Carice van Houten

Carice van Houten

Celé jméno: Carice Anouk van Houten
Místo narození: Leiderdorp, Jižní Holandsko, Nizozemí
Známé projekty: Game of Thrones

Datum narození: 5.9.1976 (47 let)

Carice van Houten je nizozemská herečka a zpěvačka. Jejím otcem byl Theodore van Houten, který se věnoval psaní. Její matka Margje Stasse se věnovala televizní tvorbě. Carice chodila na St. Bonifatiuscollege v Utrechtu. Dále studovala na Maastricht Academy of Dramatic Arts. Má mladší sestru jménem Jelka van Houten, která je taktéž herečkou.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1997 v menších holandských rolích. Její první velkou rolí se stala až postava Melisandry, kterou hraje v seriálu Game of Thrones. Touto rolí se skutečně proslavila, protože se jedná o jednu z hlavních rolí celého seriálu.

Kromě Game of Thrones se objevila ve filmech jako Minoes, Černá kniha, Valkýra, Třetí poločas, Černá smrt, Nezvaní hosté, Black Butterflies, Jackie a WikiLeaks, kde ztvárnila zapamatovatel­nější role.

V letech 2005 – 2009 chodila se Sebastianem Kochem. Dále od roku 2013 do roku 2015 chodila s Keesem van Nieuwkerkem. Od roku 2015 chodí s americkým hercem Guyem Pearcem. S ním má dítě Monte Pearce, které se narodilo roku 2016.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Melisandra 2012 2019 7

Filtr seriálů