Outlander (Cizinka) Roger Wakefield MacKenzie

Roger Wakefield MacKenzie

Roger Wakefield MacKenzie

Adoptivní syn reverenda Wakefielda. Vyrůstal na faře v Inverness, kde se v dětství seznámil s Randallovými. Je profesorem historie na univerzitě v Oxfordu.

Sezóny 1
2016 -

Roger je vlastním jménem MacKenzie, příjmení Wakefield přijal po svém adoptivním otci, reverendu Wakefieldovi. Ten se malého Rogera ujal coby jeho nejbližší příbuzný (je Rogerovým prastrýcem z matčiny strany) po smrti jeho rodičů za druhé světové války.

Rogerův otec, pilot Královského letectva, se zřítil s letadlem při přeletu přes Lamanšský průliv v říjnu 1941. Rogerova matka zemřela o několik let později při bombardování Londýna. Byli společně s Rogerem na cestě do protileteckého krytu v metru, když se začal řítit strop. Matka malého Rogera přehodila přes zábradlí o poschodí níž a zachránila mu tak život, zatímco sama pod zříceným stropem zahynula. Roger poté vyrůstal na faře v Inverness v péči reverenda Wakefielda a jeho hospodyně paní Grahamové.


Roger je pohledný, vysoký a tmavovlasý, pravý Skot z Vysočiny. Mluví gaelsky a kromě smyslu pro humor oplývá také nádherným hlasem. Příležitostně vystupuje jako zpěvák a svůj zpěv doprovází hrou na bodhrán (tradiční irský rámový buben ze dřeva a kozí kůže). Výšku podědil po předcích z klanu MacKenziů a oči po své sedminásobné prababičce Gellis Duncanové.

Základní informace

Celé jméno: Roger Jeremiah Wakefield MacKenzie
Narození: 1941
Národnost: skotská

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Marjorie Wakefieldová MacKenziová (matka)
- Jeremiah MacKenzie (otec)
- Reverend Reginald Wakefield (adoptivní otec)

Ostatní
- paní Grahamová (farská hospodyně, která pomáhala s Rogerovou výchovou)
- Fiona Grahamová (nová farská hospodyně, která je do Rogera zamilovaná)

Širší rodina
- Dougal MacKenzie (praděd v sedmé generaci)
- Geillis Duncanová (prabába v sedmé generaci)
- MacKenziové z Leochu

Herec
- Rory Burns (malý Roger)

Roger v první řadě seriálu Outlander 

Maličkého Rogera můžeme vůbec poprvé vidět v epizodě Both Sides Now ve scéně na faře u reverenda Wakefielda, který pomáhá zoufalému Franku Randallovi s pátráním po jeho záhadně zmizelé ženě Claire.

Roger v druhé řadě seriálu Outlander 

S malým Rogerem se opět potkáváme hned v úvodu druhé sezóny. Sedmiletý chlapec si hraje na faře s modelem letadla a žádá reverenda o svolení jít si hrát ven. Reverend pak rozhovor s chlapcem využije jako záminku k přesvědčování svého přítele Franka Randalla, že i cizí dítě lze milovat stejně jako své vlastní.
Poté se Roger objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady na pohřbu reverenda Wakefielda v Inverness. Zde se potkává s Claire a seznamuje se s její dcerou Briannou. Claire se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí prozradí pravdu o cestování v čase. Zároveň poví Rogerovi o záměru jeho sedminásobné prababičky Gillian Edgarsové a o nebezpečí, které jí hrozí. Rozhodou se Gillian varovat. Přijdou pozdě a jsou již jen svědky jejího průchodu přes kameny na Craigh na Dun, což alespoň Brianně a Rogerovi potvrdí, že Claire není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby její matce prozradil, co se jim společně podařilo vypátrat o Briannině otci, Jamesi Fraserovi.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Vlastakrabsova

Proč je tak slizký?

28.12.2019 | 8:00:48
Doctor Baelish

Proč od něho všichni očekávají, že bude nějaký velký hrdina? Nechápu proč ho všichni tak nenávidí.

19.2.2019 | 21:27:43
Zuzanej

Bohužel jeho představitel mi nepřipadá zas tak pohledný, vůbec ne tmavovolasý a ani trochu ho nemám ráda. Stejně jako v knihách mi leze na nervy všemi svými postoji a názory.

27.1.2019 | 20:54:30
Kubaskou

Strašně otravná a nesympatická postava..

28.12.2018 | 17:01:46
piperw

Za mně úplně nejlepší postava. Tvrdohlavec, který dokáže být umíněný a zároveň něžný.

19.11.2018 | 10:23:09
SaDiablo

Je úplně jiný než v knihách, tak jsem zvědavá, jak ho pojmou v seriálu, na bližší hodnocení je ještě brzo, řekla bych.

21.8.2016 | 15:48:44

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás