Jacob Collins-Levy

Jacob Collins-Levy

Celé jméno: Jacob Collins-Levy
Místo narození: Austrálie
Známé projekty: The White Princess, Joe Cinque’s Conso­lation, Holding Man, Barracuda

Syn země protinožců a absolvent studia herectví na 16th Street Actor Studio v Melbourne, Jack Collins-Levy, je filmový a seriálový herec, který svou kariéru teprve startuje. Především v Austrálii je známý z filmů Joe Cinque’s Conso­lation režírovaným Sotirisem Dounoukosem (drama s vražednou zápletkou) a kritiky kladně hodnoceného Holding Man režiséra Neila Armfielda (o romantickém vztahu dvou mužů). V televizi můžeme Jacoba vidět v minisérii Barracuda Roba Connollyho (příběh mladého plaveckého závodníka) a ve vedlejší roli v seriálu Glitch a Gallipoli.

K jeho zatím nejvýraznějším rolím patří postava Jindřicha VII. v The White Princess stanice Starz. Osmidílná série začíná Jindřichovým usednutí na anglický trůn, zobrazuje jeho vztah s manželkou Alžbětou z Yorku a nechává nahlédnout do zákulisí politiky královského dvora.
O své roli krále Jacob řekl:
Být vychováván pro roli krále bez silného nároku na trůn, a nakonec ho dosáhnout, i když v bitvě je vše proti vám – Jindřich musel věřit, že je to vůle Boží. Myslím, že Alžběta a Jindřich se do sebe nezamilovali kvůli podobným životním zkušenostem a společnému cíli spojenými s dohodnutým sňatkem, ale spíš tomu všemu navzdory.“


Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The White Princess Jindřich VII. 2017 2017 1

Filtr seriálů