Michiel Huisman

Michiel Huisman

Celé jméno: Michiel Huisman
Místo narození: Amstelveen, Nizozemsko
Známé projekty: Treme, Nashville, Orphan Black, Game of Thrones

Datum narození: 18.7.1981 (39 let)

Holandský herec Michiel Huisman se narodil roku 1981 kousek od Amsterdamu. Huisman není pouhým hercem, ale i zpěvákem, muzikantem a textař. V současné době žije v New Orleans v USA se svou manželkou Tarou Elders a dcerou.

Co se týče jeho hudební kariéry, tak působil v nizozemské skupině Fontane, kde byl hlavním zpěvákem a kytaristou. Tuto hudební skupinu založil, ale bohužel se mu po čase rozpadla, a proto se dal na dráhu sólového zpěváka.


Herectví se věnuje už od roku 1995, kdy vystupoval v pro nás neznámých televizních seriálech a filmech. Díky svému hereckému umu se dokázal prosadit i v zahraničí, kde ho začali čím dál více obsazovat. Jeho nejznámější holandskou rolí je postava Huga Biestervelda ze seriálu De co-assistent.

V zahraničí si zahrál v seriálech jako Treme či Nashville, kde ztvárnil skutečně velké role. Dále se objevil v seriálu Orphan Black jako Cal Morrison a v seriálu Game of Thrones jako Daario Naharis. V Game of Thrones přeobsadil Eda Skreina, který tuto postavu hrál před ním.

Foto CC BY-SA 4.0 Jagpal Khahera, Wikimedia Commons


Hraje v

Filtr seriálů