The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Která znamení Geralt použil v průběhu třetí série?

Která znamení Geralt použil v průběhu třetí série?

Ani letos se Geralt neobešel bez svých znamení, která opět využíval v soubojích. Kolik jich vlastně seslal tentokrát?

9 0
21.9.2023

Součástí třetí série bylo několik opravdu povedených bojových scén, nicméně tentokrát se ne všech zúčastnil Geralt z Rivie. Byl sice součástí většiny, nicméně některé se zaměřovaly buď na čaroděje, nebo v nich figurovala Ciri, která se začala těšit větší pozornosti. Právě kvůli tomu Geralt letos omezil používání znamení.

V minulosti jsme psali o tom, jak Geralt používá různorodá znamení, letos seslal pouze dva druhy. Jako první se vytasil s ochranným znamením Quen, když v ruinách Shaerraweddu bojoval s elfy. Následně použil i znamení Aard, kterým odmrštil své nepřátele. Během boje v prvním díle Shaerrawedd tedy použil celkem dvě znamení.

(Letos Geralt šetřil se znameními. Foto: Netflix)

Použití Aardu si Geralt zopakoval hned v nadcházejícím díle Unbound, ve kterém se postavil monstru z mrtvých novicek. Během souboje s nestvůrou použil Aard celkem dvakrát. I ve třetí epizodě Reunion využil efekt tohoto znamení, když jím dvakrát vystřelil na jezdce Divokého honu, aby je zahnal. Naposledy Aard použil v šestém díle Everybody Has a Plan 'til They Get Punched in the Face, a to pochopitelně během boje s Vilgefortzem.

To je bohužel vše, co se týče znamení. Jak jsme psali výše, letos se souboje nezaměřovaly pouze na Geralta, ale i na jiné postavy, tudíž nebylo tolik prostoru k používání znamení. Zároveň nás mrzí, že letos použil pouze dvě z pěti hlavních. Snad se to změní v nadcházející sérii, ve které bude hrát Geralta už herec Liam Hemsworth.

Diskuze /2

m0rdred

Mohl by někdo sepsat seznam znamení, které umí? Kromě štítu a rázové vlny si víc nevybavuji?

#2 Warriorn
23.9.2023 | 8:16:20
Warriorn

#1 m0rdred: Ještě máš Yrden, nejvíce používaný na spoutání duchů apod., Axie na krátké ovlivnění myšlenek (ne úplně ovládnutí mysli) a poslední je Igni – znamení na vyvolání ohně

23.9.2023 | 13:42:58
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama