Game of Thrones (Hra o trůny) Tormund

Tormund

Tormund

Kapitán Manceho Nájezdníka. Medovinový král Proklaté díry, Trubač, Lamač ledu, Hromopěst, Medvědí manžel, Mluvčí s bohy a Otec armád.

Sezóny 6
2013 - 2019

Tormund, alias Tormund Obrozhouba, je silný válečník a skvělý bojovník, proto se stal pravou rukou Manceho Nájezdníka. Narodil se za Zdí, proto má s Mancem společné názory a tudíž neměl problém přijmout jeho autoritu.

Tormund je medovinový král Proklaté díry, Trubač, Lamač ledu, Hromopěst, Medvědí manžel, Mluvčí s bohy a Otec armád. Kdyby nebylo jeho, tak by Mance nedokázal vybudovat tak velkou armádu. Je znám tím, že dokáže bez problémů přelézt Zeď.


Jedná se o velkého muže s velkým rezavým plnovousem, takže na první pohled může vypadat až děsivě. Tormund je ale spravedlivý muž a ne žádný barbar, i když na to vypadá. Zároveň je mistrem příběhů. Jeho vyprávění každého upoutá.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Ygritte přivede do stanu Manceho Nájezdníka Jona Sněha, který se začne předklánět před Tormundem, protože si myslí, že je Mance. Tormund se tomu zasměje, ale Mance ho přeruší a začne se s Jonem bavit.

Mance se rozhodne, že se jejich kmeny vydají na pochod. Jejich cesta směřuje k Pěsti Prvních lidí, kde Mance Tormundovi rozkáže, ať vezme Ygritte, Orella, Jona a další muže a vydá se s nimi přelézt Zeď, aby mohli divocí napadnout Černý hrad z obou stran. Tormund je rád, že se konečně hrnou do války.

Tormund jako zkušený horolezec vede skupinu divokých, kteří lezou přes Zeď. Když se jim ji podaří přelézt, tak si to on a jeho skupina namíří přímo k Černému hradu. Cestou narazí na stáje, které se rozhodnou přepadnout. Když chytnou chovatele koní, tak jej má Jon zabít. On to ale nedokáže, tak Tormund podpoří Orella a strhne se bitka, během které zemře Orell a Jon ujede pryč na koni. Tormund poté pokračuje ve velení a vede divoké k Černému hradu.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Tormund se utáboří se svou skupinou divokých někde na jih od Zdi a stále nemůže pochopit, jak nemohla Ygritte zabít Jona Sněha. Po chvíli přijdou do tábora Thennové, které vede Styr. Mance jim dal za úkol spojit se s Tormundem, aby mohli společně plenit vesnice.

Tormund vede útok divokých, kteří dorazí do malé vesničky, kde všechny zavraždí. Naživu nechají jen malého chlapce, kterému řeknou, ať jde varovat bratry Noční hlídky na Černém hradě, že se k nim blíží divocí. Další přepadenou vesnicí je Moleovo městečko. Zde opět pobijí celou vesnici a míří k Černému hradu, kde čekají na signál Manceho Nájezdníka, aby mohli zaútočit.

Když konečně zazní signál, tak divocí napadnou Černý hrad. Tormund pobije pěknou řadu bratrů Noční hlídky a poté čelí Alliserovi Thornemu. Tormundovi se jej nepovede zabít, ale jen zranit. Když se děj bitvy obrací ve prospěch Noční hlídky, Jon Sníh se rozhodne již osamoceného Tormunda zajmout.

Tormund je nyní v zajetí na Černém hradě, kde jej mistr Aemon léčí. Když jde Jon Sníh za ním a říká mu, že je konec, Tormund mu říká, že ho Ygritte opravdu milovala.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tormund sleduje, jak jeho dlouhodobý přítel Mance umírá. Následně k němu do cely přichází Jon, který s ním začne diskutovat o tom, co probíral s Tormundem. Nabízí mu půdu na jih od Zdi a možné spojenectví s armádou Stannise Baratheona.

Tormund si to po čase rozmyslí a řekne Jonovi, že se s ním spojí, pokud s ním popluje do Tvrdodomova, kde jsou zbývající divocí. Jon souhlasí, propouští Tormunda z jeho cely a na Stannisových lodích se plaví do Tvrdodomova.

