The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 364×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Kde všude na Kontinentu se odehrávala druhá řada Zaklínače?

Kde všude na Kontinentu se odehrávala druhá řada Zaklínače?

V současné době se pomalu objevují novinky ke třetí sérii, a tak si ještě shrneme jednu velkou věc z druhé série, ať ji můžeme mít uzavřenou. Kam všude tentokrát zavítal děj seriálu?

9 0
3.3.2022

Pokud si chcete seriálový svět Zaklínače prostudovat dopodrobna, doporučujeme vám si otevřít následující mapu, kterou vydal sám Netflix. Na této mapě naleznete všechny lokace, o kterých se zmíníme níže. Pokud máte zároveň zájem o to si zopakovat, kam zavítal děj první řady, směřujte do tohoto článku.

Kaer Morhen

Velká část příběhu druhé řady se odehrávala v zaklínačské pevnosti Kaer Morhen, která se nachází na severu Kaedwenu.

Redanie

Tentokrát se děj seriálu hojně odehrával v Redanii, kde například Geralt a Ciri navštívili Nivellena. Redanie je království nacházející se západně od Kaedwenu.

Tretogor

Tretogor je redanské hlavní město, do kterého jsme zavítali především díky králi Vizimirovi a jeho nejbližšímu rádci Sigismundu Dijkstrovi.

Oxenfurt

V proslulém univerzitním městě redanského království působil Marigold, který tu pomáhal místním elfům. Kromě toho se tu objevili Yennefer, Cahir i Rience.

Gors Velen

Jihozápadně od Oxenfurtu se nachází přístavní město Gors Velen, ve kterém jsme však moc dlouho nebyli. Cahir a Yennefer odsud brzy utekli.

Arethusa

I ve druhé sérii jsme navštívili školu pro mladé čarodějky. Tentokrát jsme tu sice nestrávili tolik času, ale opět tu došlo k několika důležitým událostem.

Ellander

Jihovýchodně od Redanie se nachází malé vévodství Ellander, ve kterém je i stejnojmenné město. Právě jeho součástí je svatyně Melitelé, ve které si Geralt zabojoval.

Dorian

Dorian je malé město nacházející se jižně od Wyzimy. Právě zde sídlí známé detektivní duo tvořené Codringherem a Fenn.

Cintra

Jihozápadní království se stejnojmenným městem bylo součástí i druhé série. Tentokrát sice bylo pod nadvládou Nilfgaardu, nicméně jsme se opět podívali jak do samotného města, tak i do jeho okolí.

Sodden

Do Soddenu jsme se podívali především kvůli tomu, že tu děj navázal na události první řady. Tato oblast se nachází východně od Cintry.

Soddenský pahorek

A i v případě druhé řady jsme opět navštívili Soddenský pahorek, na kterém došlo v první řadě k velké bitvě. V nových dílech jsme mohli vidět její následky.

Čekali jste, že ve druhé řadě navštívíme méně míst než v průběhu první série?

Foto: Netflix

Diskuze /4

DHARMA4,8

Ideální by bolo si prohlédnout celou mapu, co je v úvodu jako malý obrázek. Přiblížené výřezy toho moc neukazují.

#2 Svjatogor #3 Xavik
3.3.2022 | 23:00:56
Svjatogor

#1 DHARMA4,8: Pozorný čtenář knih i inform článků zde na Edně objeví ryzí poklad, link. ;-)

3.3.2022 | 23:16:47
Xavik

#1 DHARMA4,8: Proto je na začátku článku uvedeno info o té mapě, ne?

#4 DHARMA4,8
admin
4.3.2022 | 6:31:34
DHARMA4,8

#3 Xavik: Ten okaz jsem úplně přehlédl. Omlouvám se za svoji nepozornost. Mapa na něm je super.

4.3.2022 | 10:42:42
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama