Game of Thrones (Hra o trůny) Popis

Game of Thrones

Game of Thrones

Fantasy seriál o intrikách, magii a zradách. Západozemí a Východní země nejsou zeměmi, ve kterých by chtěl někdo žít, na každém rohu totiž číhá nebezpečí, která vás může ihned připravit o život.

Seriál Game of Thrones je na motivy knižní předlohy spisovatele George R. R. Martina, který napsal sérii knih Písně ledu a ohně. Seriál je knihami pouze inspirován, ale přesto se jich snaží co nejvíce držet.

Děj seriálu se odehrává v zemích Západozemí a Východních zemí. V Západozemí je u vlády král Robert Baratheon, který svrhl dlouhotrvající vládu rodu Targaryenů. V hlavním městě Králově přístavišti zuří intriky, zrady a boje o moc. Je zabit Jon Arryn, pobočník krále, proto je král nucen cestovat na sever za svým odvěkým přítelem Nedem Starkem, kterého žádá o pomoc – král chce, aby se stal jeho novým pobočníkem.


Za Úzkým mořem ve Východních zemích se nachází poslední přeživší bývalého vládnoucího rodu Targaryenů, kteří se v těchto nových zemích snaží získat armádu, aby získali svůj právoplatný trůn. Cesta je však velmi trnitá a Targaryeni se setkají s hrozbami, které neočekávali.

Pravá hrozba však čeká na samém severu – bílí chodci, chodící mrtvoly, které chtějí zabít všechno živé. Všechny tyto intriky a tahanice o trůn jsou jen součástí velkých her o trůny, které potkají každého. Každá postava však nesmí zapomenout, že výsledkem her o trůny jsou jen dvě možnosti – buď zvítězí, nebo zemřou.

Celý seriál je zasazen do středověkých poměrů, které jsou navíc obohaceny magií a tajemnými stvořeními jako jsou draci. Seriál měl premiéru 17. dubna 2011 na stanici HBO. Stojí za ním producenti David Benioff a D. B. Weiss.

(Intriky, magie a středověké prostředí. Foto: HBO)

V hlavních rolích hrají

Upoutávka k seriálu Game of Thrones

Thumbnail Play icon

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
PatrickD

ikdyž smrt Danny mě ranilo :(

16.8.2019 | 20:43:33
Nymeria the direwolf

S těžkým srdcem ubírám jednu hvězdu, po posledních dílech si GoT plný počet prostě nezaslouží.

30.7.2019 | 21:15:39
Robinson

GoT nabídne náročnému divákovi vše co chce a od nadupaného seriálu očekává. Na každý díl v režii Sapochnika se dá spolehnout, dokonce i bitva o Zimohrad byla nádherně zpracována, ačkoli dění stálo bez debat za hovno. S koncem šesté série však GoT ztratilo vše, co za celých 9 let budovalo. Kdo to zmrvil? Pochopitelně D&D Čím se to zmrvilo? Příliš efektů a urychlení dění. Hned co se začali draci zvláštně ksichtit a z Daenerys se začala z ničeho nic stávat šílená královna, Noční Král dostal sodu od malé holky, kleslo GoT na úplné dno. Všech 7 sérií vás dostane, i ta sedmá se dá skousnout, nicméně osmá vás zklame na celé čáře. Nemluvě o tom že samotné finále stálo za totální hovno. Víc času a více sérií by mohlo celé finále dotáhnout do dokonalosti, bohužel nám tvůrci nasrali do ksichtu. 95%

24.7.2019 | 10:06:19
VUDU1

Mágia, draci, chodiace mrtvoly – to bolo všetko fajn, ale … mám dojem ako keby bol seriál natočený pre vymletých psychopatov – hlavne veľa čriev, krvi, zabíjanie čo najbrutálnejšie, úsmevy dementov pri páchaní hrôz, rodičia upaľujúci svoje deti a SEX / mimochodom všetky mali dokonalé telá– je jedno či mala 15 alebo 40 rokov :-D/– všade a stále – otec s dcérami, súrodenci. To proste nemôže fungovať – aby niečo fungovalo musí to byť 50 na 50, zlo – dobro a pod.- v tomto seriály to bolo 90 na 10. – zrada, nenávisť, pomsta, chamtivosť, krutosť…ten seriál nemá žiadnu logiku, hlavne je prezentáciou negatívnych vlastností človeka :-(

28.6.2019 | 18:13:08
S.T.A.L.K.E.R.

Již od začátku nejpřeceňovanější seriál všech dob. Byl docela dobrý (když nepočítáme poslední série), ale rozhodně ani zdaleka není nejlepší. Víc jak 4 hvězdičky si to určitě nezaslouží, a to hlavně za tu zmrvenou poslední řadu. Podotknu například bitvu o Zimohrad, což vlastně nebyla bitva, ale trapný masakr bez taktiky (jako když poslali celou svou jízdu v čele a poté jakoby se snažili zastavit tsunami pytli s pískem). Dále mě vadil neustále se měnící počet přeživších vojáků z bitvy o Zimohrad, kdy jich bylo s každým přibývajícím dílem stále více a více (přitom jich přežilo pouze několik stovek, jak bylo vidět po bitvě). Shrnutí: Ani ty 4 hvězdičky si to nezaslouží, ale dávám je s ohledem k prvním řadám, které ještě stály za to. Zbytek byla už jenom trapná komedie.

24.5.2019 | 11:31:39
oli.cvancarka

Býval to pro mě nejlepší seriál vůbec. Měla jsem ráda jeho logiku, reálnost postav, netuctovost, zvraty, vkusnost atd. Ale potom co poslední 2 série prošly kanalizací, z hlavních hrdinek se udělaly tuctové feministické kr*vy, z hlavních hrdinů nemyslící cliché roboti a z půlky nevysvětlených dějových linek nepotřebný odpad … bohužel musím dát toto hodnocení. Není možná fér hodnotit celý seriál jen podle zakončení, ale bohužel, tak to je… o zkouškovém taky nikoho nezajímá, jak moc jste se učili a známku dostanete ze závěrečného testu.

23.5.2019 | 23:34:36
Milanss

Troufnu si říct, jeden z nejlepších seriálů, který jsme měli možnost vidět. I přes jeho menší přešlapy a nevyrázné zakončení si tento seriál jako celek zaslouží pěkných 98%

21.5.2019 | 1:02:55
ilatan

Za me super cely serial, odpurcum nerozumim. Prvni serii jsem se tak nejak rozkoukavala, moc me to nebralo (prvni tri dily jsem byla primo znechucena), ale kazda dalsi serie byla lepsi. Asi me jen mrzi, ze posledni serii neroztahali do vice dilu. Kral nestranny, to je super. Nejlepsi postavy dle vyvoje: Tyrion, Jaime, Arya, Bran. Nejlepsi postava: Jon Snow.. Kdezto Sansa mi byla nesympaticka od zacatku. No nevím, prostě se mi to líbilo.

20.5.2019 | 23:11:24
hyena

paradicka

20.5.2019 | 21:09:56
dCate

Skvělý seriál, kde jsou na jedničku vybraní herci, kde absolutně nemáte šanci předvídat, co se stane v dalším díle nebo i v další minutě a kde hlavně je absolutně vynikající hudba. Zápletka, chemie mezi postavami, lokace, to vše funguje na jedničku, a ano, i když seriál měl hlavně v posledních seriích několik nedokonalostí, dá se to přehlédnout, přece jen to byl seriál plánovaný podle knižní předlohy a na konci v tom nejdůležitějším musel trochu zaimprovizovat, i tak patří k mým nejoblíbenějším seriálům, v mých očích ho převišuje už jen Marco Polo

20.5.2019 | 21:06:04

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás