Jack Gleeson

Jack Gleeson

Celé jméno: Jack Gleeson
Místo narození: Cork, Irsko
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 20.5.1992 (25 let)

Jack Gleeson je irský herec, který se poprvé postavil před kameru v sedmi letech. Jednou z jeho prvních filmových rolí byla malá role ve filmu Batman začíná. V roce 2010 se objevil v hlavní roli britsko-irského dramatu All Good Children od Alicie Duffy. Novinář z Variety Magazine tehdy označil Gleesona za velmi zajímavý objev.

Nyní Jack hraje v seriálu HBO Game of Thrones, kde hraje postavu Joffreyho Baratheona. To, že Gleeson ztvární tuto roli, bylo oznámeno již 19. července 2009.


Gleeson již v první sérii patřil mezi hlavní protagonisty seriálu a to mu zůstalo i do série druhé a třetí. Momentálně studuje na Trinity College v Dublinu. V roce 2012 byl na stejné univerzitě oceněn stipendiem za „výjimečnou znalost a úroveň porozumění školním předmětům“. Jack vyjádřil svůj zájem dát přednost spíše akademické kariéře, před kariérou profesionálního herce, až bude jeho práce na Hře o trůny dokončena.

Je veřejně známo, že si Jack rád zapálí dýmku.

Foto CC BY-SA 2.0 Verónica Paz, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.