Jacob Collins-Levy

Jacob Collins-Levy

Celé jméno: Jacob Collins-Levy
Místo narození: Melbourne, Austrálie
Známé projekty: The White Princess, The Witcher: Blood Origin

Datum narození: 18.3.1992 (32 let)

Syn země protinožců a absolvent studia herectví na 16th Street Actor Studio v Melbourne, Jacob Collins-Levy, je filmový a seriálový herec. Především v Austrálii je známý z filmů Joe Cinque’s Conso­lation režírovaným Sotirisem Dounoukosem (drama s vražednou zápletkou) a kritiky kladně hodnoceného Holding Man režiséra Neila Armfielda (o romantickém vztahu dvou mužů).

V televizi můžeme Jacoba znát z minisérie Barracuda Roba Connollyho (příběh mladého plaveckého závodníka) a z vedlejší rolí seriálů Glitch a Gallipoli. K jeho zatím nejvýraznějším rolím patří postava Jindřicha VII.The White Princess stanice Starz. Osmidílná série začíná Jindřichovým usednutí na anglický trůn, zobrazuje jeho vztah s manželkou Alžbětou z Yorku a nechává nahlédnout do zákulisí politiky královského dvora.

Po této roli začal vystupovat především v seriálových projektech, ve kterých však sbíral poměrně malé role. Objevil se například v seriálech Doctor Who a Young Wallander. Roku 2022 na sebe výrazně upozornil rolí elfa Eredina, kterého si zahrál ve čtyřdílné fantasy sérii The Witcher: Blood Origin.

Foto CC BY-SA 4.0 Ksu frol, Wikimedia Commons


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The Witcher: Blood Origin Eredin Bréacc Glas 2022 2022 1
The White Princess Jindřich VII. 2017 2017 1

Filtr seriálů