Tom Wlaschiha

Tom Wlaschiha

Celé jméno: Thomas Wlaschiha
Místo narození: Dohna, NDR
Známé projekty: Crossing Lines, Game of Thrones

Datum narození: 20.6.1973 (44 let)

Tom Wlaschiha je německý herec. Když mu bylo 17 let, tak jel na výměnný pobyt do New Yorku, kde se celý rok věnoval hraní a kde si zároveň zdokonaloval jazyk. V letech 1992 – 1996 chodil na University of Music and Theatre Leipzig, kde studoval herectví.

Jeho herecká kariéra započala roku 1995. Ve svých raných letech se objevoval především v německých filmech a seriálech. Ve 21. století byl odhalen americkou a britskou produkcí, a proto se už přestal objevovat v německých projektech.


Jeho zatím největší rolí je postava Sebastiana Bergera ze seriálu Crossing Lines, kde se objevoval jako jeden z hlavních postav v letech 2013 – 2015. Ještě předtím, roku 2012, se poprvé objevila jako Jaqen H'ghar v seriálu Game of Thrones. Tuto roli si pak v dalších letech ještě mnohokrát zopakoval.

Kromě televizního a filmového herectví se i nadále věnuje divadlu.

Foto CC BY-SA 3.0 Frantogian, Wikimedia Commons


Hraje v

Novinka: Filtrování seriálů

Hledejte nové seriály za pomoci filtrů

Po delší době jsme si pro vás připravili novinku, o kterou nás žádáte již delší dobu. Zavádíme filtrování do seriálové databáze, díky čemuž rychleji najdete seriál, který by vás mohl bavit.

Akční · Animovaný · Detektivní · Dětský Dobrodružný · Dokumentární · Drama Fantasy · Historický · Hororový · Hudební Katastrofický · Komedie · Komiksový · Krimi · Lékařský · Mysteriózní · Parodie Politický · Právnický · Psychologický Reality show · Rodinný · Romantický · Sci-fi · Soap opera · Sportovní · Talk show Thriller · Válečný · Western · Životopisný