Outlander (Cizinka) Frank Randall

Frank Randall

Frank Randall

Manžel Claire Randall z 20. století, bývalý velitel britské špionážní rozvědky.

Sezóny 4
2014 - 2018

Frank v PRVNÍ ŘADĚ seriálu Outlander

Frank Randall je Claiřin manžel z 20. století. Je chytrý, vzdělaný a vyučený. Během druhé světové války sloužil u britské špionážní rozvědky. Za své služby se stal zodpovědným za smrt několika svých lidí, které poslal na nebezpečné a smrtící mise, z kterých se nikdy nevrátili.

Po konci druhé světové války se vydal na novou dráhu – chce se stát uznávaným učitelem historie na Oxfordu. V tom se stane ale něco, co změní jeho život – jeho manželka nečekaně zmizí.


Když se Claire z ničeho nic ztratí, začne po ní pátrat. Všichni ostatní mu začnou říkat, že mu utekla s jiným mužem, ale Frank tomu nevěří a dělá všechno pro to, aby ji našel. Cesta ho brzy zavede k záhadným kamenům, kde také najde Caliřino auto. Později Franka někdo kontaktuje se slovy, že ví, kde je jeho manželka. Když donese na místo setkání peníze, které muž za svou informaci požaduje, tak je přepaden.

Frank Randall je…

Frank ve DRUHÉ ŘADĚ seriálu Outlander

S Frankem se setkáváme v první epizodě druhé řady a tím jeho působení končí. Poté, co se jeho pohřešovaná žena objeví v roce 1948, Frank je rozhodnut pokračovat tam, kde před třemi lety skončili. Brzy si však uvědomuje, že jejich manželství je jiné. Claire mu vypráví neuvěřitelný příběh, který ji dohnal do náruče jiného muže a aby toho nebylo málo, je těhotná. Frankovi však hrdost nedovolí opustit těhotnou ženu, která nemá kam jít a stává se tak otcem Claiřiny nenarozené dcery. Přijímá místo na univerzitě v Bostonu, kam svou ženu odváží s nadějí, že na své skotské dobrodružství zapomene.

Frank ve TŘETÍ ŘADĚ seriálu Outlander

Frank si nepřál, aby se Brianna, dcera Claire a Jamieho Frasera, kdy dozvěděla pravdu o svém pravém otci. Claire jeho přání respektuje celých osmnáct let trvání jejich manželství. Jejich vztah zůstal po celou dobu na bodu mrazu a Claire podezřívá Franka z několika aférek s jeho studentkami. Po velmi vážné hádce, kdy Frank Claire oznamuje, že se chce natrvalo vrátit do Anglie a vzít Briannu s sebou, odjíždí a stává se obětí dopravní nehody. Claire je vdovou. Ačkoli Fran věděl, že Jamie Fraser nezemřel v bitvě u Cullodenu, nenašel během svého života odvahu to Claire říct, a to jak kvůli sobě, tak kvůli ní samotné.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Zuzanej

Není mým favoritem, trochu nudná postava, co má smůlu a ještě ho nějak nejde mít rád.

27.1.2019 | 21:04:00
Angelikaclare

nemám ho ráda

2.10.2017 | 20:06:15
Len_LenKa

Mrzí ma, že sa v seriáli ukázal málo :/ má niečo do seba, príde mi ho ľúto

5.8.2016 | 3:52:00
amaluna

Ja neviem mne príde veľmi jednotvárny, bez nejakých čitateľných čŕt… to mi už skôr Johnathan Randall príde zaujímavejšia postava – ale je to asi aj tým že pre Tobiasa Menzieseho musí byť strašne náročné hrať behom 2–3 mesiacov dve úplne rozličné postavy naraz – takže sa asi viac sústredí na Johnathana …

20.7.2016 | 12:50:56
SaDiablo

Mně přijde jako hodný chlap, co to trochu blbě schytal. :D

15.7.2016 | 22:38:00
Budlog

Hnusný Marcus Iunius Brutus

26.8.2014 | 1:05:13
vikimi

Postava mi přijde nudná, upjatá…moc zahleděná do jedné strany

16.8.2014 | 17:53:33

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás