Tom Wlaschiha

Tom Wlaschiha

Celé jméno: Thomas Wlaschiha
Místo narození: Dohna, NDR
Známé projekty: Crossing Lines, Game of Thrones

Datum narození: 20.6.1973 (44 let)

Tom Wlaschiha je německý herec. Když mu bylo 17 let, tak jel na výměnný pobyt do New Yorku, kde se celý rok věnoval hraní a kde si zároveň zdokonaloval jazyk. V letech 1992 – 1996 chodil na University of Music and Theatre Leipzig, kde studoval herectví.

Jeho herecká kariéra započala roku 1995. Ve svých raných letech se objevoval především v německých filmech a seriálech. Ve 21. století byl odhalen americkou a britskou produkcí, a proto se už přestal objevovat v německých projektech.


Jeho zatím největší rolí je postava Sebastiana Bergera ze seriálu Crossing Lines, kde se objevoval jako jeden z hlavních postav v letech 2013 – 2015. Ještě předtím, roku 2012, se poprvé objevila jako Jaqen H'ghar v seriálu Game of Thrones. Tuto roli si pak v dalších letech ještě mnohokrát zopakoval.

Kromě televizního a filmového herectví se i nadále věnuje divadlu.

Foto CC BY-SA 3.0 Frantogian, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.