Game of Thrones (Hra o trůny) Ygritte

Ygritte

Ygritte

Krásná žena, která je členkou divokých za Zdí.

Sezóny 3
2012 - 2014

Další z mnoha živých lidí žijících na sever od Zdi. Celý svůj život prožila na sever od Zdi a právě proto odpřisáhla svou věrnost Mancemu Nájezdníkovi, který je vůdcem živých lidí za Zdí. Sama pohrdá Seveřany, tedy lidmi, kteří žijí na jih od Zdi, protože praví Seveřané se podle ní nachází až za Zdí. Také neuznává jejich přísahy, které musejí členové Noční hlídky složit, protože jí tento čin připadá naprosto nesmyslný. Současně si také uvědomuje, že skutečnou hrozbou nejsou oni, ale mrtví, kteří začínají ožívat.

Ygritte je žena, která je už na první pohled krásná. Její krása je zřejmá již na dálku, protože má zrzavé vlasy – říká se o ní, že je políbená ohněm. Její hlavními vlastnostmi jsou mazanost, důvtipnost a odolný postoj, tudíž je těžko zlomitelná. Když je v potížích, tak se také snaží co nejlépe využít svou sexualitu, která jí opravdu hodně pomáhá.


první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Ygritte je zajata Jonem Sněhem a Qhorinem Půlrukým, když jako jediná přežije z bandy divokých, kteří se nacházeli v jednom malém táboře. Jon se rozhodne, že ji zabije, a tak Qhorin s ostatními bratry odchází pryč a Jon je má doběhnout. Jonovi ale poté přijde nemožné zabít ženu, a tak Ygritte nedokáže zabít. Ta jeho zaváhání využívá a utíká mu. Jon ji pronásleduje a podaří se mu ji dohonit. Už je ale noc, a tak spolu přespí na místě, kde se jej Ygritte snaží svést, ale marně.

Další den pokračují v cestě ke Qhorinovi a mezitím si cestou povídají, tedy hlavně o Jonově otci, Noční hlídce a Jonově přísaze celibátu, za kterou se mu Ygritte nejvíce posmívá a nabízí mu, že ho zaučí. Zde se jí podaří podruhé uprchnout a cíleně vede Jona do pasti, kterou na něj její druhové chystají.

Jon je předveden před Pána kostí, ale není zabit, protože Ygritte zmíní, že Jon je potomkem Neda Starka. Pán kostí se proto rozhodne odvézt Jona, spolu s Qhorinem, který byl rovněž zajat, před Manceho Nájezdníka. Cestou se Jon pohádá s Qhorinem a podaří se mu ho zabít. Následně jsou mu oddělána pouta, protože je mužem, kterému se podařilo zabít legendárního Qhorina Půlrukého. Ygritte je ráda, že se jí podařilo Jona přesvědčit k tomu, aby změnil stranu.

třetí série (první část Bouře mečů)

Ygritte a Pán kostí dovedou Jona Sněha do stanu Manceho Nájezdníka, který si s ním promluví a následně jej přijme do svých řad. Poté se Mance rozhodne vydat se svými lidmi k Pěsti Prvních lidí, kde rozdělí svou skupinu. Cestou se Jon s Ygritte konečně vyspal, čímž ale porušil přísahu Noční hlídky.

Tormund má jít společně s Ygritte, Orellem, Jonem a dalšími divokými ke Zdi, kterou mají přelézt a zaútočit na Černý hrad z druhé strany. Ti tak dělají, ale na Zdi dojde k prudkému větru, který zabije některé divoké. Orell uřízne zbytek lana, kde je Ygritte s Jonem, protože by jinak spadli všichni. Ygritte se naštěstí zachytne, a tak s Jonem dokáží vylézt až na vrchol Zdi. Na druhé straně jsou zelené pastviny, které vidí Ygritte poprvé, a tak je jimi ohromena.

Na druhé straně všichni směřují k Černému hradu, kde Ygritte řekne, že Jona miluje a on jí to taky řekne. Cestou narazí na stáje, kde Jon dostane za úkol popravit stájníka. Jon to ale nezvládne a zaútočí na divoké. Ygritte mu chce pomáhat, ale Tormund ji zastaví. Jon poté ujede pryč na koni a Ygritte je zklamaná, že ji tam nechal.

Ygritte později Jona najde u jezírka a začne po něm se slzami v očích střílet z luku. Jon i tak ujíždí pryč a Ygritte zůstává se svým lidem.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Ygritte čeká s Tormundem v táboře na signál Manceho Nájezdníka. Ygritte je stále naštvaná na Jona a chce jej zabít za to, že ji zradil, ale i tak jej stále miluje. Po příchodu Styra do tábora začne na nově příchozí Thenny mířit lukem, ale Tormund ji uklidní.

Divocí postupují dále a po cestě vyvražďují menší vesnici. Narazí i na Moleovo mstečko, kde dělají totéž. Ygritte jde do místní putyky a zkoumá, jestli tam někdo není. Vzadu ve skladu narazí na Fialku, u které když uvidí dítě, tak ji nechá být. Po Moleovu městečku se opět utáboří a po následném signálu zaútočí na Černý hrad.

Ygritte zabije pěknou dávku bratrů Noční hlídky. Svým lukem zabije i jednoho ze známějších členů – Pypara. Když postupuje dál po nádvoří, narazí na Jona Sněha a váhá, jestli jej má zabít. Zezadu je ale prostřelena malým chlapcem Ollym, jediným přeživším z jedné vesničky, kterou divocí vyvraždili. Jon jde Ygritte chytit a ta umírá v jeho náručí.

pátá série (Hostina pro vrány)

Tato postava v páté sérii nevystupuje

šestá série (Tanec s draky)

Tato postava v šesté sérii nevystupuje

sedmá série (Vichry zimy)

Tato postava v sedmé sérii nevystupuje

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
zuzanka145
2.4.2018 | 17:06:34
MámvPéči

Největší kočka v GoT.

24.8.2017 | 15:40:30
JustEllie

¨Mohla umřít o něco déle :/ ale měla jsem ji ráda, to je fakt no :)

17.4.2017 | 12:33:27
Cassie_Snow

Měli zůstat v té jeskyni. Pro mě nejlepší postava v GoT. Škoda že umřela :(

15.1.2017 | 10:58:56
Nilly

Pro mě nejlepší ženská postava v seriálu a navíc strašně pěkná. Mám pro to herečku slabost :D @VampKošilka – Právě že v knížkách zas tak krásná nebyla. V seriálu vypadá mnohem líp, než jak ji popsali v knize.

16.12.2016 | 21:46:46
ChloëNoir

Prostě holka od rány, která vyrostla v drsném a velmi nehostinném prostředí, a i přesto se v ní nezapřel určitý druh naivity, což na ní bylo možná to nejsympatičtější. Milovala jsem její ironii, smysl pro humor, i to jak si zpočátku Jona dobírala. Linka Jon+ Ygritte mě svého času opravdu velmi bavila. Její smrt byla ale zřejmě nevyhnutelná. Měli zůstat v té jeskyni.

12.7.2016 | 23:32:55
Trepy

You know nothing.

3.7.2016 | 2:15:59
SER WILHELM BOOMBERG  ZLOZMRD Z KAILINSKÉ DRŽBY

Zrzavá babochlapice. Konečně prdí do hlíny a její lebku žerou zločervi

natala

Škoda že tak skoro umrela.

30.5.2016 | 15:44:12
Socirel

Škoda že jim to s Jonem neklaplo, měl jsem ji rád.

24.5.2016 | 10:27:59

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Spin-off

Hru o trůny sice čeká poslední série, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž oficiálně objednala první spin-off, ve kterém zavítáme do daleké minulosti. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás