The White Princess (Bílá princezna)
94/100 - 49×

The White Princess(Bílá princezna)

Píše se rok 1485 a válkou zmítaná Anglie má konečně světlejší vyhlídky. Elizabeth si bere Henryho Tudora, což by mělo zemi sjednotit. Nesou se však zvěsti, že princ Richard je naživu a nárokuje si trůn. The White Princess nahlíží na Válku růží z pohledu žen a je volným pokračováním seriálu The White Queen.

USA | 2017 | Ukončeno
vysílání
1 sezóna | Starz | 60 minut
žánr
Drama, Historický, Romantický
hrají
Jacob Collins-Levy (Jindřich VII.), Michelle Fairley (Markéta Beaufortová), Jodie Comer (Alžběta z Yorku), Essie Davis (Alžběta Woodvillová), Rebecca Benson (Maggie), Patrick Gibson (Perkin Warbeck), Vincent Regan (Jasper Tudor), Joanne Whalley (Markéta Burgundská)

Alžběta Woodvillová

Alžběta Woodvillová

Bílá královna – nechvalně proslulá svými magickými schopnostmi.

Sezóny 1
2017 - 2017

V roce 1483, po smrti jejího manžela Eduarda IV., se stává králem Alžbětin syn Eduard V. Kvůli nezletilosti mladého krále je lordem protektorem jmenován bratr zesnulého panovníka – Richard. Ten ale následně nechává potomky svého bratra prohlásit za nelegitimní, sám se nechává korunovat anglickým králem a oba Alžbětiny syny, Eduarda i Richarda, nechá zavřít v Toweru.

Nyní je Richard III. mrtev, zabit v bitvě Jindřichem Tudorem. Alžbětina nejstarší dcera Bětka je za Jindřicha provdána, čímž se zvyšuje Jindřichův nárok na trůn, a zároveň toto spojení dává Bílé královně možnost zasahovat nepřátele na těch nejslabších místech, a to s jediným cílem – navrátit vládu nad Anglií do rukou Yorků.

Foto: Starz TV

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama