Michelle Fairley

Michelle Fairley

Celé jméno: Michelle Fairley
Místo narození: Coleraine, Severní Irsko, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Suits, 24, Resurrection

Datum narození: 17.1.1964 (54 let)

Michelle Fairley se narodila v Severním Irsku rodičům Brianovi a Therese Fairleyovým. Už jako teenager projevila zájem o herectví, a proto se stala členkou mládežnického divadla. Po vystudování místní školy se přestěhovala do Belfastu, kde zdokonalovala své herectví.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1987. Z počátku se objevovala ve vedlejších rolích různých televizních seriálů a filmů. Své první větší vedlejší role si zahrála v seriálech Safe and Sound a The Broker's Man.


Její další kariéra nepřinášela žádné velké role. Objevovala se sice ve známějších filmech, ale v nich si zahrála jen skutečně malé role. Velkého zlomu se dočkala až roku 2011, když se objevila jako Catelyn Stark v seriálu Game of Thrones.

Tato role, která byla v seriálu jedna z hlavních, ji ukázala světu, díky čemuž si jí všimli i televizní producenti. Hned o dva roky později si zahrála Avu Hessington v seriálu Suits. Dále se objevila v jedné z hlavních rolí deváté řady 24. Roku 2014 byla obsazena do seriálu Resurrection jako Margaret Langston. O dva roky později si zahrála Dolly Butler v miniseriálu Rebellion.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.