Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Frank Randall

Frank Randall

Manžel Claire Randall z 20. století, bývalý velitel britské špionážní rozvědky.

Sezóny 4
2014 - 2018

Frank v PRVNÍ ŘADĚ seriálu Outlander

Frank Randall je Claiřin manžel z 20. století. Je chytrý, vzdělaný a vyučený. Během druhé světové války sloužil u britské špionážní rozvědky. Za své služby se stal zodpovědným za smrt několika svých lidí, které poslal na nebezpečné a smrtící mise, z kterých se nikdy nevrátili.

Po konci druhé světové války se vydal na novou dráhu – chce se stát uznávaným učitelem historie na Oxfordu. V tom se stane ale něco, co změní jeho život – jeho manželka nečekaně zmizí.

Když se Claire z ničeho nic ztratí, začne po ní pátrat. Všichni ostatní mu začnou říkat, že mu utekla s jiným mužem, ale Frank tomu nevěří a dělá všechno pro to, aby ji našel. Cesta ho brzy zavede k záhadným kamenům, kde také najde Caliřino auto. Později Franka někdo kontaktuje se slovy, že ví, kde je jeho manželka. Když donese na místo setkání peníze, které muž za svou informaci požaduje, tak je přepaden.

Frank Randall je…

Frank ve DRUHÉ ŘADĚ seriálu Outlander

S Frankem se setkáváme v první epizodě druhé řady a tím jeho působení končí. Poté, co se jeho pohřešovaná žena objeví v roce 1948, Frank je rozhodnut pokračovat tam, kde před třemi lety skončili. Brzy si však uvědomuje, že jejich manželství je jiné. Claire mu vypráví neuvěřitelný příběh, který ji dohnal do náruče jiného muže a aby toho nebylo málo, je těhotná. Frankovi však hrdost nedovolí opustit těhotnou ženu, která nemá kam jít a stává se tak otcem Claiřiny nenarozené dcery. Přijímá místo na univerzitě v Bostonu, kam svou ženu odváží s nadějí, že na své skotské dobrodružství zapomene.

Frank ve TŘETÍ ŘADĚ seriálu Outlander

Frank si nepřál, aby se Brianna, dcera Claire a Jamieho Frasera, kdy dozvěděla pravdu o svém pravém otci. Claire jeho přání respektuje celých osmnáct let trvání jejich manželství. Jejich vztah zůstal po celou dobu na bodu mrazu a Claire podezřívá Franka z několika aférek s jeho studentkami. Po velmi vážné hádce, kdy Frank Claire oznamuje, že se chce natrvalo vrátit do Anglie a vzít Briannu s sebou, odjíždí a stává se obětí dopravní nehody. Claire je vdovou. Ačkoli Fran věděl, že Jamie Fraser nezemřel v bitvě u Cullodenu, nenašel během svého života odvahu to Claire říct, a to jak kvůli sobě, tak kvůli ní samotné.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Ramilie

Takový nemastný, neslaný, většinu času si drží klidnou tvář. Jeho vina, že neřekl Claire dřív o tom, že Jamie přežil bitvu u Cullodenu, nemusel takové dlouhé roky trávit v nešťastném manželství a mohl být s někým, kdo by ho miloval.

7.10.2022 | 19:39:36
Zuzanej

Není mým favoritem, trochu nudná postava, co má smůlu a ještě ho nějak nejde mít rád.

27.1.2019 | 21:04:00
Angelikaclare

nemám ho ráda

2.10.2017 | 20:06:15
amaluna

Ja neviem mne príde veľmi jednotvárny, bez nejakých čitateľných čŕt… to mi už skôr Johnathan Randall príde zaujímavejšia postava – ale je to asi aj tým že pre Tobiasa Menzieseho musí byť strašne náročné hrať behom 2–3 mesiacov dve úplne rozličné postavy naraz – takže sa asi viac sústredí na Johnathana …

20.7.2016 | 12:50:56
SaDiablo

Mně přijde jako hodný chlap, co to trochu blbě schytal. :D

15.7.2016 | 22:38:00
Budlog

Hnusný Marcus Iunius Brutus

26.8.2014 | 1:05:13
vikimi

Postava mi přijde nudná, upjatá…moc zahleděná do jedné strany

16.8.2014 | 17:53:33

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama