Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Dougal MacKenzie

Dougal MacKenzie

Vojenský vůdce klanu MacKenziů.

Sezóny 2
2014 - 2016

Vytrénovaný a zkušený válečník, to je právě Dougal MacKenzie. Dougal je vojenský vůdce klanu MacKenzie, zatímco jeho bratr Colum MacKenzie je vladařem. Dougal plní roli válečníka a Colum vládce, proto je Dougal pro Colum pravou rukou.

Dougal je člověkem, který si pevně stojí za svými zásadami a na rozdíl od svého bratra Dougal touží po tom, aby bylo Skotsko svobodné. Veškerých cílů, které si Dougal určí, chce dosáhnout za každou cenu, proto je ochotný udělat cokoliv.

Nově příchozí Claire Randall nevěří, považuje ji za anglického špeha, který byl k MacKenzieům poslán, aby zjistil, jaká je jejich síla. Dougal to dá několikrát najevo, nakonec však přijde na to, že se zmýlil.

Dougal má velmi výbušnou povahu. V okolí jejich sídla vybírá daně, které však slouží pro vojenské účely, aby se Skotsko dokázalo postavit Anglii a nastolili tak starou vládu Stuartovců.

Dougal MacKenzie je…

  • synem Jacoba MacKenzieho (†) a Anny Grant (†)
  • bratrem Elleny MacKenzie (†), Columa MacKenzieho, Janety MacKenzie (†), Flory MacKenzie (†) a Jocasty MacKenzie
  • manželem Maury Grant (†)
  • otcem Molly MacKenzie, Tabithy MacKenzie, Margarety MacKenzie, Eleanor MacKenzie a Hamishe MacKenzieho
  • strýcem Williama Frasera (†), Janety Fraser, Jamese Frasera, Roberta Frasera (†), Clementiny Cameron (†), Seonagy Cameron (†) a Morny Cameron (†)
  • bratrancem Ruperta MacKenzieho

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PenelopaW

V knize mne vůbec neoslovil, ale díky Grahamu McTavishovi se z něj stala moje nejoblíbenější figura seriálu.

11.5.2019 | 18:31:42
amaluna

Jedna z naj postáv v seriály.

20.7.2016 | 12:11:15
SaDiablo

Moje nejvíc oblíbená postava v seriálu. Kdoví proč.

15.7.2016 | 22:40:18
Kothy

Podeziravy chlap.

10.9.2014 | 15:16:51

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama