s Yodou, souboj Kyla a Rey s ochránci (ikdyž ukazuje jako jsou Kylo a Rey slabí oproti dřívějším, ať už sithům nebo jediům), souboj Kyla a Luka, práce se silou u Luka, boj o vedení odboje, Snoke než ho přihlouple zabijou a i mě bavila myšlenka útěku na starou základnu ikdyž lehké kopírování to je, tak zde jsem byl spokojený. Někde i nadmíru.

Zbytek pro mě byl víceméně průměrný.

Co, ale považuju za totální průser je to jak Luk ikdyž jen na chvíli, chce zabít Kyla… to prostě hlava nebere, kdo tohle vymyslel, totální zazdění Luka… Další věc je, že ač jsem Kyla po 7 neměl rád jako záporáka, v 7 dílu se nádherně vyloupl a ukázal, že není špatný herec, ale proboha kdo obsadil do role Rey Daisy ten by si měl dát pár facek, hrozná herečka…a viděl jsem nedávno s ní film Vražda v Orient expresu a tam také byla suveréně nejhorší.. naprostá šílenost a to má být dál jediný Jedi, no to potěž koblih.

A ještě jedna věc mi opravdu neskutečně pije krev, a to rádoby Marvel vtipkování..Star Wars mělo vždycky nádech vtipů, ale v rozumné míře a ne trapných rádoby vtipných věcí, jako v tomto díle, to mě hodně zklamalo.. Ale lukovo gesto po jeho bormardování se mi líbilo, asi jako jediné ze všeho.

Pro mě lepší než 7 s občasnými super momenty, ale stále velké zklamání – potom jak načal nový příběh Abrams to bohužel asi ani jiné být nemohlo – Slabota (řekl bych hlavně pro velké fandy) 40%

18.12.2017 | 13:18:06
Wolfinator1

Dotaz na ty co si myslí, že zkazili charakter Luka…Co měl asi Luke udělat s Benem když viděl, že v něm převládá temnota a Snoke už ho dostal k sobě ? Měl se pokusit opakovat historii a nechat se ,aby ho vydal Ben Snokovi a doufat, že to dopadne jako s Vaderem ? :D To by nevyšlo protože mezi Kylo/Lukem nebylo takový pouto, Snoke i Kylo ví jak dopadl Vader a Palpatin , takže by tohle stejně nedopustili. P.S. Stejně poslední Jedi byly Obiwan a Yoda ( Cvičení od dětství ve fungujícím řádu ), ostatní i Luke jsou rychlokvašky co prošli rekvalifikačním kurzem :D

#143 Dusos
18.12.2017 | 21:44:17
dovahkiin

Musím se přiznat, že nerozumím fanouškům Star Wars, kteří tu napsali, že jsou právě fanoušci a proto jsou rádi za cokoliv ze světa SW, to se nedá nazvat jinak než zaslepenost. Přece nebudu něco bezmezně milovat a ignorovat cokoliv, co s tím je špatně jen proto, že jsem „pravý fanoušek“. Osobně mám s filmem obrovský problém a i když se z toho dost podkapitol týká věcí, které jsem nažil především díky EU, tak mi to říká to, že tenhle film nemohl točit člověk, který by měl opravdu ke Star Wars citový vztah od dětství. Takový člověk by kupříkladu nikdy nedal do filmu Yodu, který i jako duch může ovládat počasí a mlátit holí do hlavy. Kdokoliv, kdo četl alespoň jednu knihu o Jedi, by nejenom s tímhle měl mít problém.

#138 Jura50
18.12.2017 | 22:46:52
Jura50

#137 dovahkiin: https://www.youtube.com/watch?…

Tady je pár otázek se kterými si praví fanoušci ztotožní, musím přiznat, že některé nenepadly ani mě. Kdyby tam nebylo tolik chyb co narušuje SW universe, tak by to bylo o něčem jiném :)

19.12.2017 | 8:25:18
Jedi knight

Tí, ktorí kritizujú Luka za zahodenie svetelného meča, nech si ešte raz pozrú Epizódu VI., kde spravil to isté :)

#140 Jedi knight #141 ScIRIUS #144 Railbot
19.12.2017 | 8:31:44
Jedi knight

#139 Jedi knight: Resp. kritika tvorcov za túto scénu. To je presnejšie.

19.12.2017 | 8:32:44
ScIRIUS

#139 Jedi knight: Vážně chceš srovnávat scénu, kde Luke odmítne zabít svého otce a tím i temnou stranu Síly se scénou, kde Luke bez jediného slova po 20 letech samoty, zahodí meč jak malé nafouknuté děcko?

#142 Khardoom
19.12.2017 | 10:25:16
Khardoom

#141 ScIRIUS: Dnes kdyby půlce lidem nasrali do tváře tak to budou vydávat za omlazující kůru :D

19.12.2017 | 10:47:23
Dusos

Já neřikám aby doufal, že to dobře dopadne, ale mistr Jedi, který si prošel čím si prošel, mohl naslouchat 3 dalším velkým mistrům Jedi a sám se postupně z překotně uvažujícího mladíka stal rozvážným mistrem, by těžko měl zkrat a teď zabiju svoje vnouče a dítě svojí sestry a nejlepšího kamaráda a to hned a tady ve spánku během sekundy. Samozřejmě si to nakonec rozmyslel, ale stejně je to pro mě úplně nepochopitelné, že by měl takový zkrat a hned šel na to..#136 Wolfinator1:

Nehledě teda na to, že pochybuji, že by mladý pořádně nevycvičený Ben Solo, který ani teď není nějak extra zdatný Sith nebo Jedi nebo co vlastně je, by takhle jednoduše zandal Luka jednoho z nejsilnějších uživatelů síly, který se později dokáže zhmotnit jako iluze na konci galaxie a dokonce jako iluze dokáže bojovat se světelným mečem..

Prostě na mě je v nových dílech strašně moc věcí, které odporují pořádkům ve Star Wars, věcem co byly jasně dané. Nové díly jdou někdy úplně opačně skutečnostem co byly jasně dané. Já nejsem proti novotám, třeba nové obejvování síly atd. ba naopak to jsem jedině pro, proto mi například tolik nevadí scéna s Yodou, kde dokáže bouchnot jako splynutý se sílou Luka do hlavy (dá se argumentovat, že byli na ostrově kde nějakým působem je síla silnější, kde je první chrám Jedi atd. – proto i Luk podle mě dokázal to co dokázal), tyhle věci mě baví, ale aby například jedna loď zničila celou flotilu atd. těch věcí je strašně moc co tam je prostě špatně a jsou to obrovské chyby a Johnson jako režisér nemůže podle mě znát Star Wars svět když tam něco takového dá.

19.12.2017 | 11:53:32
Railbot

#139 Jedi knight: raz si to pusť ty podívej se proč ten meč zahodil. Nechtěl dál bojovat a zabít otce, aby se stal tím samým co on. Tady zahodil jiný meč, ten původní Anakinův, o který přišel na Bespinu. Prostě jen tak. Strašně blbá scéna a naprosto bez respektu vůči celým Star Wars.

19.12.2017 | 12:59:56
dovahkiin

#110 téčko171: Nemyslím si, že to lze brát takhle, protože ty nemůžeš ty filmy nebrat v kontextu s ostatními, proto je to jedno univerzum. Ve staré trilogii si nic jiného nepotřeboval vědět, protože vznikly jen filmy, navíc jsem si téměř jistý, že alespoň něco o něm bylo pak napsáno v přepisech filmů do novel, což se ale tady nestalo. A tím, že za celých 6 prvních filmů se objevil jen jeden opravdu mocný dark force user (Vadera nepočítám teď, ten se rovná Kylovi), tak když se objeví další, který se navíc uvádí tím že viděl zrod i pád impéria, o kterém víš, že našel Bena Sola a obrátil ho na svou stranu, ale vůbec nevíš kde se vzal a jak to dokázal Lukovi pod nosem, navíc když Luke evidentně o jeho existenci věděl, tak je, alespoň pro mě, přirozený o něm vědět víc. Jestli jednou vznikne další film/y o něm, nebo o něm bude ještě něco v devítce, tak to třeba zapadne do sebe, ale přece nejde reálně porovnávat Snoka a Palpatina co se týče toho, kolik ti o nich přinesla informací nová, respektive stará trilogie.

#152 téčko171
19.12.2017 | 13:18:27
Gryfx

Tenhle text teď bude asi odrážet můj pochod myšlenek, jedná-li se o tento film. Bude to zmatečný, ale něco bych vystihnout mohl.

Na nikoho neútočím, neberte si to tedy osobně, ale jak se můžete nazývat těmi pravými fanoušky Star Wars, když se Vám líbila tahle plot hole Disneyovka pro rodiny s dětmi do 13 let max. A to přeháním, protože dnešní 13ti letí děti mají zájmy už úplně někde jinde. Ale Star Wars i přesto, že to byla scifi pohádka o dobru a zlu a jedné rodině, mělo určitou hloubku a ideu.Já osobně od filmu očekávám něco více, než to co nám tu předvedli. Opravím se.. od Star Wars jsem čekal něco jiného. Od pečlivě vybudovaného universa s rozsáhlou historií, zákonitostmi a tím, co nás všechny na Star Wars bralo.

Jelikož nejsem kritik, nebo profesionální pisálek, tolerujte moji formu psaní a skákání z jednoho tématu na druhý. Když jsem seděl v kině, moje nadšení přecházelo do zklamání až totálního odporu, co se světěm Star wars udělali. Sám patřím mezi ty, co na Force Awaken koukali skepticky, ale s odstupem času a když přejdu časté spojitosti- kopírování New Hope, tak ten film jsem docenil a byl to pro mě větší Star Wars, než The Last Jedi. Největší paradox: Já se u filmu velkou část docela bavil, chtěl jsem vědět více, protože jsem na to čekal řadu let. Ale ten film neměl mít logo Star Wars. Byla to Marvelovka a Star trek dohromady. Mám rád humor a ve starých filmech byl humor, ale byl pečlivě zasazený a nenarušoval děj či atmosféru. Tady je to čistě opak. Čím více srandy, tím větší marketingový úspěch, protože to opravdu zaměřuje na širokou masu a aby i rodiny šly do kina na family komedii. Atmosféra totálně v tahu. Přitom atmosféra by mohla být geniální. Hux, který v předchozím díle byl až Hitlerovský typ byl nyní patolízal a totální nemehlo a byla to degradace jeho postavy. A to je jen jeden příklad.

No abych tomu dal snad lepší formu, začnu psát bodově co mi vadilo a co se mi naopak líbilo. Snad to bude dávat hlavu a patu.

 1. Humor – ačkoliv jsem se od srdce u hodně scén smál, nepatří taovéhle množství do Star Wars a už vůbec ne, pokud to podrývá scénu, atmosféru a celé to degraduje. Moment deprese, jde to s námi z kopce a ne, hodíme vtípek a vše je ok. Kdyby ten Humor byl použit s citem, beru. Ale tady ho bylo přehršel a nevhodně použitého. Scéna s Haxsnou byla vtipná… ale degradovala jeho postavu, degradovala tu scénu kdy odboj stojí proti neskutečné přesile, jsou na pokraji zničení.

Naopak když Luke učí Rey a řekne ji" Reach out" pak ji šimrá stéblem trávy, to bylo dokonalé a tam mi to nevadilo. Nešlo o nic.

 1. Postavy – když je píši, tak se vždy rozpomenu na nějakou scénu, tak to budete mít aspoň komplet:)

Hux to odsral nejvíc, škoda

Finn. Neměl jsem ho rád v VII, tady mi nevadil, ale prostě tvůrci ho museli spojit s totálně otřesnou postavou ubrečený oplácaný mechaničky a dát jim 1/4 filmu, která byla absolutně zbytečná a debilně napsaná.

Rose.. !!!! Vážně? proč? Protože nám ve filmu chyběl asiat? Fakt se ten rasový podtext musí cpát všude? Proč tam neblo více mimozemštanů, když to bylo Star Wars? Její linie je o tom, aby za cca 12 hodin co zná Finna se do něj zamilovala. Ano, někdo tu psal, že a celkem hezky „vysvětlil“ že pro ní a její sestru to byl hrdina. Tohle bych bral. Ale když už Finn málem vletěl do toho děla, já si říkal, že ta scéna a jeho konec, je opravdu hrdinská a měl jsem pocit spokojenosti. Ne, Rose tam musí vletět s tím, že ho zachrání. Sakra nenapadlo ji, že ho vlastně taky může zabít? Crash jak hovádko, políbího a pak ji Finn vleče mezi X AT ST atd. cca kilometr… bože, za co …

Poe – Jo, toho jsem měl rád, bohužel ten kdo psal jeho scény nedomyslel asi zbytek. Je nám řečeno, že v celém odboji je cca 200–250 lidí co zbylo. Oni jmenuji admirálkou Fialovlásku Holdo a on ji nezná? Panebože on o ni mluví jako " Ta" Holdo a má k tomu všemu ještě fialový vlasy a on ji nezná? Další věc.. Odmítl uposlechnout přímí rozkaz na začátku filmu, kvůli němu zemřelo hodně lidí a přišli už o své jediné lodě, které měli. Poté udělá vzpouru, ale vlastně se nic nestalo, jedeme dál.. Ono celé to začalo u toho, že Holdo si tají svůj plán, másto toho, aby jim to vysvětlila a mohli přemítat o tom, co by se dalo udělat jinak atd.

Carrie Fisher – byla úžasná dáma. Ale Wonderwoman, nebo super girl ve vesmíru na její vzpomínku se*e z vysoka. Já jsem neviděl horší scénu ve filmu, který nosí cedulku AAA blockbuster. Ona si jen tak doletí zpět na loď, zaklepe na dveře a otevře je.. Wait a moment. Jsou to star wars, ale základní zákony fyziky? Proč je to nevycuclo všechny do vesmíru, když Leia otevřela ty dveře? Víte jak úžasný a daleko suited pro ní by bylo, kdyby při tom výbuchu můstku neodletěla, ale silou vůle by držela ty zbytky pohromadě, než by se třeba nezavřeli záložní víka/dveře/okna a poté se zhroutila vyčerpáním? Krev z nosu, pot, vypětí a pak bum a mohli navazovat kde skončili… Daleko lepší, než to co předvedli.

Rey – Jo tak Rey, je Mary Sue ze SW. Škoda že Rian Johnson musel vyškrtnout ty scény, kde trénuje s Lukem. Filmu by to prospělo, utěšilo by to spousty fandů a vysvětlilo leccos o ní a Lukovi. Ne, raději tam dali trapný kasíno. Nicméně její postava a původ popírá fungování síly, tak jak jsme znali. Dokonce dokáže zmlátit Luka, ale aby nám autoři ukázali, že Luke je vlastně borec, tak se Luke Sílou udrží nad zemí a pak si sedne… Sakra tak ji ty borče zastav Silou, nebo jí ten meč vytrhni a pak ji to vysvětli. Skywalekrova line měla být ta nejsilnější v galaxii. Stvořena z midichlorianů s ohromným potencionálem. Sám Snoke to říká, že aby se zbavil své největší hrozby.. Luka, potřebuje dalšího Skywalkera. Počkat.. Luke je hrozba? Vždyť on na ten ostrov odešel umřít v klidu a sám… počkat.. proč teda nahrál mapu na tu planetu do R2 D2… Je to díky Johnsonovi samý plot hole..

Jelikož to je wall of text, rychle tenhle hate a brekot ukončím. Luke je zklamání… nebo spíš zakončení jeho story je zklamání. Pokud autoři plánovali ho zabít, proč prostě tam nepřišel osobně a neměl důstojné zakončení? Proč nám ukazovali ten potopený X wing tom ostrově? Jak cool by bylo, nostalgie obrovská, kdyby ten X wing jako dříve Yoda vytáhl z moře a odletěl jim pomoc? Místo toho vyčerpá svou životní sílu aby své sestře mohl dat iluze kostek… pecka Naopak v prlběhu filmu, kdy mluvil o Jedi a své cestě jsem byl spokojen, neměl jsem nic proto tomu aby byl Grey Jedi . Ale i když ho Hamill zahrál dobře, postava byla napsaná hrozně.

Snoke… nebudu se vyjadřovat. Daleko lepší setup by byl, kdyby v téhle trilogii byl hlavním záporákem a Kylo Ren by jeho místo vzal až v další Epizodě. Tím pádem Další navazování by opravdu už bylo o Rey a Kylovi. Tohle měl stále být Luke a Snoke. Jediná moje fan teorie, co mě chlácholí je, že Snoke se vrátí, protože esenci temna prostě zabít nejde. To samé si naivně říkám o Lukovi, že se povznesl na vyšší úroveň, aby poté mohl čelit Snokovi. Avatar světla, vs Avatar temna..

Tak a poslední… kdo tu tvrdí že souboje byli super, jdi k očnímu .Preatorin Guards, či Imperiál Guards, abyly elitní jednotky vysoce cvičení proti komukoliv. Proti cvičenému Jedi a mají problém s Rey? Která nemám žádná Lightsaber výcvik? Mimochodem ta poslední scéna, kde ji drží zezadu a ona si podhodí meč a sejme ho.. to byla s promunutím debilita. To jsou dvá zcela rozlišné zábery, které jen dali k sobě dohormady…

Nic, jak o tom píšu, vrací se mi to zklamání a já mám hlad a vztek.. :D :D

Jo jo, kritici měli pravdu v jediném… tenhle film rozdělí fanoušky na dva nesmiřitelné tábory. A to se jim povedlo..

#148 StrejdaMorty #150 Dusos
19.12.2017 | 13:29:09
Gryfx

Omlouvám se za wall of hate text a překlepy, píšu v práci a bohužel tohle datlování se dost blbě utajuje :d :D

19.12.2017 | 13:30:55
StrejdaMorty

#146 Gryfx: Teď už jen aby IX. epizoda skončila stylem Twilightu, že se Rey da dohromady s Kylo Renem (bohužel to tomu šíleně nahrává) a odmitam se podivat na cokoliv dalšího ze světa SW od Disneyho…

19.12.2017 | 14:15:58
Jura50

Dlouho jsem přemýšlel, zda se tu budu nějak vyjadřovat k novým filmům, ale tak asi budu muset. Jsem fanouškem SW od dětství, viděl jsem všechny filmy tucetkrát, viděl jsem oba animované seriály a četl jsem všechny knihy, které vyšly v češtině a i některé anglické. Také jsem hrál skoro všechny SW hry. SW považuji za nejlepší scifi, jaké jsem kdy viděl a netvrdím, že vím uplně vše, to rozhodně ne, ale myslím, že jsem v horních 10 %, co se týče znalosti tohoto univerza. To mělo zhruba přesně dané fyzikální zákonitosti (samozřejmě i ty se liší od těch skutečných), kterými se víceméně řídily všechy filmy, hry a seriály, které vyšly, než SW koupil Disney. Na jednu stranu jsem rád, že uvidíme spoustu nových filmů apod., ale za jakou cenu? Disney zrušil dosavadní SW kánon, který byl jeden z nepropracova­nějších, ze všech knižních sérií, co kdy vyšly. Příběhy v něm byly unikátní a žádné kopírování filmů jak EP VII a částečně i VIII. A pak to začlo. Nové knihy neobsahují skoro žádný hlubší příběh a jsou psané velkým písmem jak pro děti, seriál rebels už jen upadá. EA dlouho mrví SW značku (i když SW:BF 2 je dle mě dost povedené, když pomineme jisté aférky, co ho doprovázely). A pak přišly filmy. Myslím teda hlavně Epizody VII a VIII. Rogue one byl dle mě hodně povedený a dá se řadit mezi tradiční SW filmy. Epizoda VII nám ukázala, že najednou je možné skákat z a do hmotného stínu planet, což nikdy v žádném SW filmu/knize nešlo a z toho důvodu mělo Impérium i interdikční křižníky, které vyhazují lodě z hyperpostoru simulací gravitační studni. Han ale najednou s Milleniem skáče z lodí, planet a skrz štíty prakticky až na povrch základny Hvězdovrah (o můj bože, jak originální jméno… aha, ono je ukradené :D). Paprsek, co lítá hyperpostorem, sám se najednou rozdělí a jde vidět instatně z celé galaxie. Pak samoobjevující se modrý Anakinův meč a dalo by se pokračovat. Teď ale k Epizodě VIII. Z vizuálního hlediska nemám co dodat. Příběhově, až na asi tisíc a jednu díru v příběhu, to bylo ještě snesitelné. Ale zase to prznění fungování SW vesmíru, to je prostě hrůza. To, že Poe na začátku sám odzbrojí několikakilometrový křižník mající rozhodně více než 10 kanónů a očividně žádné stíhačky, se dá ještě vysvětlit tím, že kanony nejsou kryty štíty, jinak by nemohly logicky střílet ven, že? Ale to jak všichni okolo jen přihlíží a nic se neděje je k smíchu. Křižník rezistence má ale najednou bublinový štít sahající několik desítek metrů daleko, přesto skrz něho proletí 3 lodě, Kylo vletí dovnitř, rozstřílí hangár a pak si odletí pryč a štít vzal čert. To stejné se zničením můstku. Pak najednou zase štít funguje a První řád si může vesele do něho střílet další den. (Letající Leiu radši ani nezmiňuju, kdyby tu zemřela, byla by to nejsmutnější smrt, co by pro ni mohli vymyslet, takto asi odletí v EP IX do předaleké galaxie…). Finn s Rose ale na průlet lodí na Snokův křižník potřebují vypnout štít (Kylo nepotřeboval, když proletěl štítem až do hangárů lodě odboje?). To jak zemřel Snoke je taky celkem trapas. Jestli ho nevzkřísí v IX, tak by se měli za ten scénář jít pověsit. Pak jsem ještě zapomněl na bombardéry odboje, které háží bomby, jak letadla u nás na planetě v gravitaci, ale tu dokonce i ve vesmíru a jedna zničí celý Dreadnaught, wow. Nakonec na scény s dělem alias miniaturní hvězdou smrti na Craitu, která udělá do vrat díru 3×5 metrů :D :D :D A holo/force real life Luke, kdyby tam byl doopravdy, to by byla hrdinská smrt, tak se jen vypařil, bez pořádného souboje se světelnými meči. Nedivím se, že Mark Hamill si na ztvárnění Luka stěžoval. Navíc ten modrý meč, co byl zničen pár desítek minut předtím a Luko ho najednou držel v ruce, byl hrozně nanápadný. Jako vážně? Stačilo mu dát jen jeho zelený. To v celé produkci nedělá nikdo s mozkem? Bych jim ten film zkorigoval klidně i zadarmo, jen aby k takovým věcem nedocházelo… A na konci klučina s Canto Blight, či jak se to jmenovalo, který používá sílu na koště, bez jakéhokoliv tréninku. Síla začíná měnit pravidla asi stejně jako Disney, měli bychom se začít bát. O Rey radši ani nemluvit. Ta má vrozený talent uplně na všeho bez zjevného důvodu. Kam se hrabe Anakin ^^. Takto bych mohl pokračovat dál a mohl bych o tom vydat knihu nebo možná napsat scénář k SW korektnímu filmu, ale nevím zda mi to vůbec vezme už takto dlouhý komentář :)

