Rory McCann

Rory McCann

Celé jméno: Rory McCann
Místo narození: Glasgow, Lanarkshire, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: The Book Group, Game of Thrones

Datum narození: 24.4.1969 (55 let)

Rory McCann je skotský herec a muzikant, který se narodil roku 1969. Ještě před tím, než se stal hercem, se věnoval malování a studoval na Scottish School of Forestry. Má mladší sestru, Sally-Gay McCann, která se narodila roku 1972.

Svou hereckou kariéru odstartoval roku 1999, když se objevil v několika epizodních rolích různých britských seriálů. V letech 2002 – 2003 se objevoval jako Kenny McLeod v seriálu The Book Group. Své další velké role se dočkal až roku 2011, když získal roli Sandora Cleganea v seriálu Game of Thrones.

Díky působení v seriálu Game of Thrones, kde byla jeho postava jednou z hlavních postav celého seriálu, se proslavil natolik, že si jej začali všímat různí tvůrci a producenti, kteří se ho rozhodli obsazovat do svých filmů. Svou první větší filmovou roli si tak zahraje roku 2017 ve filmu xXx: Return of Xander Cage, kde se objeví jako Tennyson Torch.

Společně se svou sestrou tvoří filmové a herecké oděvy. Například vytvořil obleky pro film Alexander Veliký či pro seriálu Game of Thrones. Rád hraje na piano, kytaru a mandolínu.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Game of Thrones Sandor Clegane 2011 2019 7

Filtr seriálů