The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Alžběta z Yorku

Alžběta z Yorku

Bětka je nejstarší dcerou krále Eduarda IV. z rodu Yorků a Alžběty Woodvillové.

Sezóny 1
2017 - 2017

Po smrti svého otce v roce 1483 se Alžběta stává sestrou krále. Její bratr, Eduard V., je ale příliš mladý a regentství se ujímá jeho strýc Richard. Richard ale nakonec pod nátlakem své matky, vévodkyně Cecílie, přebírá vládu do svých rukou. Je vydán Titulus Regius, dokument, který označuje všechny děti z manželství Eduarda IV. a Alžběty Woodvillové za nelegitimní na základě tvrzení, že Eduard byl před sňatkem s Alžbětou již ženatý. I přesto, že je považována za nelegitimní, Alžběta je pozvána ke dvoru svým strýcem Richardem, se kterým se velmi sblíží.

Její život je ale převrácen vzhůru nohama ve chvíli, kdy je Richard zabit v bitvě u Bosworthu Jindřichem Tudorem, dědicem Lancasterů. Jindřichův dědičný nárok na trůn je ale velmi slabý. Proto ruší platnost Tituli Regii, pojímá za manželku Alžbětu a spojuje tak rody Yorků a Lancasterů. Ze dvou jednobarevných růží se tak stává jedna – tudorovská červenobílá.

 

Foto: Starz TV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů