Outlander (Cizinka) Roger Wakefield MacKenzie

Roger Wakefield MacKenzie

Roger Wakefield MacKenzie

Adoptivní syn reverenda Wakefielda. Vyrůstal na faře v Inverness, kde se v dětství seznámil s Randallovými. Je profesorem historie na univerzitě v Oxfordu.

Sezóny 1
2016 -


Roger je vlastním jménem MacKenzie, příjmení Wakefield přijal po svém adoptivním otci, reverendu Wakefieldovi. Ten se malého Rogera ujal coby jeho nejbližší příbuzný (je Rogerovým prastrýcem z matčiny strany) po smrti jeho rodičů za druhé světové války.

Rogerův otec, pilot Královského letectva, se zřítil s letadlem při přeletu přes Lamanšský průliv v říjnu 1941. Rogerova matka zemřela o několik let později při bombardování Londýna. Byli společně s Rogerem na cestě do protileteckého krytu v metru, když se začal řítit strop. Matka malého Rogera přehodila přes zábradlí o poschodí níž a zachránila mu tak život, zatímco sama pod zříceným stropem zahynula. Roger poté vyrůstal na faře v Inverness v péči reverenda Wakefielda a jeho hospodyně paní Grahamové.


Roger je pohledný, vysoký a tmavovlasý, pravý Skot z Vysočiny. Mluví gaelsky a kromě smyslu pro humor oplývá také nádherným hlasem. Příležitostně vystupuje jako zpěvák a svůj zpěv doprovází hrou na bodhrán (tradiční irský rámový buben ze dřeva a kozí kůže). Výšku podědil po předcích z klanu MacKenziů a oči po své sedminásobné prababičce Gellis Duncanové.

Základní informace

Celé jméno: Roger Jeremiah Wakefield MacKenzie
Narození: 1941
Národnost: skotská

Vztahy

Rodiče a sourozenci
- Marjorie Wakefieldová MacKenziová (matka)
- Jeremiah MacKenzie (otec)
- Reverend Reginald Wakefield (adoptivní otec)

Ostatní
- paní Grahamová (farská hospodyně, která pomáhala s Rogerovou výchovou)
- Fiona Grahamová (nová farská hospodyně, která je do Rogera zamilovaná)

Širší rodina
- Dougal MacKenzie (praděd v sedmé generaci)
- Geillis Duncanová (prabába v sedmé generaci)
- MacKenziové z Leochu

Herec
- Rory Burns (malý Roger)

Roger v první řadě seriálu Outlander 

Maličkého Rogera můžeme vůbec poprvé vidět v epizodě Both Sides Now ve scéně na faře u reverenda Wakefielda, který pomáhá zoufalému Franku Randallovi s pátráním po jeho záhadně zmizelé ženě Claire.

Roger v druhé řadě seriálu Outlander 

S malým Rogerem se opět potkáváme hned v úvodu druhé sezóny. Sedmiletý chlapec si hraje na faře s modelem letadla a žádá reverenda o svolení jít si hrát ven. Reverend pak rozhovor s chlapcem využije jako záminku k přesvědčování svého přítele Franka Randalla, že i cizí dítě lze milovat stejně jako své vlastní.
Poté se Roger objevuje už ve své dospělé podobě v poslední epizodě druhé řady na pohřbu reverenda Wakefielda v Inverness. Zde se potkává s Claire a seznamuje se s její dcerou Briannou. Claire se chová zvláštně a Brianna s Rogerem docházejí ke zjištění, že se tu před dvaceti lety odehrálo něco zásadního. Také zjišťují, že Frank Randall nemůže být Brianniným otcem. Brianna konfrontuje matku a ta jí prozradí pravdu o cestování v čase. Zároveň poví Rogerovi o záměru jeho sedminásobné prababičky Gillian Edgarsové a o nebezpečí, které jí hrozí. Rozhodou se Gillian varovat. Přijdou pozdě a jsou již jen svědky jejího průchodu přes kameny na Craigh na Dun, což alespoň Brianně a Rogerovi potvrdí, že Claire není šílená. V závěru epizody požádá Brianna Rogera, aby její matce prozradil, co se jim společně podařilo vypátrat o Briannině otci, Jamesi Fraserovi.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
SaDiablo

Je úplně jiný než v knihách, tak jsem zvědavá, jak ho pojmou v seriálu, na bližší hodnocení je ještě brzo, řekla bych.

21.8.2016 | 15:48:44

Cizinka pokračuje

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Co je lepší než další řada? Další dvě řady!

Stanice dlouho otálela s konečným oznámením o prodloužení seriálu a o to sladší nám nyní přináší novinky. Cizinka se nám nejenže vrátí příští rok, ale s jistotou i ten rok následující.

Reklama

Nepřehlédněte

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Diana Gabaldon: Od začátku jsem věděla, že Cizinkou to neskončí

Nové vydání románu Cizinka patřilo loni mezi nejprodávanější knihy. V září se na pulty vrátí i druhý díl příběhu o lásce napříč staletími s názvem Vážka v jantaru. Jak vznikl nápad udělat z Cizinky knižní sérii a jaká je každodenní práce spisovatele, nám prozradila autorka série Diana Gabaldon.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás