Jodie Comer

Jodie Comer

Celé jméno: Jodie Comer
Místo narození: Liverpool, Velká Británie
Známé projekty: My Mad Fat Diary, Thirteen, The White Princess

Datum narození: 11.3.1993 (31 let)

Jodie se narodila a brala první lekce herectví ve Wooltonu, v Liverpoolu. Jejím prvním kariérním počinem byla vedlejší role v The Royal Today, spin-offu The Royal. Následně se objevila v několika populárních britských seriálech jako jsou Doctors, Law & Order atd.

K jejím známějším rolím patří postava Chloe Gemell ve třech sériích My Mad Fat Diary, který vypráví příběh teenagera snažícího se zachovat si psychické a fyzické zdraví po propuštění z psychiatrického zařízení. Za další dramaticky laděný seriál, v němž Jodie ztvárnila hlavní roli Ivy Moxam, minisérii Thirteen stanice BBC, byla nominována na cenu BAFTA. Název odkazuje na 13 let, která Ivy strávila uvězněná ve sklepě, ze kterého se jí nakonec podařilo uprchnout a následnou snahu o návrat do normálního života.

The White Princess se Jodie proměnila v Alžbětu z Yorku, královnu Anglie, jejíž sňatek s Jindřichem VII. Tudorem ukončil Válku růží. V osmi dílech je obsažen celý jejich vztah – od nenávisti, přetvářky, intrik až po porozumění a souznění.

Foto: Starz


Hraje v

Seriál Role Od roku Do roku Počet sezón
The White Princess Alžběta z Yorku 2017 2017 1

Filtr seriálů