Graham McTavish

Graham McTavish

Celé jméno: Graham McTavish
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Hobbit, Outlander

Datum narození: 4.1.1961 (57 let)

Skotský televizní herec, narozený roku 1961 v Glasgow ve Skotsku. Graham se objevil v projektech jako je kultovní britský seriál Red Dwarf a dramatický seriál Sharpe. Také účinkoval v mnoha hlavních divadelních rolích. Po velkém úspěchu ve Velké Británii se Graham rozhodl přestěhovat do Spojených států, pouhý týden po svém příjezdu už byl zapojen do projektu Rambo: Do pekla a zpět.

Od doby natáčení filmu Rambo se Graham neustále objevuje v různých rolích, mezi které patří postava sériového vraha v seriálu Numb3rs, násilnického svatebního plánovače v seriálu Ghost Whisperer, bosse skupiny ruského komanda v NCIS či tajného agenta v závěrečné řadě Prison Break. Mimo to se také objevil v seriálech Rome, Empire, Lost či 24.


Nejaktuálnějšími snímky je trilogie Hobbit, kde Dwalina, jednoho z hobitů. Od roku 2014 jej budeme vídat v novém britském seriálu Outlander, kde hraje jednu z hlavních rolí.

Graham propůjčil svůj hlas nejedné postavě, ať už se jedná o animované seriály či video hry.

Foto CC BY-SA 2.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.