Aidan Gillen

Aidan Gillen

Celé jméno: Aidan Murphy
Místo narození: Drumcondra, Dublin, Irsko
Známé projekty: The Wire, Game of Thrones

Datum narození: 24.4.1968 (55 let)

Irský herec Aidan Gillen, narozený jako Aidan Murphy, se narodil roku 1968 v Dublinu. Studoval na St. Vincent's C. B. S. Už jako malý se věnoval divadelnímu herectví v dublinském divadle. Jeho otec pracoval jako architekt a jeho matka byla zdravotní sestřičkou.

Televizní a filmové kariéře se začal věnovat od roku 1985. Jeho první role byly malé a nevýrazné. V letech 1999 – 2000 se objevil jako Stuart Jones v seriálu Queer as Folk. Mezi jeho větší filmové role patří postavy z filmů Ve jménu IRA, Život v hrsti, Hlas temnoty, Rytíři ze Šanghaje, Trampoty lásky, 12 kol, Pohanský rituál či Blesk. Mihl se i ve filmu Temný rytíř povstal.

Jeho první skutečně velkou rolí byla v letech 2004 – 2008 postava Thomase Carcettiho ze seriálu The Wire. Tři roky poté se objevil jako Petyr Baeliš v seriálu Game of Thrones. Zde od začátku seriálu hraje jednu z hlavních rolí.

Od roku 2001 je ženatý s Olivií O'Flanagan, se kterou má dvě děti. Od roku 2015 žije pár odděleně, avšak jsou stále svoji.

Foto CC BY-SA 4.0 Aidan Gillen, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Mayor of Kingstown Milo Sunter 2021 2
Peaky Blinders Aberama Gold 2017 2
Game of Thrones Petyr Baeliš 2011 2017 7

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů