Game of Thrones (Hra o trůny) Edmure Tully

Edmure Tully

Edmure Tully

Jediný syn Hostera Tullyho a dědic Řekotočí.

Sezóny 3
2013 - 2019

Edmure je syn Hostera Tullyho a také jeho dědic, i když není prvorozeným dítětem. Má dvě starší sestry, proto jako jediný mužský potomek má právo na dědictví svého otce. Edmurova matka Minisa Whent zemřela při jeho porodu.

V mládí vyrůstal se svými staršími sestrami a Petyrem Baelišem. Už měl pár nabídek ke sňatku, ale zatím každou odmítl. Jako budoucí pán Řekotočí nepůsobí příliš obstojně, protože má někdy velmi ukvapené názory a není zrovna vychytralý. Spíše se jedná o mladého naivního snílka, který ale jedná pro dobro své rodiny.


Edmure Tully je…

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Edmure vykonává pohřební rituál, když se koná pohřeb jeho otce Hostera Tullyho. Dle zvyklosti má jeho nástupce vyslat hořící šíp do loďky se zesnulým. Edmurovi se to ale neustále nedaří, proto mu luk a šíp vezme jeho strýc a vystřelí šíp sám, čímž ihned zapálí loďku. Následně se Edmure pohádá s Robbem, když Edmure neuposlechl Robbovy rozkazy a místo toho, aby vyčkával, tak získal mlýn, zajal dva mladé Lannistery a ztratil 208 mužů. Kdyby vyčkal, tak by Robb zajal Gregora Cleganea.

Do Řekotočí zavítají na Robbovo vyžádání dva členové rodu Freyů. Ten chce znovu uzavřít spojenectví s Walderem Freyem. Walder prý není proti, ale musí být splněny některé podmínky. Jednou z podmínek je sňatek mezi Edmurem a Roslin Frey. Edmure ze začátku nechce o žádné svatbě slyšet, ale po vyslechnutí Robba a Bryndena se rozhodne, že si ji vezme.

Když dorazí na Dvojčata, tak je Edmure nervózní, protože neví, kterou z Walderových dcer si má vzít. Když se koná svatba, tak ji konečně uvidí a zjistí, že není zas tak škaredá, jak si původně myslel. Najednou je Edmure ze svatby šťastný a po hostině jdou novomanželé na lóže. Následuje krveprolití, které se po hostině semele, a tak se Edmure stal zajatcem rodu Freyů.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tato postava ve čtvrté sérii nevystupuje

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Řekotočí, které bylo v držení rodu Freyů, je ztraceno, protože ho dobyl Brynden Tully. Lord Walder Frey chce svůj hrad zpátky, a proto vytáhne ze svých kobek Edmura Tullyho, kterého předá svým synům, aby ho využili během dobývání.

Každé ráno probíhá v Řekotočí stejně. Brynden Tully dojde na hradby a vidí, jak Lothar Frey a Walder Řeka drží jeho synovce a vyhrožují mu, že ho zabijí. Brynden každé ráno nic neudělá a i přesto Freyové jeho synovci nic udělají.

Jednou přijede do obléhacího tábora Jaime Lannister, který je znechucen stavem tábora. Ihned poručí, ať je Edmure nakrmen a vykoupán, protože je to jejich zajatec. Jaime se pak s Edmurem setkává a řekne mu, že má se svou manželkou Roslin chlapce. Edmure o tom nevěděl, a proto mu Jaime začne vyhrožovat. Edmure dá na něj, a proto ho Jaime pouští. Edmure jde k branám Řekotočí a rozkáže strážím, ať otevřou bránu. Následně rozkáže, ať se celý hrad vzdá.

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
madcat

:D

30.5.2019 | 17:33:48
Tynnatynny

Víte proč by Edmure neměl nikdy odcházet z pařby?

Je to tam bez něho nějaký mrtvý.

6.4.2017 | 19:14:10
kiwi3104

Matěj z czecie má pravdu (dva komentáře dolů)

22.10.2016 | 11:07:03
Trepy

nevím no, je to trochu „idiot“

4.7.2016 | 2:08:36
Matěj z Czechie

Všechno co zkazil Robb a nebo Černá Ryba tak hodili na něho…

21.6.2016 | 18:11:54
Socirel

takový šášo, doufam že nám řeknou, jestli si ho Roslin upekla k večeři.

24.5.2016 | 9:36:26
BixB

Nevím, proč, jedna z nejoblíbenějších postav v seriálu.

5.5.2016 | 12:13:53
Arwenka

Tobias je skvělý herec. Poprvé jsem ho viděla v sáze Cizinka – Outlander v dvouroli Franka Randalla (první manžel hlavní ženské postavy 20.stol) / Black Jacka Randalla (kapitán dragounů 18.stol). Doporučuji se podívat, výrazně vystupuje v posledních dvou dílech, kde svoji roli (i s Jamiem) sehrál tak bravurně, že si jej a Jamieho – hlavní mužskou postavu všimli organizátoři Zlatého Globu a za tyto scény dostaly nominaci.

V Trůnech zatím nijak výrazně nevynikl, ale těším se na 6 sérii. Snad mu tvůrci dopřáli více prostoru pro jeho nepřehlédnutelný talent.

4.12.2015 | 8:57:24
StrejdaCZ

Ať už se objeví!! Má dobré srdce, ale je to idiot(v dobrém slovasmyslu) :D

7.7.2015 | 23:31:22
terry88

Zajímalo by mě jak dopad…či ještě dopadne? Et tu Brute?

10.6.2015 | 12:29:33

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Narozeniny

Hlídejte si nás