Michelle Fairley

Michelle Fairley

Celé jméno: Michelle Fairley
Místo narození: Coleraine, Severní Irsko, Velká Británie
Známé projekty: Game of Thrones, Suits, 24, Resurrection

Datum narození: 17.1.1964 (59 let)

Michelle Fairley se narodila v Severním Irsku rodičům Brianovi a Therese Fairleyovým. Už jako teenager projevila zájem o herectví, a proto se stala členkou mládežnického divadla. Po vystudování místní školy se přestěhovala do Belfastu, kde zdokonalovala své herectví.

Hereckou kariéru odstartovala roku 1987. Z počátku se objevovala ve vedlejších rolích různých televizních seriálů a filmů. Své první větší vedlejší role si zahrála v seriálech Safe and Sound a The Broker's Man.

Její další kariéra nepřinášela žádné velké role. Objevovala se sice ve známějších filmech, ale v nich si zahrála jen skutečně malé role. Velkého zlomu se dočkala až roku 2011, když se objevila jako Catelyn Stark v seriálu Game of Thrones.

Tato role, která byla v seriálu jedna z hlavních, ji ukázala světu, díky čemuž si jí všimli i televizní producenti. Hned o dva roky později si zahrála Avu Hessington v seriálu Suits. Dále se objevila v jedné z hlavních rolí deváté řady 24. Roku 2014 byla obsazena do seriálu Resurrection jako Margaret Langston. O dva roky později si zahrála Dolly Butler v miniseriálu Rebellion.

Foto CC BY-SA 3.0 Gage Skidmore, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
Queen Charlotte: A Bridgerton Story princezna Augusta 2023 1
The White Princess Markéta Beaufortová 2017 2017 1
24 Margot Al-Harazi 2014 2014 1
Game of Thrones Catelyn Tully 2011 2013 3

Edna potřebuje vaši pomoc

Po letech dlouhé spolupráce nám Google hodil další klacek pod nohy, který je pro nás příliš těžký. Abychom se s ním vypořádali, budeme potřebovat vaši pomoc. Google nám zakázal Adsense a my nevíme, jak z toho ven. Protože víc hlav víc ví a protože nám teče opravdu do bot, rozhodli jsme se vás požádat o radu a pomoc.

Filtr seriálů