Ať Vás síla provází a šetří vaše nervy ;)

#150 Dusos
19.12.2017 | 14:16:18
Dusos

#149 Jura50:
#146 Gryfx:

Mě nezbývá než souhlasit a dodávám bohužel.. Každý další den od shlédnutí filmu jsem z toho víc a víc rozladěný co z toho udělali.. škoda, ale původní kánon, staré filmy, clone wars, ostatní super věci a světe div se Rogue one – to je pro mě Star Wars – ne epizoda VII ani VIII to je nějaký alternativní vesmír, kterému nerozumím..

19.12.2017 | 14:31:35
Gryfx

Já bych mohl psát vesele dál a dál, protože toho je opravdu požehnaně. Jeden z top problému zde vidím i to, že The Force, která byla vždy misteriózní síla dík tomu humoru a pojetí ztrácí na atraktivitě. Vždy když se používala ve starých filmech, či prekvelech, měla prostě kouzlo. Byla to ta síla. Tady ? Demonstrace Snokovi Síly je ta, že si s chudákem Huxem vytře podlahu můstku. Vždy si u téhle scény vzpomenu na Novou naději, kdy se tam ti oficíři posmívali Vaderovi a on ho prostě začal škrtit, než ho Tarkin uklidnil…

The Last Jedi měl několik/více dobrých momentů a nápadu, které ovšem zklamaly totálně v provedení, či zakončení té myšlenky.

19.12.2017 | 14:43:19
téčko171

#145 dovahkiin: Samozřejmě, že jde, proč by to nešlo? Vždyť je to naprosto ta samá situace. Představ si, že jsi v roce 1983, právě jsi vyšel z kina z premiéry Návratu Jediho. Víš toho o Imperátorovi reálně víc, než toho víš teď o Snokeovi? Nevíš. Vadí ti to? Tehdejším lidem to zcela očividně nevadilo, tak proč je to dneska u Snokea tak neuvěřitelný problém? A to si dovolím tvrdit, že Imperátor měl v původní trilogii mnohem větší význam, než měl kdy Snoke. O to tu tady ostatně taky jde – diváci té postavě sami přisoudili větší význam, než kdy ve skutečnosti měla – diváci, nikoliv tvůrci, kteří se možná několikrát vyjádřili k jejímu backstory, ale nikdy a nikde se nevyjádřili v tom smyslu, že by pro ni plánovali něco fakt velkýho. Ta postava není ničím jiným než pouhým článkem v příběhu Kylo Rena a byla jí vždy. V sedmičce jsme to jetště vědět nemohli, ale díky osmičce to již víme zcela jasně. A že si pro ni diváci na základě dvou scén, pár neurčitých vyjádření a pár internetových teorií vybájili něco víc, je zcela irelevantní. A jak říkáš, je docela možné, že se o ní ještě něco dozvíme v devítce nebo jiném filmu.

#153 tom99 #154 dovahkiin
webmaster
19.12.2017 | 18:26:46
tom99

#152 téčko171: Na jednu stranu máš naprostou pravdu, ale má to jedno velké ale. U Snokea jsou zavádějící ty řeči, že viděl rozkvět a pád Impéria, tudíž si myslím, že bychom si zasloužili vědět jeho původ. Proč o něm nebyla řeč v předchozích dílech? A to o něm jediové nikdy nevěděli? Nevěnovali mu pozornost? Ano, o Imperátorovi jsme toho tenkrát taky moc nevěděli. Byl to v podstatě bad guy bez nějakého backstory, jenže tu vždy existovala šance prequelů, kdy bude jeho příběh odvyprávěn, což se nakonec ve finále stalo. Jenže u Snokea tu možnost (troufám si tvrdit) moc v budoucnu nebude. Nikdo asi neudělá film mezi Epizodou VI a VIII, kde bychom se o něm dozvěděli víc. Třeba jo, třeba ne, ale teď bych si spíš vsadil že ne. A když už budeme porovnávat rok 1983 a 2017, tak si myslím, že celkově je dnešní divák náročnější. Příběhy se mění, kinematografie se mění, styl vyprávění se mění. Dříve jsme tu měli zlého Imperátora a naprosto hodného Lukea, který pro mě tehdy symbolizoval dobro jako Captain America. Dnešní divák je náročnější, už mu nestačí jednoduché vysvětlení. Nebo alespoň tak to vnímám já, proč jsou všichni s osudem Snokea tak Epizodě VIII nespokojeni.

P.S.: Pouze porovnávám, že divák, co se dívá na filmy, se stal náročnějším. Nerad bych se tady pouštěl do debaty inteligencí lidí tehdy a nyní.

#155 Golradir #156 téčko171
webmaster
19.12.2017 | 19:12:14
dovahkiin

#152 téčko171: Porovnáváš opravdu 2 zcela jiné věci. Zatímco v Síla se probouzí se vytasili se Snokem, který nějak převzal First Order o kterém víš, že vznikl z pozůstatku Impéria, načež se po knihách Aftermath přesunuli na Outer Rim pod velením admirálky nevímjaksejmenuje, což znamená že jsi věděl vše co se předtím stalo kromě otázek tykajících se zrovna Snoka, oproti tomu v New Hope jsou hlavní záporáci Tarkin a Vader a víš že jsou součástí Impéria kterému vládne Císař a je to jednoduše říše která povstala z Republiky, ale tady nemusíš vědět jak se to přesně stalo, protože je rozdíl v tom, že tahle nová trilogie na tu starou víceméně má navazovat, ale je tu moc nevyplněných míst mezi o Snokovi. U staré si neměl žádnou mezeru mezi ještě něčím jiným. A to že je to jen článek v příběhu Kylo Rena je hrozivě mimo, přece bez Snoka by se nic nestalo, žádný Snoke, žádný zlý Kylo Ren, žádný Luke v ústraní, naopak Snoke ze základním stavebním kamenem, u kterého nevíš kdo ho sem vlastně dovalil a tím že ho takto naznačili hned v prvním díle je prostě nesmyslnost, že ses tu nic nového nedozvěděl, vlastně jen zopakovali to co v Síle. Mimochodem jak můžeš vlastně vědět jestli to lidem nevadilo? Tehdy nebyly sociální sítě jako dnes, kde se dohromady dali lidé ve velkém měřítku a mohli takto diskutovat. A jestli se po sedmičce vyrojilo tolik lidí, kteří zajímal Snoke, tak neměli tvůrci tomu trošku jít naproti? Je to naivní představa, ale film by měl jít naproti představám fanoušků, ale tady to zcela zabili. A faktem je, že tohle naštvalo lidí nepočítaně, to snad vidíš i ty okolo sebe jak v komentářích, tak třeba v článcích, videích, pokud jsi takový fanoušek jaký říkáš. Já se tu nesnažím hledat chyby, můj názor na ten film je sice negativní, ale rozhodně to není jen kvůli Snokovi. Chápu že se snažíš obhájit něco, co ti dává smysl, mě zase dává smysl, že kdyby tento film navazoval na předchozí, tak o Snokovi zjistíme minimálně jak se dostal do čela FO a jak našel Kyla, když Lukova škola pro Jedi byla v ústraní a utajená zcela přede všemi. A nepředpokládám, že tě přesvědčím, pokud jsi takový fanoušek jako říkáš, tedy že se ti líbí cokoliv s názvem Star Wars. Já mám Star Wars moc rád, ale to neznamená, že budu ignorovat vše, co je s tím špatně, i když Aféra Snoke je stále minoritní.

#156 téčko171
19.12.2017 | 20:12:41
Golradir

#153 tom99: Se Snokem souhlasím, nechápu, jak se vůbec Snoke mohl dostat k Benovi a „zkazit“ ho. To se Snoke znal s Lukem nebo Hanem a Leiou nebo jak se mohl dostat do kontaktu s mladým Benem??? Luke také řekl, že se k Benovi nějací padavani přidali a ostatní zabili, tak proč jsme jeho přátele ani v 7 ani v 8 neviděli? Myslím, že v této epizodě mohl být trochu delší flashback, kde bychom viděli něco více než jen nelogický útok Lukea na Bena. Doufám, že to Abrams nějak v poslední epizodě zachrání.

Dnešní diváci bohužel nejsou náročnější, když se podívám na plno recenzí a reakcí na epizodu 8, tak si uvědomuju, že nás náročnějších a všímavějších diváků je opravdu menšina. Což je opravdu škoda, zvlášť když všichni haní epizodu 7, která byla v rámci universa provedena lépe než 8. Na 7 všichni kritizovali jak kopíruje 4, ale teď si nikdo nevšiml, že i 8 kopíruje v hodně věcech epizodu 5…

19.12.2017 | 20:23:56
téčko171

#153 tom99: Tohle je moc zajímavé. Souhlasím s tím, že dnešní divák je mnohem náročnější, než před dvaceti, třiceti lety. O to paradoxnější je, kolik lidí nedokáže vstřebat to, že se některé postavy za 30 let (slovy třicet let) povahově změnily a už nejsou úplně stejné, jako byly v Návratu. Teď narážím hlavně na výtky kolem Lukea.

#154 dovahkiin: Já nebudu lhát, taky jsem po sedmičce očekával, že Snokea v budoucnu nějak vysvětlí, ale ve chvíli, kdy v osmičce zemřel a docvaklo mi, jaká byla z hlediska příběhu jeho skutečná role a význam, mě ten zájem víceméně přešel. Svou úlohu již sehrál a kde se vzal pro mě opravdu nijak zvlášť podstatné není. Pokud to někdy v budoucnu vysvětlí (a já si třeba troufám tvrdit, že to v devítce vysvětlí), tím lépe, pokud ne, mně osobně to nevadí, stejně jako by mi to nevadilo u Imperátora v případě, že by nikdy nenatočili prequely. Mimochodem – bez Imperátora by nebyl žádný Darth Vader ani žádné Impérium. A že to lidem nevadilo odhaduji z hodnocení a diskuzí s pamětníky. Závěrem – ne, nemyslím si, že když o nějakou postavu vzroste obrovský zájem, měli by tomu jít tvůrci vstříc a film tomu jít naproti, právě naopak, podle mě je to naprostý tvůrčí mor. Pokud by měli scénáristé psát filmy podle toho, která postava je oblíbenější nebo o kterou je největší zájem, dostaneme se do fáze, kdy si diváci budou de facto sami filmy diktovat, což povede nejen k předvídatelnosti děje, ale i k naprosté rezignaci na jakoukoliv autorskou snahu. Diváci ať si spekulují, ať si teoretizují, ať si fanboyují, ale autor scénáře a ten, kdo to natočí musí mít svou vlastní hlavu, svůj vlastní záměr a to se prostě musí respektovat. Jsou to jejich postavy, nikoli naše, a oni si s tím musí dělat jen to, co sami uznají za vhodné.

#158 dovahkiin #167 Tomi Lee Morpheus
webmaster
19.12.2017 | 22:12:26
andrew11

#33 MasterDirewolf: Samozřejmě, že to je skvělej film ale například ta scéna kde Snook umře je taková hloupá, hlavně tím že je to Supreme Leader celé té jejich organizace a umře bez toho aniž by on sám někoho ve filmu zabil nebo si aspoň zabojoval. Místo toho se chlubí jak dokáže číst všechny myšlenky a Kylo ho zabil bez toho aniž by na to myslel…OK

19.12.2017 | 22:14:53
dovahkiin

#156 téčko171: To že by bez Císaře nebyl Vader je pravda, ale to se také dozvíš až v prequelech, když budeš brát starou trilogii samostatně, jak jsi chtěl, tak jsou to jednoduše dva zlí, kteří vládnou Impériu, ale tady ti nejdříve řeknou, že Snoke Kyla potkal, či našel a obrátil ho na svou stranu, ale už nedodají jak, a to že se to stalo, je úplně stejné, jako jak, protože bez toho jak se to stalo je to v rychlokvaškovym stylu „prostě se to nějak stalo“ a to je ještě horší, než detaily typu, že najednou všichni všem rozumí, nebo že hyperprostorem můžeš roztrhat cokoliv. Navíc, a následující je samozřejmě jen z mé hlavy, ale když se koukáš na nějakou ságu, tak v každém pokračování bys měl vidět nějaký vývoj postavy, ať už je zla, nebo hodná, tim spíš, když jsou to pilíře toho filmu, ale tohle u Snoka naprosto zahodili a vypadá to skutečně, jako by to Johnson poslal naprosto jiným směrem, než Abrams. A teď ani nejde o to, že by mi vadilo, že ho zabili, to vůbec nevadí, ale nic nového ses o něm nedozvěděl, každá další postava ukázala nové rysy. K tomu závěru, neříkám, že se má přizpůsobit filmu ve 100% míře, nicméně říct, že něco nového u Snoka přibyde, střípky informací a pak nedát vůbec nic, to je přinejmenším zvláštní. No skoro mi přijde creepy, jaká diskuze k tomuhle tu vznikla, ale chtěl jsem říct svoje, toť vše, ale prostě kdyby si ubral 5 minut z filmu který trvá 2,5 hodiny, kde by Luke pronesl pár vět o Snokovi, všechno tohle by bylo zbytečné, na jeho smrti by to nemuselo nic nutně změnit, ale všichni, co toužili vědět o něm něco více, mě nevyjímaje, by byli šťastní, respektive méně smutní. A pokud točíš Star Wars a prezentuješ se jako obrovský fanoušek, tak tě tohle napadne. Pak by nemusel vznikat film, který se snaží být originální, ať to stojí, co to stojí, věci, které nedávají smysl samy o sobě a také ty které nedávají smysl ve spojení ze zbytkem canonu.

19.12.2017 | 23:04:19
Cihi

tak ono je v dnesni dobe daleko dulezitejsi mit poradne propocitany kvoty na cernochy/asiaty a zeny ve vedoucich rolich nez zapracovat poradne na pribehu :D priste cekam jeste homosexualy (Abrams to mozna jeste nedovoli… ale v te nejnovejsi trilogii budou 100%)

jinak me to zase az tak spatny neprislo… po minulym dilu jsem si rikal – no mohlo to byt lepsi

tak po tomto si rikam – no mohlo to byt o hodne lepsi!

#160 Lex Luthor #161 Jura50 #166 Kalam
20.12.2017 | 1:36:13
Lex Luthor

#159 Cihi: Jo tohle mě taky trápí.

20.12.2017 | 10:33:51
Jura50

#159 Cihi: Já teda po VII čekal, že Finn a Poe na sebe skočí… Naštěstí zatím ne :D

#163 Cihi
20.12.2017 | 11:21:13
Drtikol9

#12 Zargon: Když opravdový fanoušek vidí, jak Disney ruinuje Star Wars, tak by místo dalšího dílu opravdu uvítal konec. Přeci nemůžu přijmat a akceptovat i tu největší sračku jen proto, že je to Star wars

20.12.2017 | 11:56:55
Cihi

#161 Jura50: no bohuzel… epizoda VIII byla jeste nedostatecne moderni a rozmanita :D ale porad je sance… ze v dalsim dilu Kylo Ren bude homosexual.. skonci s Rey… ktera je ve skutecnosti muz-transgender – ono za dva roky uz i v Disney pochopi… kde je soucasnej trend – no a bude z toho Oscar… ikdyby pribeh stal za h@vno

20.12.2017 | 14:34:14
Angi

Nezklamalo ani nenadchlo, takže třetí skupina.. prostě další film. Kultovky se točí těžko.

20.12.2017 | 22:49:30
Kalam

žumpa, přesně ve stylu SW rebels… padouši kompletně trapní (pseudo space nazi, to už fakt ne), neschopní a celkově dem*ntní… progresivní partička rebelů dokáže všechno a plot armor je silnější než kdy dřív… 99 % postav jsou trapáci a mnohé dokonce odpad… děj žumpa, bitvy žumpa, příběh über žumpa… ještě horší jak EP VII, která teda byla taky shith… hlavně že se budou prodávat hračky těch chlupatých malých potvor… prostě odpad bez duše

21.12.2017 | 11:12:49
Kalam

#159 Cihi: ještě pár let a budou si tam chlapi kouřit péra a světelný meče budou mít duhovou barvu… samozřejmě ještě chybí tolerantní jedi muslim a nějaký padouch, co bude jako představovat Trumpa… pak to bude správně progresivní

21.12.2017 | 11:16:01
Tomi Lee Morpheus

#156 téčko171: max súhlas, uplakaný neofans sú na smiech;)

21.12.2017 | 18:28:52
KevSpa

Vždycky mě strašně pobaví, když se do role „náročných“ diváků staví lidé, kteří ve velkém konzumují totální seriálové sračky a o kvalitní seriál nebo film většinou ani nezavadí (samozřejmě záměrně, protože by je nebavil = byl by pro ně moc náročný). Zkrátka někdo, kdo kouká výhradně na blockbustery (ať už filmy nebo seriály) a zcela ignoruje nezávislou či artovou tvorbu, by slovní spojení „náročný divák“ neměl raději ani vypustit z pusy/klávesnice.

#169 Kalam
webmaster
22.12.2017 | 1:27:56
Kalam

#168 KevSpa: nic jako náročný film není… i ty deep artové homoniny se daj pochopit bez problému pokud člověk neusne a používá mozek (a není to nějaký kompletní retard)… to jen některá hipsterská (j)elita si pořád myslí, že jsou filmy, u kterých byli jediní kdo pochopil děj/význam/pou­čení/myšlenku… samozřejmě pokud jim to pomáhá doufouknout ego tak proč ne. Každopádně i v rámci blockbusterů existují kvalitní filmy a odpad a tak není divu, že někdo označí toto SW za odpad i když jiné velkorozpočťáky ho baví…

22.12.2017 | 19:14:34
Jabba

Se vší úctou k autorovi, jediný důležitý je, co o tom napíše Fuka a Spáčilová :) Jen rýpanec – hezký svátky ;)

24.12.2017 | 2:26:16
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Co se aktuálně děje

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Adam Driver: Vykoupení Bena Sola nemělo nastat, změna nastala až v průběhu natáčení

Ben Solo se v závěru sequelové trilogie dočkal pohádkového vykoupení a polibku na cestu do jedijského nebíčka. Nicméně prvotní plán byl úplně jiný. A neměl ho jen Colin Trevorrow, ale dokonce i J. J. Abrams. Kylo Ren se neměl vykoupit a naopak měl upevňovat svou pozici na temné straně Síly.

Zajímavosti

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Herečka Padmé Amidaly odmítá, že by George Lucas natočil alternativní konec Epizody III

Je libo alternativní konec, kde Anakin porazí Obi-Wana, svrhne císaře a bude vládnout Impériu on? Nebo ještě ujetější konec, kdy Padmé Amidala se postaví svému manželovi a připraví ho o život? Natočila se někdy takováto scéna pro Epizodu III, nebo jde jen o fámy fanoušků?

Plakát

Plakát

Narozeniny herců

Filtr seriálů
Reklama