James Cosmo

James Cosmo

Celé jméno: James Cosmo
Místo narození: Clydebank, West Dunbartonshire, Skotsko, Velká Británie
Známé projekty: Sons of Anarchy, Game of Thrones

Datum narození: 24.5.1948 (69 let)

James Cosmo je skotský herec, který se narodil a vyrůstal v Clydebanku. Chodil na školu Hartfield Primary School v Dumbartonu. Jeho otcem byl James Copeland.

Cosmo se věnuje herectví už od šedesátých let. Objevil se ve velkém množství seriálů a filmů, ale většinou se jednalo o menší role. Jeho první rolí byla postava Fullera ze seriálu Warship, kde se objevil v letech 1973 – 1977. Dále si zahrál větší role v seriálech Thundercloud a Dick Barton: Special Agent.


Mezi jeho další větší role se dá počítat postava Kellana Ashbyho ze seriálu Sons of Anarchy. Dále je známý ze seriálu Game of Thrones, kde v letech 2011 – 2013 hrál Jeora Mormonta. Co se týče filmů, mohli jsme si ho všimnout ve snímcích Statečné srdce, Trainspotting, Komando v sukních či The Christmas Candle.

Foto CC BY 2.0 Patrick Subotkiewiez, Wikimedia Commons


Hraje v

Komerční sdělení

Užijte si sledování seriálů naplno

Znáte všechny nové filmy a na svoje oblíbené seriály nedáte dopustit? Určitě máte obrovskou televizi nebo domácí kino, jehož zvuku se nic nevyrovná. Myslíte také na potřebný nábytek ke sledování? Pokud ne, tak pro vás máme skvělou inspiraci.