Po příjezdu se setkávají s Pánem kostí, kterého Tormund ihned uzemní. Na schůzce všech hlav divokých se domlouvají, zda přijmou nabízené území na jih od Zdi. Tormund stojí na Jonově straně a divocí Jonovu nabídku nakonec přijmou. V tom však Tvrdodomov napadne horda nemrtvých, proto všichni prchají pryč. Cestou je mnoho divokých povražděno. Ti, co přežili, se přes Černý hrad dostávají na jih. Mezi přeživšími je i Tormund.

šestá série (Tanec s draky)

Tormund se s ostatními divokými vrátí na Černý hrad a postará se o zrádné bratry Noční hlídky. Divocí se na hrad vrátili kvůli tomu, že je Eddison Tollett požádal o pomoc. Na Černém hradě totiž došlo k vraždě Jona Sněha.

Jon je přiveden zpátky k životu a Tormund je rád, že se se svým přítelem opět setkává. Brzy se Tormund zakouká do Brienne z Tarthu, která na Černý hrad přijede po boku Sansy Stark.

Sansa a Jon se domluví na tom, že společně dobyjí Zimohrad, který jim sebral Ramsay Bolton. K tomu však potřebují armádu, a proto jdou nejdříve za divokými, které Tormund přesvědčí o tom, že právě Jona stojí za to následovat. V nadcházející bitvě bastardů Tormund bojuje statečně a podaří se mu dokonce zabít Malého Jona Umbera. Po bitvě, díky které Jon získal Zimohrad, se nachází na shromáždění všech vazalů rodu Starků a je nucen poslouchat poznámky vůči divokým.

sedmá série (Vichry zimy)

Na shromáždění severských lordů Jon, nový král Severu, věnuje Tormundovi do správy Východní hlídku, kam Tormund za pár dní odjede. Ještě předtím se však setká s Brienne, které dá opět najevo, jak moc po ní touží.

Za několik týdnů se Jon vydá na Východní hlídku, kde Tormundovi řekne o svém plánu. Tormund mu řekne, že s ním rád půjde za Zeď pro nemrtvého, ale zároveň ho informuje o zajatcích, které se mu podařilo chytit. Mluvil o Sandorovi, Berikovi a Thorosovi.

Skupinka odvážlivců se vydá za Zeď, kde se nejdříve musí vypořádat s nemrtvým polárním medvědem a následně i se skupinkou nemrtvých. Jednoho z nich se jim podaří polapit, ale uvíznou na zamrzlém jezeře, kde je obklopí nemrtví. Tormund během bitvy málem přijde o život, ale všechny zachrání Daenerys, která jim přiletí na pomoc.

Po výpravě Tormund zůstane společně s Berikem na Východní hlídce, kterou náhled přepadnou nemrtví v čele s Nočním králem. Zeď padne díky drakovi, na kterém Noční král přiletěl, a proto se celá Východní hlídka promění v prach. Právě kvůli tomu nevíme, zda Tormund přežil pád pevnosti.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lady Adeline

Chlapik polibeny ohnem kdo by si ho nezamiloval teda bohuzel krome Brienne ta ho poslala do friend zony a rozhodla se pro krasavce z jihu ;-)

2.6.2019 | 1:01:38
PAIN2k18

super postava, zábavný a tak ďalej ale najviac ma potešilo keď sa stretol so Sandorom :D a celkovo ten diel kde sa dali dohromady moje dosť obľúbené postavy :) …dúfam že ten útok prežil lebo patrý medzi mojich naj :)

11.2.2019 | 2:19:12
Vlastakrabsova

Doufám, že bude žít. Zábavná postava.

4.11.2018 | 17:35:15
jirkammm

doufám, že ten nájezd NK a WW na Zeď přežil, bez něj by osmá řada byla o dost ochuzena

31.8.2017 | 9:49:00
ProsteClovek

Fajn chlapík

28.8.2017 | 21:54:27
Crixus2204

Vtipná postava, která mě neskutečně baví. Snad bude jeho život dlouhý a třeba přesvědčí i Brienne :-D.

28.7.2017 | 13:38:10
DK666

:D

10.7.2017 | 19:03:45
Stetka Matky Drakov

Tak toto je pán :D

2.5.2017 | 23:56:23
JustEllie

Miluju, jak se dívá na Brienne :D shipuju je

17.4.2017 | 12:32:12
modrinka

ze začátku jsem ho fakticky neuměla vystát, ale teď… fakt borec

17.9.2016 | 11:12:06

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás