Henry Cavill

Henry Cavill

Celé jméno: Henry William Dalgliesh Cavill
Místo narození: Jersey, Normanské ostrovy, Velká Británie
Známé projekty: The Tudors, filmová série Justice League

Datum narození: 5.5.1983 (36 let)

Odmítnutý Batman, James Bond i Superman

Henry Cavill hrál již od svých školních let. Na škole Stowe Schoole se již jako student představil v řadě tamních školních her. Díky svému talentu a snaze se prosadit byl již zde obsazen do role Alberta Mondega v The Count of Monte Cristo. To nastartovalo jeho kariéru i sebevědomí.

Cavill se následně rozhodl ucházet o řadu náročných a proslulých rolí. Nejprve navštívil konkurz na nového Batmana do filmu Batman: Begins režiséra Christophera Nolana (Memento, Interstellar). Do role nového Temného rytíře byl však ve finále zvolen Christian Bale (The Prestige, The Fighter). To ale nesrazilo Henryho Cavilla na kolena a snažil se dál. Navštívil tak poté například konkurz na nového Jamese Bonda, ovšem zde byl místo něj ale vybrán Daniel Craig (Casino Royale, Spectre). Byl na tuto roli totiž prý příliš mladý, na druhou stranu byl však příliš starý na to, aby jej obsadila Stephenie Meyerová jako Edwarda v Twilight. A neuspěl dokonce ani jako Superman u Bryana Singera (série filmů X-Men, Valkyrie). Po řadě neúspěchů se tak Cavill uchýlil k menším projektům jako Stardust od Matthew Vaughn dle předlohy Neila Gaimana nebo třeba k seriálu The Tudors, kde si zahrál Charlese Brandona.


Z nejnešťastnějšího muže nejmocnějším mimozemšťanem 

Významným, ale menším projektům se však nevěnoval příliš dlouho. Již roku 2011 bylo totiž oznámeno, že byl obsazen do nového filmu Zacka Snydera Man of Steel, a to hned do hlavní role Supermana. Jako ten se divákům představil o dva roky později, kde zazářil na plátnech kin. Odmítnutý jako Batman, James Bond, Edward i jako Superman se nakonec představil jako Superman, nejmocnější postava DC Comics.

Neustálému odmítání, označení „nejnešťastnější muž v Hollywoodu“ i posměškům, že je obézní, kterým čelil na škole, tak bylo nadobro učiněno za dost, a Henry Cavill si našlápl směrem ke slibné kariéře. A to dokonce slibnější, než prve myslel. Ze sólového filmu se Supermanem se totiž vylíhl celá filmový vesmír, jehož se stal společně s Benem Affleckem (Batman) středobodem. Kromě nespočtu superhrdinských filmů však dostával nabídky i na řadu další, které musel tentokrát odmítat on. Nicméně si zahrál například v The Man from U.N.C.L.E. od Guye Ritchieho. A to byl jen začátek jeho velkolepé kariéry.

Foto: CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikipedia Commons


Hraje v

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Žánr

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský · Dobrodružný · Dokumentární · Drama · Erotický · Fantasy · Historický · Hororový · Hudební · Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Nadpřirozený · Parodie · Politický · Právnický · Psychologický · Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Špionážní · Sportovní · Talk show · Thriller · Válečný · Western · Životopisný

Rok vzniku

starší · 2000 · 2001 · 2002 · 2003 · 2004 · 2005 · 2006 · 2007 · 2008 · 2009 · 2010 · 2011 · 2012 · 2013 · 2014 · 2015 · 2016 · 2017 · 2018 · 2019 · 2020 · 2021

Počáteční písmeno

123 · A · B · C · D · E · F · G · H · I · J · K · L · M · N · O · P · Q · R · S · T · U · V · W · X · Y · Z