Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Roger Wakefield MacKenzie

Roger Wakefield MacKenzie

Adoptivní syn reverenda Wakefielda. Vyrůstal na faře v Inverness, kde se v dětství seznámil s Randallovými. Je profesorem historie na univerzitě v Oxfordu.

Sezóny 5
2016 -

Roger je vlastním jménem MacKenzie, příjmení Wakefield přijal po svém adoptivním otci, reverendu Wakefieldovi. Ten se malého Rogera ujal coby jeho nejbližší příbuzný (je Rogerovým prastrýcem z matčiny strany) po smrti jeho rodičů za druhé světové války.

Rogerův otec, pilot Královského letectva, se zřítil s letadlem při přeletu přes Lamanšský průliv v říjnu 1941. Rogerova matka zemřela o několik let později při bombardování Londýna. Byli společně s Rogerem na cestě do protileteckého krytu v metru, když se začal řítit strop. Matka malého Rogera přehodila přes zábradlí o poschodí níž a zachránila mu tak život, zatímco sama pod zříceným stropem zahynula. Roger poté vyrůstal na faře v Inverness v péči reverenda Wakefielda a jeho hospodyně paní Grahamové.

Roger je pohledný, vysoký a tmavovlasý, pravý Skot z Vysočiny. Mluví gaelsky a kromě smyslu pro humor oplývá také nádherným hlasem. Příležitostně vystupuje jako zpěvák a svůj zpěv doprovází hrou na bodhrán (tradiční irský rámový buben ze dřeva a kozí kůže). Výšku podědil po předcích z klanu MacKenziů a oči po své sedminásobné prababičce Gellis Duncanové.

Základní informace

Celé jméno: Roger Jeremiah Wakefield MacKenzie
Narození: 1941
Národnost: skotská

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Marjorie Wakefieldová MacKenziová (matka)
- Jeremiah MacKenzie (otec)
- Reverend Reginald Wakefield (adoptivní otec)

Ostatní
- paní Grahamová (farská hospodyně, která pomáhala s Rogerovou výchovou)
- Fiona Grahamová (nová farská hospodyně, která je do Rogera zamilovaná)

Širší rodina
- Dougal MacKenzie (praděd v sedmé generaci)
- Geillis Duncanová (prabába v sedmé generaci)
- MacKenziové z Leochu

Herec
- Rory Burns (malý Roger)

Roger v první řadě seriálu Outlander 

Maličkého Rogera můžeme vůbec poprvé vidět v epizodě Both Sides Now ve scéně na faře u reverenda Wakefielda, který pomáhá zoufalému Franku Randallovi s pátráním po jeho záhadně zmizelé ženě Claire.

Roger v druhé řadě seriálu Outlander 

S malým Rogerem se opět potkáváme hned v úvodu druhé sezóny. Sedmiletý chlapec si hraje na faře s modelem letadla a žádá reverenda o svolení jít si hrát ven. Reverend pak rozhovor s chlapcem využije jako záminku k přesvědčování svého přítele Franka Randalla, že i cizí dítě lze milovat stejně jako své vlastní.
Poté se Roger objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady na pohřbu reverenda Wakefielda v Inverness. Zde se potkává s Claire a seznamuje se s její dcerou Briannou. Claire se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí prozradí pravdu o cestování v čase. Zároveň poví Rogerovi o záměru jeho sedminásobné prababičky Gillian Edgarsové a o nebezpečí, které jí hrozí. Rozhodou se Gillian varovat. Přijdou pozdě a jsou již jen svědky jejího průchodu přes kameny na Craigh na Dun, což alespoň Brianně a Rogerovi potvrdí, že Claire není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby její matce prozradil, co se jim společně podařilo vypátrat o Briannině otci, Jamesi Fraserovi.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Vlastakrabsova

Proč je tak slizký?

28.12.2019 | 8:00:48
Doctor Baelish

Proč od něho všichni očekávají, že bude nějaký velký hrdina? Nechápu proč ho všichni tak nenávidí.

19.2.2019 | 21:27:43
Zuzanej

Bohužel jeho představitel mi nepřipadá zas tak pohledný, vůbec ne tmavovolasý a ani trochu ho nemám ráda. Stejně jako v knihách mi leze na nervy všemi svými postoji a názory.

27.1.2019 | 20:54:30
Kubaskou

Strašně otravná a nesympatická postava..

28.12.2018 | 17:01:46
piperw

Za mně úplně nejlepší postava. Tvrdohlavec, který dokáže být umíněný a zároveň něžný.

19.11.2018 | 10:23:09
SaDiablo

Je úplně jiný než v knihách, tak jsem zvědavá, jak ho pojmou v seriálu, na bližší hodnocení je ještě brzo, řekla bych.

21.8.2016 | 15:48:44

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama