Game of Thrones (Hra o trůny) Popis

Game of Thrones

Game of Thrones

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

Seriál Game of Thrones je na motivy knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, který napsal sérii knih Písně ledu a ohně. Seriál je knihami pouze inspirován, ale přesto se jich snaží co nejvíce držet.

Děj seriálu se odehrává v zemích Západozemí a Východních zemí. V Západozemí je u vlády král Robert Baratheon, který svrhl dlouhotrvající vládu rodu Targaryenů. V hlavním městě Králově přístavišti zuří intriky, zrady a boje o moc. Je zabit Jon Arryn, pobočník krále, proto je král nucen cestovat na sever za svým odvěkým přítelem Nedem Starkem, kterého žádá o pomoc – král chce, aby se stal jeho novým pobočníkem.


Za Úzkým mořem ve Východních zemích se nachází poslední přeživší bývalého vládnoucího rodu Targaryenů, kteří se v těchto nových zemích snaží získat armádu, aby získali svůj právoplatný trůn. Cesta je však velmi trnitá a Targaryeni se setkají s hrozbami, které neočekávali.

Pravá hrozba však čeká na samém severu – bílí chodci, chodící mrtvoly, které chtějí zabít všechno živé. Všechny tyto intriky a tahanice o trůn jsou jen součástí velkých her o trůny, které potkají každého. Každá postava však nesmí zapomenout, že výsledkem her o trůny jsou jen dvě možnosti – buď zvítězí, nebo zemřou.

Celý seriál je zasazen do středověkých poměrů, které jsou navíc obohaceny magií a tajemnými stvořeními jako jsou draci. Seriál měl premiéru 17. dubna 2011 na stanici HBO. Stojí za ním producenti David Benioff a D. B. Weiss.

(Intriky, magie a středověké prostředí. Foto: HBO)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Game of Thrones

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
matoushr11

jsem docela zklamný

2.3.2021 | 23:13:24
Ewe-lyn Cressida Destiny

Nejlepší seriál :)

20.8.2020 | 15:36:20
OndraHH

Začátek a to postupné modelování světa bylo fantastické, postupně to upadalo do průměru :-(

28.7.2020 | 7:30:01
KarlCZ

TOP seriál!

26.7.2020 | 7:49:05
Poolverine

8. séria pre mňa neexistuje, takže GOT 95%

redaktor
24.7.2020 | 12:38:09
Jigy

Velká mediální a sociální kampaň, které odpovídaly pouze první 3 série. Od té doby trvalý pokles kvality. Autoři neměli tušení kam a k čemu seriál směřovat, tak vařili z vody, až se jim podařilo vytvořit jeden z nejhorších závěrů co znám.

15.6.2020 | 13:58:06
S.T.A.L.K.E.R.

Již od začátku nejpřeceňovanější seriál všech dob. Byl docela dobrý (když nepočítáme poslední série), ale rozhodně ani zdaleka není nejlepší. Víc jak 3 hvězdičky si to určitě nezaslouží, a to hlavně za tu zmrvenou poslední řadu. Podotknu například bitvu o Zimohrad, což vlastně nebyla bitva, ale trapný masakr bez taktiky (jako když poslali celou svou jízdu v čele a poté jakoby se snažili zastavit tsunami pytli s pískem). Dále mě vadil neustále se měnící počet přeživších vojáků z bitvy o Zimohrad, kdy jich bylo s každým přibývajícím dílem stále více a více (přitom jich přežilo pouze několik stovek, jak bylo vidět po bitvě). Shrnutí: Ani ty 3 hvězdičky si to nezaslouží, ale dávám je s ohledem k prvním řadám, které ještě stály za to. Zbytek byla už jenom trapná komedie.

26.1.2020 | 22:51:13
Vi7ek

Jeden z nejlepších seriál. Zklamání bylo v 8. sérii, která pro mě byla zbytečně uchvátaná.

28.11.2019 | 12:00:25
PStark

Až na zničenou poslední sérii, je to TOP!!

14.10.2019 | 19:56:20
EEvička

Škoda té poslední série… ale za mě stejně stále jeden z nejlepších (ne-li nejlepší!) seriálů.

25.9.2019 | 9:36:44

Konec Game of Thrones

Seriál Game of Thrones odstartoval svou existenci na jaře roku 2011 a skončil na jaře roku 2019. Byl tu s námi dlouhých osm let, ale vše musí jednou dojít na svůj konec. Pokud chcete seriál podpořit a zároveň ukázat, jak vás bavil, tak jej ohodnoťte. Můžete také ohodnotit jednotlivé postavy a epizody

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás