Gary Lewis

Gary Lewis

Celé jméno: Gary Stevenson
Místo narození: Glasgow, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Billy Elliot, Gangs of New York, Outlander

Datum narození: 30.11.1958 (65 let)

Gary Lewis, vlastním jménem Gary Stevenson, se narodil roku 1958 v Glasgow. Gary neměl příliš lehký život, rodiče mu říkali, že vzdělání je na prvním místě, ale to Garyho nebavilo, proto se poměrně dlouho potýkal s problémy ve škole. Když konečně absolvoval vysokou školu, tak se zaměstnání dočkal až o několik let později. Získal zaměstnání v knihovně, kde začal hodně číst a s podporou svého bratra se tomu začal natolik věnovat, že nakonec uvažoval nad hereckou kariérou v amatérských divadlech.

Amatérská divadla neměla úspěch, proto se Gary začal soustředit na opravdové hry v opravdových divadlech. Ta jej v jeho dvaatřiceti letech vyzvedla nahoru a nakonec se od roku 1994 zapojil do dění televizního a filmového showbyznysu, když si zahrál ve filmu Mělký hrob.

Další roky se nesly v duchu dalších filmových rolí, kterými na sebe Gary upozorňoval. Nelze přehlédnout film Sirotci, kde si Gary konečně pořádně zahrál. Po filmu Jmenuji se Joe přichází role horníka Jackieho Elliota ve filmu Billy Elliot. Velká role jej čekala roku 2002, když si zahrál ve filmu Gangy New Yorku jako postava McGloin. Film byl dobře přijat a Gary si v něm zahrál zatím největší roli, když si stoupl vedle spousty hvězd, které ve filmu hrály.

Gary si dále zahrál v mnoha televizních filmech a celovečerních filmech, které jsou pro naše publikum neznámé. Je nutné upozornit na pár snímků, kde si zahrál. Mezi ně patří filmy Solid Air, Šťastné a Veselé, Góóól! a Eragon. Poté jeho kariéra opět upadá. Na rok 2014 si naplánoval nový historický seriál Outlander, kde byl obsazen především kvůli jeho skotskému přízvuku. V tomto seriálu ztvární postavu Columa MacKenzieho, pána kladu Mackenziů.

Foto CC BY-SA 3.0 Manfred Werner / Tsui, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
His Dark Materials Thorold 2019 2020 2
Outlander Colum MacKenzie 2014 2015 2

Filtr seriálů