The Witcher (Zaklínač)
83/100 - 368×

The Witcher(Zaklínač)

Seriál Zaklínač zpracovává příběh osudu a rodiny. Geralt z Rivie, samotářský lovec příšer, usilovně hledá své místo ve světě, ve kterém jsou lidé často zkaženější než samotné příšery. Ale když ho osud zavede k mocné čarodějce a mladé princezně s nebezpečným tajemstvím, tak všichni tři musí společně přijít na to, jak přežít na místě, kde se právě nachází.

USA | 2019 | Pauza
vysílání
5 sezón | Netflix | 60 minut
žánr
Dobrodružný, Drama, Fantasy
hrají
Henry Cavill (Geralt z Rivie), Freya Allan (Ciri z Cintry), Anya Chalotra (Yennefer z Vengerbergu), Eamon Farren (Cahir), Mimi Ndiweni (Fringilla Vigo), MyAnna Buring (Tissaia de Vries), Wilson Radjou-Pujalte (Dara), Joey Batey (Marigold), Anna Shaffer (Triss Ranuncul), Tom Canton (Filavandrel), Mecia Simson (Francesca Findabair), Royce Pierreson (Istredd), Mahesh Jadu (Vilgefortz z Roggeveenu), Graham McTavish (Sigismund Dijkstra), Bart Edwards (Duny z Maechtu)

Kde všude na Kontinentu se odehrávala první řada Zaklínače?

Kde všude na Kontinentu se odehrávala první řada Zaklínače?

Seriál Zaklínač se odehrával nejen v různých časech, ale i na různých místech. Kam všude zavítali Geralt, Yennefer a Ciri?

18 0
4.2.2020

Pokud si chcete seriálový svět Zaklínače prostudovat dopodrobna, tak vám doporučujeme si otevřít následující mapu, kterou vydal sám Netflix. Na této mapě naleznete všechny lokace, o kterých se zmíníme níže.

Holopole

Daleko na severu se nachází malý stát Holopole, kde se rozpoutal lov na draka. Zde se mimo jiné opět shledali Geralt a Yennefer.

Kaedwen

Kaedwen je největším severním královstvím, ve kterém se mimo jiné nachází i zaklínačská škola Kaer Morhen. Právě někde v tomto království opustila Geralta jeho matka.

Blaviken

V redanském městě Blaviken odstartoval celý příběh, konkrétně jsme se tu dočkali jen Geralta, který se tu musel vypořádat s Renfri a její bandou. Blaviken se nachází poměrně na severu, kousek od něj na jihozápad je obrovské město Novigrad.

Arethusa

Škola pro mladé čarodějky se nachází na západním ostrově Thanedd, který spadá pod království Temerie, avšak nachází se kousek od severní Redanie. Právě zde se Yennefer stala čarodějkou.

Rinde

Jižně od Blavikenu se nachází redanské město Rinde, kde se poznali Geralt a Yennefer.

Posada

Tato vesnice se nachází v Dol Blathanna, ve kterém se poznali Geralt a Marigold. Posada leží na východě, kousek od Modrých hor.

Wyzima

V hlavním městě Temerie se utkal zaklínač Geralt se strigou, prokletou princeznou krále Foltesta. Wyzimu znají moc dobře především fanoušci prvního dílu herní série Zaklínač, kteří tu strávili pěkně dlouhou dobu.

Vengerberg

Vengerberg je hlavní město východního království Aedirn, které je zároveň i rodištěm Yennefer.

Lyrie

Když Yennefer sloužila 30 let ve východním království Aedirn, tak doprovázela královnu Kalis do Lyrie. I Lyrie patří mezi království, kterému společně s Rivií vládne královna Meve. Lyrie se nachází na západě, hned pod Aedirnem.

Brokilon

Do prastarého a obrovského lesa dryád zamířili Ciri a Dara, kteří tu na nějaký čas našli útočiště. Brokilon se nachází severně od Cintry.

Verden

Na chvíli jsme se ocitli i ve Verdenu, který leží severně od Cintry a jižně od Brokilonu. Touto oblastí procházeli Ciri, která se odsud dostala do Brokilonu, a Geralt, který tu narazil na ghúly.

Cintra

Království Cintra, a jeho stejnojmenné hlavní město, se nachází na jihozápadě a právě sem zamířili vojáci Nilfgaardu. Nejenom, že jsme zde byli v samotném městě, ale zároveň jsme po boku Ciri procestovali i jeho okolí.

Sodden

V Soddenu se Ciri ocitla ve chvíli, kdy se zbavila falešného Myšilova. Tato oblast se nachází východně od Cintry.

Soddenský pahorek

Konkrétně jsme se však v Soddenu podívali i na Soddenský pahorek, kde se strhla velká bitva.

Amellské pohoří

Jihovýchodně od Cintry se nachází Amellské pohoří, které dělí Severní království od Nilfgaardu. Zde Geralt spatřil Nilfgaarďany pochodující na sever.

Nazair

Nejjižněji se seriál dostal prozatím do Nazairu, území jižně od Cintry, kde se Yennefer opět shledala s Istreddem.

Čekali jste, že v první řadě navštívíme tolik míst?

Foto: Netflix

Diskuze /19

Milwik

v Dol Blathanna, nezávislém elfím státu … v obdobi, kedy sa odohravala 1 seria serialu asi tazko nezavisly elfi stat, to pride neskor :D

#2 Xavik
4.2.2020 | 15:27:54
Xavik

#1 Milwik: Ajo, já myslím dopředu. :D Opravím, díky. :)

admin
4.2.2020 | 17:33:14
the Grand Inquisitor

Díval jsem se na mapu z odkazu a nikde nemůžu najít Zerrikánii

4.2.2020 | 19:42:42
Sengir

Pro tvůrce není logika důležitá. Proto Ciri, která chce na Skellige, jde z Brokilonu (z území dosud nedobytých severních království) místo na západ k moři, na jih zpátky vstříc Nilgardu. Dycky Brokilon!

#7 FallenMaia
5.2.2020 | 2:22:13
m.dak

Jestli se dobře pamatuju, Holopole rozhodně nebyl stát, bylo to městečko, nebo větší vesnice.

#6 Xavik
5.2.2020 | 11:00:24
Xavik

#5 m.dak: Je to městský stát.

admin
5.2.2020 | 11:21:08
FallenMaia

#4 Sengir: Jasne lebo ona mala pri sebe mapu a kompas že? Malé dievča, princezná ktorá dovtedy ani neopustila brány paláca :D :D Ach jaj

#8 desaix #10 Sengir
5.2.2020 | 11:28:53
desaix

#7 FallenMaia: No ľudia sa riadili slnkom a hviezdami pár tisíc rokov pred objavom kompasu a od princezny sa dá očakávať, že má predstavu ako vyzerá svet. Zemepis je jeden z predmetov u ktorých sa dá predpokladať, že sa kráľovský potomkovia vyučujú. Ale je možné, že keď niekto uniká prenasledovateľom, nie vždy môže ísť priamo kam chce.

5.2.2020 | 21:44:47
Vlastakrabsova

Mapa lepší a promakanější, než samotný seriál :D

8.2.2020 | 9:45:45
Sengir

#7 FallenMaia: Cintra je přímo u moře, takže viděla slunce zapadat za moře každý den, stejně tak že tím směrem je Skelige, protože lodě jezdili tam i zpět, takže základní směr k moři by znala. Navíc jako jediný dědic Cintry měla jistě tu nejlepší výchovu.

Jde i o to, že Brokilon je na území, které Nilfgard nedobyl. Asi jako kdyby za druhé světové utekla z Německa do Anglie a chtěla ještě dál do Irska, a místo toho se vrátila do Belgie.

#11 FallenMaia
8.2.2020 | 10:06:42
FallenMaia

#10 Sengir: Sorry ale príde mi že sa v tom už len rýpeš jak (s prepáčením) v ho…e.

Asi si nejak zabudol že ani nevedela kde vlastne je Brokilon, že z toho Brokilonu ju vyviedol Doppler aka Myšilov a zobral ju s najväčšou pravdepodobnosťou smerom na juh do rúk Nilfgaardu, že potom ju našla nejaká sedláčka a tá ju zobrala zase niekam inam a ty tu riešiš že prečo nešla smerom na západ k moru.

#12 Sengir
8.2.2020 | 14:53:23
Sengir

#11 FallenMaia: Problém je, že každé vysvětlení vede k tomu, že zase nedává smysl něco jiného. Pokud ji Myšilov odvedl až do Brugge (což už je víceméně potvrzené aktuální oficiální mapou https://www.witchernetflix.com/en-gb/brugge), tak pak následně s Yurgovou ženou pokračovala přes most v Soddenu (o který byl boj v poslední epizodě) do Záříčí. Mimochodem o ten most se bojovalo právě proto, že tudy vedla nejbližší cesta z Cintry na sever. Takže tudy vedla uprchlická cesta, po které šla i Ciri. Takže trasa Cintra – most v Soddenu – uprchlický tábor – Brokilon – Brugge – most v Soddenu – Záříčí. Kromě té poslední části cesty šla pěšky, dost časo mimo cesty. A Geralt, který vyrazil z Cintry s nevelkým zpožděním po ní, putoval po trase Cintra – most v Soddenu – uprchlický tábor (souboj s ghuly) – zpátky most v Soddenu – Záříčí. Po cestách, buď na koni nebo na voze, což je bezesporu rychlejší než chůze. I vzhledem ke Geraltově zranění se dá předpokládat, že Yurga spěchal domů, ale přesto tam dorazili několik dní po Ciri!!! Ano, neviděli jsme, co dělal Geralt od odjezdu z Cintry než se potkal s Yurgou, a jediné vysvětlení předchozího, že místo aby sledoval uprchlickou trasu , tak se tam jen tak poflakoval pár dní / týdnů. Budiž, ale tím, že ho tvůrci poslali taky na server od Yarugy, nesedí samotný konec té jejich cesty k Yurgovi, protože v čase bitvy o Sodden byli jen hodinu jízdy daleko, a tímpádem by přes ten most bývali museli jet ve chvíli, kdy tam už byli mágové chystající obranu.

A to nemluvím o tom, že Cahir pátral po Ciri na sever od Yarugy, a motivací k útouk na Soddenský pahorek bylo, že „Ciri už může být za Yarugou“!!! Takže při psaní scénáře vůbec nejspíš neřešili, kde co leží, a jediný smysl by jim to dávalo, kdyby Brokilon byl na jih od Yarugy a naopak Záříčí na sever.

Zkrátka cpát tam Brokilon po pádu Cintry způsobilo časové a logistické nesmysly, které nevynikly jen díky tomu, že velká část diváku byla ráda, že se vůbec orientuje v těch třech časových linkách hlavních postav.

#13 FallenMaia
9.2.2020 | 15:51:11
FallenMaia

#12 Sengir: Platí to čo som napísal ako prvé, rýpeš sa v tom ako v hovne. Sorry ale riešiť kto kam prečo a ako dlho mu to trvalo, to už je fakt moc aj na mňa. Vidno že proste potrebuješ kydať a nájdeš si k tomu akúkoľvek sprostosť. To je jak keby som teraz začal riešiť že Frodo so Samom v LOTRovi prešli inú vzdialenosť ako Gandalf a spol a pritom Frodo išiel stále jedným smerom a Gandalf zatiaľ obehol celú Stredozem. Alebo že elfovia z Lorienu prišli do Helmova Žlabu skôr ako Sarumanovo vojsko z Isengardu aj keď to vyrazilo skôr a bolo oveľa bližšie :D :D Úsmevné

