The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Markéta Beaufortová

Markéta Beaufortová

Hraběnka z Richmondu a Derby, matka krále Jindřicha VII. a klíčová postava Války růží a pozdější synovy vlády.

Sezóny 1
2017 - 2017

Markéta byla čtyřikrát vdaná. Jindřich vzešel z jejího druhého manželství s Edmundem Tudorem, nevlastním bratrem krále Jindřicha VI. z rodu Lancasterů. Když byla v sedmém měsíci těhotenství, Edmund onemocněl morem a zemřel. Dva měsíce poté Markéta ve svých 13 letech porodila syna. Nedlouho poté se k moci dostávají Yorkové a Jindřich je odebrán z Markétiny péče a svěřen jejímu švagrovi, Jasperovi Tudorovi.

Zbožná Markéta celý život věří, že právě její syn je jediným pravým dědicem Lancasterů a má se stát anglickým králem. Sňatkem se svým čtvrtým manželem, lordem Thomasem Staffordem, se stává součástí úzkého okruhu královského dvora a tajně tahá za nitky anglické politiky s cílem zajistit Jindřichovi trůn. Poté, co Jindřich poráží Richarda III. v bitvě u Bosworthu, je Markéta titulována královnou matkou a svému synovi stojí po boku při každém jeho kroku.

Foto: Starz TV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Lady of Dorne

Typický falošný a zlý kresťan. Všetky svoje debiliny, ktoré vyprodukovala zvalila na to, že Boh to tak chcel. Už vo White queen som ju neznášala.

1.8.2017 | 14:30:10
JS

Svojho syna dosadila na trón, hoci naň nemal nárok, a to aj cez mŕtvoly. Detí, žien, muža čo údajne milovala…

5.6.2017 | 16:53:43
Nazli

Tato dáma má můj obdiv. Přes 30 let si vystačila s vírou, že ze svého jediného syna učiní anglického krále. Když se tak stalo, vše potřebné po nejmenší maličkosti zařídila a zemřela „až“ když na trůn nastoupil její vnuk a v Anglii měl nastat Zlatý věk.

30.4.2017 | 14:49:52

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama