Tobias Menzies

Tobias Menzies

Celé jméno: Tobias Menzies
Místo narození: Londýn, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Rome, Game of Thrones, Outlander

Datum narození: 7.3.1974 (44 let)

Tobias Menzies je londýnský herec, který se narodil roku 1974. Na základní školu chodil v Surrey, navštěvoval herecké kurzy v Starfordu a studium zakončil roku 1998 promocí na Royal Academy of Dramatic Art. Herectví se věnuje od roku 2000, když se objevil v jedné epizodě Vraždy v Midsomeru. Od té doby se objevil v mnoha britských televizních filmech a seriálech. Zároveň se také věnuje divadlu.

Po menších epizodních rolích si zahrál jako Frank Gallagher v seriálu Casualty. Poté opět následovaly jen menší role, které vystřídala jedna z hlavních postav seriálu Rome. Zde se Tobias objevil v roli Bruta, zrádného Caesarova syna. V seriálu strávil obě série a objevil se v celkem sedmnácti epizodách.


Roku 2009 se dočkal menší role v seriálu Mi5, o rok později se objevil v seriálu The Deep jako Raymond. Přes minisérii The Shadow Line a seriál Eternal Law byl obsazen do třetí řady seriálu Game of Thrones, kde ztvárnil pána Řekotočí, Edmura Tullyho. S postavou Edmura se počítá i do budoucích sérií, i když se v již odvysílané čtvrté sérii neobjevil.

Roku 2014 byl obsazen do role Nathaniela Blooma v minisérii The Honourable Woman. Téhož roku si zahraje dvojroli v seriálu Outlander, kde ztvární Franka a Jonathana Randalla.

Foto CC BY 2.0 Christine Ring, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.