9.2.2020 | 21:20:13
Sengir

Já jen kritizuju scénář. Pod kydáním hnoje si představuju subjektivní argumenty, které nejdou potvrdit nebo vyvrátit – třeba kritika zbroje Nilgardu. Ale to, o čem píšu, jsou prostě zásadní nelogičnosti děje, příběhu. Jednoduššímu divákovi, jako jsi asi ty, to je jedno. Já si to kvůli tomu tak neužiju, protože, jak se mám do děje ponořit a vžít se do postav, když tam tolik věcí nedává smysl. A ano, nemusel bych to kritizovat, ale Zaklínač je moje oblíbená knižní i herní sága, a mrzí mě, že to adaptovali takoví diletanti. Změny v ději a SJW propagandu bych i odpustil, kdyby to udělali tak, aby jim to dávalo smysl, mělo to napětí a chemii mezi postavami.. Ale když to uvařili jako pejsek s kočičkou dort, že tam naházeli ingredience (postavy, lokace a další lore), které sice samy nebo v konkrétních kombinacích, po dodržení správného postupu, jsou chutné, ale smíchané všechny dohromady a po nedostatečné době vaření po pozření způsobují v lepším případě bolení břicha. Ale jsou strávníci, kteří snědí skoro všechno, hlavně že to naplní teřich.

Je pro tebe takový problém přiznat, že to nedává smysl, s tím, že tobě osobně to třeba nevadí? Než shazovat kritiku?

A ve tvých příkladech jsem nic nelogického nenašel. Frodo urazil sice kratší vzdálenost, ale pěšky, hobiti vzhledem ke vzrůstu chodí pomaleji než lidé, cestoval špatným terénem (močály, hory), byl v zajetí, otráven Odulou a nakonec se pohyboval po nepřátelském území, navíc při zhoršujícím se stavu z nošení Prstenu. A to všechno bylo i ukázané, takže se nikdo nemůže ptát, kde se ten Frodo zdržel? Oproti tomu Gandalf víceméně pořád na koni. A víceméně to bylo natočené tak, že jsme obě linky sledovali paralelně. Kdyby to nesedělo, bylo by to hned vidět. Ne jak v Zaklínači, že ukázali v sedmi epizodách, jak po nějaké trase putuje Ciri, a poté v další epizodě, jak po 75% té stejné trasy putuje Geralt, přitom vyrazili ze stejného místa chvíli po sobě, přičemž první dítě pěšky a druhý zkušený cestovatel na koni, a skončili na tom samém místě, ale ten pomalejší z nich, který urazil delší trasu tam byl o několik dní dřív.

Nebyl náhodou příchod elfů do Helmova Žlebu překvapivý? Podle mě nebylo ukázané, kdy vyšli. U nich nedávalo smysl spíš to, že Haldir řekl, že je poslal Elrond, ale byli to elfové z Lorienu, takže by je musela poslat Galadriel. Mohli vyjít kdykoliv poté, co z Lorienu odešlo Společenstvo.

#15 True #16 FallenMaia
10.2.2020 | 9:12:52
True

#14 Sengir: Omg, zmasakrují jí rodinu, všechno co znala už není, ale má se hned jasně orientovat. Protože vůbec není v šoku, protože vůbec se jí nic nestalo. Musí přece hned myslet jasně a logicky. Seriál má plno chyb, ale zrovna tady problém nevidím.

A spoustu seriálů a filmů á plno chyb, Co bys jako chtěl? Aby to bylo naprosto dokonalé? Tak možná na jinej planetě :D Nechápu, že to máš potřebu tolik řešit, to se vářžně tak moc nudíš? Kosák klepe na dveře nebo co? ;) Ty tvoje odstavce :) achjo, řešíš nutně něco co není třeba a je každýmu jasné. Ale máš potřebu to rozebrat do nejmenšího detajlu. Čekám, až začneš psát o mravencích :D Protože i to ma určitě vliv.

#17 Sengir
10.2.2020 | 11:40:07
FallenMaia

#14 Sengir: Tak to si veľmi zle pamätáš, navrhujem pozri si ešte raz Dve Veže. Veď tam je scénka kde medzi sebou komunikujú Galadriel a Elrond a riešia či v tom ľudí nechajú samotných alebo im pomôžu a v prestrihoch sú tam zábery na pochodujúce Sarumanove vojsko ktoré už dávno pred tým vyrazilo z Isengardu. Čiže je úplne jedno odkiaľ tá armáda bola, či z Lorienu alebo z Roklinky, ani jedna by sa tam nedostala skôr ako vojsko z Isengardu. Ale ako vravím, sú to totálne banality a nikdy mi takéto veci nedokážu pokaziť zážitok filmu.

#17 Sengir
10.2.2020 | 14:11:51
Sengir

#15 True: No, jenže ona se jinak chovala docela logicky, změnila si hned jméno, dokázala přežít přepadení tábora, vyhýbat se vojákům Nilfgardu, kteří jí hledali atd. A ať se chovala, jak se chovala, nevysvětluje to, jak pěšky s pár hodinovým náskokem urazila delší (a tím myslím, přesně tu samou trasu jako Geralt, a navíc ještě od tábora uprchlíků do Brokilonu a zpět) vzdálenost než Geralt na koni/voze a byla v Záříčí o pár dní dřív. Mě to jasné není, tak budu rád za vysvětlení.

#16 FallenMaia: Podívej se na to znovu ty. Ta scénka tam je, ale nikde není řečené, že se to odehrává v ten samý moment, kdy události v Helmově Žlebu. Možná za to může nepřesný český překlad, ale v angličtině Galadriel mluví v budoucím čase, že „Sauron použije svou loutku Sarumana“ … To, že to je ilustrované pohledem na pochodující armádu skřetů je filmová dramatizace. Kdyby jejich domluvu ukázali ve chvíli, kdy to skutečně řešili, prozradili by tak, co se bude dít dál v té hlavní lince, kterou sledujeme. On je ale každopádně rozdíl, když lze alespoň pochybovat o tom, kam nějaká scéna filmu přesně časově zapadá, jestli se stala dříve nebo později, než ji vidíme na plátně, anebo když je naopak děj dvou postav ohraničený dvěma jasnými body v místě a čase, a nesedí, co prožila jedna a druhá postava v mezičase.

#18 FallenMaia #19 True
10.2.2020 | 15:35:25
FallenMaia

#17 Sengir: Jasné filmová dramatizace, už prestaň prosím. Veď tam Galadriel povedala presne „Isengard has been unleashed“ ty budúci čas, v čestine to bolo preložené ako „Vojsko Železného pasu bylo vypušteno“ a záber na Isengardskú armádu ako pochoduje na Helmov žleb a na konci tohto preslovu sa pýta Elronda že či ich (ľudí) nechajú stáť samotných. Prepáč ale počúvaš sa čo rozprávaš? Tak v LOTR je to len filmová dramatizace a nevieme presne kedy sa tá scénka odohrávala aj keď je to evidentné, ale pri Zaklínačovi už to nedáva zmysel a je to celé na hlavu. Tam sa nemohol Geralt nikde zdržať že? Tam nemohla byť časť jeho cesty vystrihnutá lebo to bolo nezaujímavé. Nie my sme sledovali každý jeden Geraltov krok, ty presne máš vypočítané ako rýchlo kto išiel ako dlho Geralt ležal tam a tam :D Sorry ale tvoje argumenty nedávajú žiadny zmysel a len sa zbytočne viac a viac zamotávaš.

#19 True
10.2.2020 | 17:21:39
True

#18 FallenMaia: Geralt co vymete pomalu každý nevěstinec :D

#17 Sengir: Tam nikde netikají hodinky. Není to přesně měřené. Není to popsané prvávě nikde do úplného puntíku, takže kde se kdo a jak zdržel, to tam taky nikdo neřeší. Proč ty ano? A když je člověk zmaten, nemusí být úplně mimo. Prostě si jen neuvědomuje některé věci. Jako například to, že se mohla řídit podle hvězd atd. Pokud jí to tedy někdo učil. Když tě to tolik zajímá, napiš tvůrcům. Vždyť na instagramu fanouškům často odpovídají. A pak to sem postni, zajímalo by mě co odpoví :)

Nemůžeš brát každý film do puntíku, to by sis pak neužil snad vůbec nic. Jsou věci který prostě lidi neřeší a předpokládají, že mezitím nějaká výplň byla. Horší je, když si ve filmu a seriálech začnou odporovat. Jakože něco řeknou a je to jasný fakt a pak to popřou. Je to stále jen inspirováno knížkama.

10.2.2020 | 19:00:40
Chceš taky něco napsat? Registruj se nebo se !

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Plakáty

Plakáty

Narozeniny

Hlídejte si nás

Filtr seriálů
Reklama