Game of Thrones (Hra o trůny) Missandei

Missandei

Missandei

Otrokyně z Astaporu. Překladatelka Kraznyse mo Nakloza a nová přítelkyně Daenerys Targaryen.

Sezóny 6
2013 - 2019

Missandei pochází z ostrova Naath, který je u kontinentu Sothoryos. V mladém věku byla Missandei zotročena a díky její vzdělanosti se stala překladatelkou Kraznyse mo Nakloza, což je jeden z pánů Astaporu.

Missandei mluví devatenácti jazyky, včetně jejího nejoblíbenějšího jazyku valyrijštiny. Je velmi vzdělaná, proto má rozumné názory. Má snědou barvu pleti, což je typická barva pro obyvatele Sothoryosu.


V knihách je této postavě pouhých deset let a přitom už ovládá devatenáct jazyků. Věk u této role ale nehrál velkou roli, proto Missandei pro potřeby seriálu „zestárla“.

první série (Hra o trůny)

Tato postava v první sérii nevystupuje

druhá série (Střet králů)

Tato postava v druhé sérii nevystupuje

třetí série (první část Bouře mečů)

Daenerys Targaryen si to namíří do Astaporu, kde si chce koupit armádu Neposkvrněných od Kraznyse mo Nakloza. Vzhledem k tomu, že každý mluví jiným jazykem, tak Missandei překládá Daenerys to, co jí Kraznys říká. Kraznys je ale někdy na Daenerys velmi sprostý, proto Missandei nepřekládá doslovně.

Daenerys nabízí svého draka za armádu Neposkvrněných, včetně těch, kteří jsou teprve ve výcviku a ještě k tomu si žádá Missandei do svých služeb. Kraznys je nadšen nabídkou a také ji přijímá. Daenerys si Missandei přestrojí podle sebe a ta se také účastní výměny. Zde Daenerys zabije Kraznyse, když Neposkvrněným ve valyrijštině přikáže, aby zabili své pány.

Daenerys míří na Yunkai. Cestou požádá Missandei, aby svolala důstojníky svých armád. Když jejich vůdce jí oznámí své jméno, tak Missandei Daenerys vysvětluje, že jména Neposkvrněných mají vyjadřovat to, že jsou jen odpadem společnosti.

Missandei začne Daenerys učit, jak správně mluvit jazykem Dohraki. Když je město Yunkai osvobozeno, tak Missandei překládá to, co Daenerys říká lidem. Lid na ni začne pořvávat slovo „mhysa“. Když se Daenerys zeptá Missandei, co to znamená, tak Missandei odpoví, že je to „matka“.

čtvrtá série (druhá část Bouře mečů)

Missandei je pobavena soutěží, kterou mezi sebou Daario Naharis a Šedý červ pořádají o přízeň Daenerys. I nadále Missandei slouží Daenerys jako překladatelka a společně cestují z Yunkaie do Meereenu.

Daenerys dá Missandei za úkol naučit Šedého červa jejich jazyku, aby se s ním lépe komunikovalo. Během těchto lekcí se Missandei s Šedým červem více sblíží a oba dva k sobě začnou chovat jisté sympatie. To vyvrcholí během jedné z odpoledních koupelí, kde Šedý červ pozoruje nahou Missandei, která jej ale uvidí. Tuto menší komplikaci vyřeší tím, že Missandei řekne Šedému červovi, že je ráda, že ji viděl nahou.

Po celou dobu slouží Missandei v městě Meereen jako překladatelka, kde za Daenerys chodí spoustu cizinců. Některé příběh jsou tragické, ale i tak je Missandei s poklidem přesně překládá.

pátá série (Hostina pro vrány)

Missandei je součástí Malé rady Daenerys Targaryen, která diskutuje o všemožných věcech dějících se ve městě Meereen. Missandei do diskuzí nezasahuje, jen poslouchá a popřípadě Daenerys něco poradí. Každopádně se Missandei dozvídá o nejaktuálnějších problémech zahrnující Syny harpyje.

Když je Šedý červ zraněn, tak jej Missandei každý den chodí navštěvovat. Kontroluje jeho stav a doufá v jeho brzké uzdravení. Šedý červ je její přítomností potěšen, ale raději by byl po boku Daenerys. Missandei si všímá jeho unáhlenosti, proto ho krotí a přemlouvá ho, aby setrval na svém lůžku.

Když se Daenerys účastní bojů v bojových jámách, tak je po jejím boku i Missandei. Brzy jsou všichni svědky dalšího útoku Synů harpyje, kteří obklíčí Daenerys a její nejbližší. Všechny naštěstí zachrání drak Drogon, na které Daenerys odletí. Missandei se poté vrací zpátky do Meereenu, kde je po boku Tyriona Lannistera, který jakožto hlavní rádce Daenerys převzal správu města.

šestá série (Tanec s draky)

Po odchodu Daenerys je Missandei často po boku Šedého červa, Tyriona a Varyse. Tyrion se stará o město Meereen a Missandei se to moc nezamlouvá, protože jí přijde, že Tyrion umí jen mluvit a pít.

Tyrion ji však brzy přesvědčí o opaku. Sice tyto dvě věci skutečně ovládá, ale ovládá je velmi dobře. Povede se mu vyjednat setkání s otrokáři, kteří financují Syny harpyje. S otrokáři uzavře kompromis, a proto mu Missandei začne věřit. Dokáže to i několik chvil poté, kdy prostému lidu řekne moudro, které Tyrion právě vymyslel.

Tyrion s Missandei a Šedým červem tráví čím dál více času. Společně popíjí víno a baví se o tom, co v životě dělali. Klidné období však překazí samotní otrokáři, kteří připlují do Meereenu a začnou město demolovat. Meereen je naštěstí zachráněn Daenerys, která se konečně vrátí. Po zneškodnění otrokářů se všichni plaví do Západozemí.

sedmá série (Vichry zimy)

Dračí královna odplula se svými spojenci na Dračí kámen, kam ji Missandei věrně následovala. Jako její věrná poradkyně stále stojí při své královně u každého jednání a snaží se jí být oporou. Když však zjistí, že Šedý červ popluje s Neposkvrněnými na Casterlyovu skálu, tak se zděsí, že o něj přijde.

Šedý červ se s ní přijde rozloučit do jejích komnat a Missandei se s ní rozloučí tak, že se spolu poprvé vyspí. O pár dní později to poví své královně, kterou jejich vztah začne zajímat.

Po příjezdu Jona Sněha a Davose se s těmito dvěma muži často setkává. Nejčastěji se baví o Daenerys, kterou chtějí poznat. Missandei jim řekne, že je své královně věrná a že si důvěru od jiných lidí taktéž zaslouží. Jakmile se schyluje k jednání v Dračím doupěti, tak na něj Missandei společně s ostatními odpluje.

osmá série (Sen o jaru)

Popis této série bude doplněn až po odvysílání všech epizod.

Foto: HBO

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Yann

Kdyby byla míň upnutá, je 100% :)

15.7.2019 | 10:58:27
Tony-Z

Jako tlumočnici se jí muselo dostat obstojného vzdělání, které pak dobře uplatňovala ve prospěch Danaerys. Chtěla po konci války domů a chtěla být pomstěna. Pro mě uvěřitelné a přirozené postoje. Dobrá postava, jenom chybí to „něco“.

19.6.2019 | 0:22:00
RobzzDaBitch

Jako postava průměrná, ale brala bych ji jako kámošku :D A hvězdička navíc za vzhled, 2. nejhezčí po Dany.

14.1.2018 | 16:42:31
ssttanndda1

Skvělou postavu má herečka v intimních scénách :)

14.8.2017 | 5:16:20
SaDiablo

Ta mě tak nebaví… Jako v knihách mi přišla obdivuhodná na tak malý děcko, co se jazyků a vyspělosti týče, ale tady fakt ne-e. Pořád stejný obličej, stejný tón hlasu, žádná jiskra v ní není, plus ta …romantika… s GW, kdyby ten čas věnovali jiným postavám, nezlobila bych se.

24.7.2017 | 16:44:26
Mesquite

Super postava,jen trochu neprůbojná.

2.3.2017 | 16:59:29
DJDavecz

Kočka, která dává šťávu v seriálu…

14.1.2017 | 9:30:08
DejvidHound

Respekt za to ako obratne tlmocila tie Kraznysove hlasky xD

4.11.2016 | 19:32:38
WILLIAM_MOINSPIELD

Asi tak, tahle postava sebou přináší málo vtipnejch momentů a všechno je to stejně díky Tyrionovi, scény s Šedým červem, no comment.

28.9.2016 | 21:50:26
BixB

Také mě moc nezaujala… a času na to měla dost! :D

22.7.2016 | 16:49:42

Kdo usedl na železný trůn?

Už od začátku seriálu Game of Thrones všechny zajímalo, kdo se na jeho konci zmocní trůnu. Pokud jste finále osmé řady ještě neviděli, tak následující článek nečtěte. 

Prequel

Hra o trůny je sice u konce, ale to neznamená, že se do Západozemí už nikdy nepodíváme. Stanice HBO totiž objednala nový seriál, ve kterém se zaměří na dračí rod Targaryenů. 

Reklama

Nejoblíbenější postavy

Reklama

Narozeniny

Hlídejte si nás