The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 366×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

S01E05: Bottled Appetites

S01E05: Bottled Appetites

Když nalezený džin ohrozí Marigoldův život, tak Geralt vyhledá nejbližší čarodějku, kterou je shodou okolností Yennefer. Cahir získává klíčového spojence během své výpravy za Ciri.

sk
20.12.2019
1 hodina

Základní info:

Režie: Charlotte Brändström
Scénář: Sneha Koorse
Hrají: Henry Cavill (Geralt z Rivie), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Freya Allan (Ciri z Cintry), Joey Batey (Marigold), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Adam Levy (Myšilov), Josette Simon (Eithné), Nóra Trokán (dryáda), Lucas Englander (Chireadan), Ben Wiggins (Adonis), Philippe Spall (Hemet), Roger Ringrose (Beau Berrant), Richard Van Weyden (stráž), Anita Olatunji (žena), Joachim Paul Assboeck (muž), Martin Angerbauer (stráž), Raquel Amegashie (dryáda), Anneke Weerts (dryáda), Callum Coates (Myšilovův doppler), Kevin Howarth (džin), … 

Hlavní příběhové linie:

Verden

Cahir vyhledá dopplera, stvoření, které dokáže měnit svou podobu, aby ho využil pro účely Nilfgaardu. Následně se Cahir a doppler setkají se zajatým Myšilovem, kterého doppler zabije. Během toho však přijme jeho podobu, aby se jako Myšilov mohl vypravit do Brokilonu za Ciri.

Rinde

Yennefer se usadila v redanském městě Rinde, kde se snaží pomáhat místním lidem s jejich netradičními problémy. Jednoho dne ji však navštíví starosta Beau Berrant, který není spokojen s tím, že mu Yennefer neplatí daně za to, že může v Rinde čarovat. Yennefer je nechce platit, a proto se nechá odvést pryč v okovech.

V tu chvíli se v Rinde zároveň nachází i Geralt a Marigold, přičemž se Geralt snaží najít nějakého džina, aby vyřešil svou nespavost. Jednoho se mu nakonec skutečně podaří najít, nicméně otevře jeho lahev společně s Marigoldem, který vyřkne svá první dvě přání. Zničehonic mu však džin udělá něco s krkem, a tak se Geralt snaží najít nějakou pomoc.

V jednom táboře se mu podaří nalézt elfího léčitele Chireadana, nicméně ten mu poví, že Marigoldovo zranění je magického původu, a proto si s ním nedokáže poradit. Zdráhavě mu však poví o jisté čarodějce, kterou zajal starosta. Ta by mohla Marigoldovi pomoci.

Yennefer se v té době skutečně nachází ve starostově domě, nicméně ho celý ovládá za pomoci magie. Sama během toho pátrá po léku, díky kterému by vyléčila svou neplodnost. Když ji však navštíví Tissaia de Vries, tak ta jí řekne, že takový lék neexistuje.

Geralt donese Marigolda do starostova domu, ve kterém zrovna probíhají orgie. Yennefer je okouzlena Geraltem a když zjistí, že má ve svém vlastnictví džina, tak se mu rozhodne pomoci. Po orgiích sešle na Marigolda kouzlo, díky kterému by se měl po několika hodinách uzdravit. Během toho si ona a Geralt krátí chvíli společnou koupelí.

Následně Geralt zjistí, že mu Yennefer pomáhá jenom proto, aby do svého vlastnictví získala džina, kterého ovládá Marigold. Když Yennefer zjistí, že by Geralt mohl klást odpor, tak ho uspí, zařídí, aby ve vesnici způsobil pozdvižení, a zavře ho do cely, kde je společně s Chireadanem.

Ve vězení je brzy navštíví starostova stráž, která se chce s Geraltem vypořádat po svém, ale najednou mu praskne hlava. V tu chvíli si Geralt uvědomí, že džin celou dobu poslouchá jeho, nikoliv Marigolda. Ten se mezitím konečně probouzí, zdráv a vyléčený, nicméně Yennefer po něm chce, aby vyřkl své poslední přání, čímž by džina přivolal.

Marigoldovi se podaří uprchnout a hned venku se potká s Geraltem, kterému poví, o co Yennefer skutečně jde. Když Geralt zjistí, že Yennefer chce ze sebe udělat nádobu pro džina, tak se za ní vydá a snaží se ji přemluvit, aby to nedělala. Yennefer ho neposlouchá a hodlá i nadále riskovat svůj život. Geralt proto vyřkne své třetí přání.

Následkem toho dojde k výbuchu, který Yennefer a Geralt nemohli přežít. Ve skutečnosti však přežili a ihned poté se začali milovat. Marigold a Chireadan si mysleli, že přišli o své přátele, ale ve skutečnosti se jim daří lépe než kdy dřív.

Brokilon

Zatímco dryády řeší, co udělají s Ciri, která jim o sobě neřekla pravdu, tak se kousek od Brokilonu objeví Nilfgaarďani, které dryády ihned zabijí. Záhy si uvědomí, že jejich přítomnost může pro les představovat velký problém.

Následně se v Brokilonu objeví druid Myšilov, který oznámí všem dryádám, že nechce lesu nijak ublížit. Přišel si totiž jen pro Ciri, o které věděl, že tu je. Ciri a Dara s ním následně odejdou, nicméně netuší, že nejde o skutečného Myšilova.

Trailer k první sérii:

Foto: Netflix

Thumbnail Play icon


Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
risker

„Nikdo chytrý nehraje fér."

15.6.2022 | 12:58:48
Limitsalv

Na začátek Marigolt a Geralt, pak pěkný setkání Yennefer a Geralta. Proti prsám nic Anye nenamítám, tak jak to tu uvedla předešlá hodnotitelka. Víš jak zakáť jsou mladé a hezké, tak proč je neukázat, staré už je ukazovat tolik nebude, taky za to paní herečka dostala určitě značný obnos. Každopádně toto byl opět dobrý díl. Líbilo se mi, že Geraltovi na Marigoldovi záleží a i když z počátku se tváří vůči němu lhostejně, nakonec je určitě rád, že necestuje sám. Tak jako ve staré verzi seriálového zaklínače.

22.3.2022 | 8:15:53
Orea

Anya má pěkny prsa, fakt jo, ale nemuseli by je cpát všude. Úplně by stačila koupel a happy end s Geraltem, plus tam měli ještě tu scénu s orgiema. To je jako málo nahoty? Chytat džina do sebe je strašná pitomost a ještě u toho takto vystrkovat kozy… A ze zaklínače udělali dementa, kterej cíleně rybaří, aby našel džina a vypustil ho, protože zahrávat si s mocnými magickými stvořeními je určitě fajn… wtf. Fakt ho nemohli vylovit náhodou? Oni prostě zabíjí veškerou logiku :-(
Brokilon čím dál horší, to je taky děs, sorry jako.

EDIT: napodruhé je to ještě horší. Doplním: Dryády s kušema a generálkou rvou oči. Chování Yennefer k Tissaie je na pár facek. Džin je odfláknutější, než jsem si pamatovala, a poslední scéna G+Y se vůbec nevyjadřuje k tomu přání, jen plytké tlachy. Zabitá povídka

1.3.2021 | 20:58:05
AzurovyAzure77

Menší tragédie než ostatní díly, ale pořád tragédie

12.4.2020 | 12:33:20
Jiri007

Dobry dil, musim řict že ulovit džina ve vodě byl fakt zajimavy napad, a musim řict že jak se vydali pro pomoc tak u Yennefer to vypadalo fakt dobře jak si dělala co se ji zachtělo a potom jak ještě chtěla vyšši moc a to jak potom s Geraltem na to hned skočili tak to fakt nemělo chybu, no a na Ciri jsem zvědav.

redaktor
15.3.2020 | 0:00:47
Vencais

Jediné k čemu bych měl výhrady je to, že jestli jsem to pochopil správně, tak půlka předchozího dílu se vlastně odehrává v minulosti. To mi ale docvaklo až na konci tohoto dílu. Ano některé ty postavy mi byli povědomé, ale s těmi jsem se seznámil v prvním díle kde je zabili a navíc za tu dobu než Ciri vyrostla by měl být alespoň ten trubadůr o něco starší, ale přitom vypadá pořád stejně, dokonce i nosí skoro stejné hadry… Četl jsem jen nějaké povídky, takže to naštěstí nemám moc s čím srovnávat. Co mě zatím nejvíc pobavilo byl černý elf, to by mě teda nikdy nenapadlo. Vůbec je tam nějak moc černochů, ale jinak je to fajn seriál.

11.3.2020 | 4:25:00
DC Expert

Ta tvůrkyně je fakt retardovaná! Smrt Myšilova ten vůbec neumřel. Nechat tu ženskou potrestat! Jak se to Sapkowskému může líbit a to přirovnávám ke knihám.

26.2.2020 | 8:39:35
Kothy

To byla jizda!

4.2.2020 | 16:34:52
Limbero

5. díl už byl opravdu mimo mísu. Seriál naprosto ignoruje svět Zaklínače tak jak má být, a také vlastnosti jeho postav. Geralt žádný přání splnit nechtěl. Myšilov Doppler v Brokilonu ? Vážně ? Jak zmiňuje Nazgul_CZ…přemýšlí vůbec u toho ten kdo to natáčí ? Doppler aby vraždil ? Druh, který je naopak mírumilovný.Jedna nelogičnost za druhou. Tenhle seriál by ani neměl cenu přetáčet, ale po tomhle díle rovnou zrušit. Nuda. Neskutečně osekaná a nelogická nuda…

15.1.2020 | 23:03:45
Nazgul_CZ

Pátý díl z džinem mě také zklamal, doufal jsem, že tam bude nějak znázorněn, ale prostě nemaj prachy no. Taky jsem nepochopil, jak Geralt věděl, že je v té řece, přímo řekl, tady v řece jě nekde lampa s džinem, musím jí vylovit, ať mi splní přání, to nedává moc smysl. V knize jí Marigold vylovil náhodou. Vyloženě mě naštvalo, že oproti knižní předloze, kde je jasně řečeno, že dopleři nedokáží být zlí, tak zde z něj udělají zabijáka – 60%.

14.1.2020 | 1:13:45

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama