Maisie Williams

Maisie Williams

Celé jméno: Maisie Williams
Místo narození: Bristol, Anglie, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 15.4.1997 (27 let)

Maisie Williams je britská herečka, která se narodila roku 1997 v Bristolu v Anglii. Její rodiště však nebylo nakonec jejím domovem, protože se její rodina přestěhovala do Somersetu, kde Maisie vyrůstala. Aktuálně navštěvuje střední školu Norton Hill School.

Roku 2011 započala její herecká kariéra, když získala roli mladé Aryi Stark v seriálu Game of Thrones. Tato role ji proslavila a diváci si ji velmi oblíbili. Aktuálně je to její hlavní projekt, kterému se intenzivně věnuje.

Kromě seriálu Game of Thrones si sem tam odskočí do jiných seriálů či televizních filmů. Tři epizody si zahrála roku 2012 v seriálu The Secret of Crickley Hall. Objevila se i v pár filmech, ale pouze v menších rolích. Trochu větší role se dočkala v americkém filmu Heatstroke z roku 2013, kde si zahrála malou Josie O’Malley.

Za svou roli v Game of Thrones byla nominována na řadu významných cen. Celkem ze sedmi nominací se jí podařilo zvítězit roku 2014 v kategorii Nejlepší herečka ve vedlejší roli v dramatu a získala tak cenu EWwy Award.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The New Look Catherine Dior 2024 2024 1
Game of Thrones Arya Stark 2011 2019 8

Filtr seriálů