The Witcher (Zaklínač) Geralt z Rivie

Geralt z Rivie

Geralt z Rivie

Obávaný lovec příšer, vědmák a zaklínač, který putuje světem na své věrné Klepně a se svými dvěma meči.

Sezóny 1
2019 - 2019

Geralt z Rivie, známý také jako Gwynbleidd, Bílý vlk nebo Řezník z Blavikenu, je zaklínačem ze školy Vlka. Narodil se čarodějce Visenně a žoldáku Korinovi, kteří se jednou potkali na rozcestí. Po dlouhou dobu byla jeho jedinou společnicí na cestách jeho klisna Klepna, ale časem si kolem sebe vybudoval velkou skupinu přátel.

Na první pohled působí Geralt velmi chladně, ale uvnitř je jako rytíř z pohádek, který se vždycky rozhodne pro to, co je správné. Nemá rád nespravedlnost a často jej trápí svědomí. Kvůli svému zaklínačskému řemeslu je mnohými lidmi odsuzován a i když se jim snaží pomoci, nemusí to pro něj dopadnout úplně dobře. Často to končí zajetím nebo vyhnanstvím.


Přes zákon překvapení s ním byla spojena Ciri, kterou začal brát jako svou dceru a skrze moc džina zase propletl svůj osud s čarodějkou Yennefer.

První série

Geralt se jednoho dne doslechl o netvorovi, který žije nedaleko Blavikenu a rozhodl se jej odstranit. Ve městě mu bohužel nebyli schopni vyplatit odměnu, tak jej nasměrovali k místnímu čaroději, z něhož se vyklubal Stregobor. Ten Geralta požádal, jestli by pro něj nezabil prokletou princeznu Renfri, ale Geralt odmítl. Samotná Renfri po něm chtěla odstranění Stregobora, ale jelikož Geralt vytušil, že celá situace dopadne špatně, byl nucen Renfri zabít, což mu vysloužilo přezdívku Řezník z Blavikenu.

S potulným bardem Marigoldem se Geralt seznámil v Dol Blathanna, kde se společně následně vypravili splnit zakázku na čerta. Z toho se však vyklubal sylván Torque, jenž navíc spolupracoval s chudými a nemocnými elfy. Geralt s Marigoldem padli do jejich zajetí, ale zaklínači se podařilo své věznitele přesvědčit, aby je propustili.

Během další ze svých cest zavítal Geralt do nevěstince nedaleko Wyzimy, kde však místnímu majiteli zůstal dlužen. Z tohoto důvodů se vypravil do samotného města, kde jej čarodějka Triss nasměrovala k princezně proměněné ve strigu. Její kletbu nakonec Geralt zrušil a za vydělané peníze mohl vykoupit zpátky Klepnu, kterou nechal v nevěstinci v zástavě.

Klepna je Geraltovou nejdůvěryhodnější společnicí.

Marigolda časem potkal Geralt v Cintře, kde po něm jeho přítel chtěl, aby jej doprovázel na hostinu v královském paláci. Zde měl zaklínač možnost spatřit na vlastní oči sílu zákona překvapení a ochránil zamilovaný pár princezny Pavetty a rytíře Dunyho, kteří byli takto spojeni. Za odměnu požadoval Geralt tentýž zákon, ale vymstilo se mu to, jelikož byla Pavetta těhotná.

Své spojení s královským potomkem chtěl Geralt přerušit s pomocí džina, ale jeho přítel Marigold vše zkomplikoval. Jelikož přišel o hlas, požádal Bílý vlk o pomoc čarodějku Yennefer, jež jej ale okouzlila a on skončil ve vězení. Geralt následně zjistil, že Yennefer chce džina taktéž využít, a proto užil svého posledního přání k tomu, aby propletl jejich osudy.

Džinovo kouzlo však neznamenalo, že bude vztah Geralta a Yennefer dokonalý, a proto zaklínač odešel. Znovu se spolu setkali až během honu na zeleného draka, kde navíc poznali i legendárního zlatého draka, jenž vystupoval na veřejnosti v podobě člověka jménem Borch Tři Kavky. S jeho pomocí si Geralt uvědomil, že před zákonem překvapení nemůže utíkat a vydal se proto do Cintry.

Když Geralt dorazil do Cintry, královna Calanthé odmítla přistoupit na zaklínačovy podmínky. Původně mu chtěla předat dvojnici, ale když ji Geralt prohlédl, nechala jej uvěznit. Brzy nato ale na Cintru zaútočil Nilfgaard a Geraltovi se podařilo uniknout. S Ciri se nakonec setkal v lesích, kde se poznali, i když se nikdy předtím v životě neviděli.

Foto: Netflix

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Merisielu

Hádám, že jsem jediná, komu leze na nervy to, jak samým nadšením přehrává… že ve výsledku se z poměrně stoické postavy Geralta stal hezoun, co se zato v každé scéně aspoň jednou zašklebí, jako by mu někdo mačkal gule. x) Ale je fakt, že pořád je to jedna z nejmíň pokažených postav.

16.2.2021 | 11:06:13
lea.m

Henry Cavill ho ztvárnil výborně! Neumím si už v té roli představit někoho jiného :D Hmm Fuck!

6.2.2021 | 17:34:54
linhe

Jako super! Ale ty vlasy mu nežeru :D

1.2.2021 | 22:30:39
Plejtvák

Příjemné překvapí, z Cavila v hlavní roli jsem měl zprvu vcelku strach, ale nakonec to zvládl obstojně. Geralt z knížky to není, ale ujde.

29.1.2021 | 0:06:33
AzurovyAzure77

Henry je dobrá volba, o tom žádná, už i jen třeba kvůli jeho oddanosti světu Zaklínače a snaze o co nejvěrnější výkon, ale zase si tu nebudeme lhát do kapsy. Geralt nemá být žádný nabušený kulturista, a ten jeho proklamovaný cynismus taky přepískli, takže se chová jako věčně nabručený asociál.

14.1.2021 | 21:57:17
Araya

Za mě dobrý dobře obsazeno, je mi sympatickej. Tanečky s mečem pěkné :)

17.8.2020 | 12:45:08
Janakincz

No nevím, proti hereckému výkonu pana Cavilla nic nemám, ale je vidět, že scénáristé se inspirovali hrou. Geralt opravdu nemá být takovej drsňák jako v seriálu. Má filosofovat. A to mi zde chybělo.

25.5.2020 | 22:59:02
tynka.jouklova

Fuck!

redaktor
6.5.2020 | 15:37:43
SanctumClarke

Opravdu úžasná postava. :D

6.3.2020 | 15:46:53
surky3

Bez Henryho by to asi nedopadlo úplně dobře. Za mě super výkon a to i když děj byl docela osekanej. Rozhodně dnes proti němu nemůže říct nikdo ani půl slova.

19.2.2020 | 17:54:46

Druhá série Zaklínače

Roku 2021 se dočkáme pokračování seriálu Zaklínač, které se bude skládat z osmi epizod. Pokud vás zajímají další novinky týkající se druhé řady, tak zavítejte do našeho přehledného článku

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás