Iain Glen

Iain Glen

Celé jméno: Iain Glen
Místo narození: Edinburgh, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Resident Evil, Game of Thrones

Datum narození: 24.6.1961 (62 let)

Skotský herec Iain Glen se narodil v Edinburghu, kde chodil na tamní střední školu, po které pokračoval na Aberdeenské univerzitě. Kromě toho chodil i na Royal Academy of Dramatic Art v Londýně, kde se vyučil herectví.

Svou hereckou kariéru odstartoval roku 1986. Z počátku se objevoval především v divadlech, poté se zaměřil na televizní seriály a filmy. Svou první velkou roli si užil až roku 2001 ve filmu Lara Croft – Tom Raider, kde si zahrál Manfreda Powella.

Mezi jeho další velké filmové role patří postavy z filmů Píseň za chudého chlapce, Z očí do očí, Dům na Tara Road, Revoluce paní Ratcliffové, Nové začátky, Případ nevěrné Kláry, Harry Brown a Železná lady. Též je známý svou postavou Dr. Alexandera Isaacsa z filmové série Resident Evil a postavou Jacka Taylora ze stejnojmenných televizních filmů.

Jeho neznámější rolí není ta filmová, ale seriálová postava. Roku 2011 se objevil v seriálu Game of Thrones, kde až dodnes hraje postavu Joraha Mormonta. Kromě této seriálové role je dobré zmínit jeho přítomnost v seriálu Downton Abbey.

Jeho starším bratrem je divadelní ředitel Hamish Glen. V letech 1993 – 2004 byl ženatý se Susannah Harker, se kterou má syna Finlaye. Nyní je ženatý s herečkou Charlotte Emmerson, se kterou má dcery Mary a Juliet.

Foto CC BY-SA 2.0 uberpixelphoto, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Titans Bruce Wayne 2019 1
Game of Thrones Jorah Mormont 2011 2019 8

Filtr seriálů