Outlander (Cizinka) Claire Randallová Fraserová

Claire Randallová Fraserová

Claire Randallová Fraserová

Mladá krásná armádní sestra, která se záhadným způsobem dostane do roku 1743.

Sezóny 3
2014 -


Claire Beauchamp Randall je armádní sestra za druhé světové války. Je vdaná za Franka Randalla, se kterým žije šťastný život. Do Claiřina života ale náhle zasáhne událost, která změní její celý život. Záhadným způsobem se přemístí v čase do roku 1743.

Claire je v novém světě roku 1743 ztracena a nedokáže pochopit fakt, že se objevila právě v tomto světě. V novověkém období se pozná s Jamie Fraserem, mladým skotským válečníkem a romantikem. Vztah s Jamiem se natolik vyhrotí, že se Claire objeví v situaci, ve které ještě nikdo nikdy nebyl – musí se rozhodnout mezi dvě zcela odlišnými muži, kteří žijí ve zcela jiných dimenzích.


Claire Randallová Fraserová je…

Když si Claire začne zvykat na novou dobu, brzo zjistí, že se do této doby dokáže vcítit. Brzy si osvojí dobové chování a začne pro rod MacKenzieů pracovat jako léčitelka. Zároveň se jí podaří v této době nalézt novou kamarádku, kterou se stane Geillis Duncan, která je též cestovatelkou v čase. Z Geillis a Claire se stanou přítelkyně a osud je dovede až před čarodějnický soud.

Claire se v minulosti za Jamieho Frasera provdá a ač šlo o zprostředkovaný sňatek, mladí novomanželé zjistí, že se velmi přitahují a jejich vztah se stává manželstvím plným lásky. Život v 18.století není procházka růžovou zahradou a manželova minulost je neustále pronásleduje. Claire spolu s několika muži z klanu MacKenzie na konci seriálu zachraňuje manžela z vězení a protože nemůžou zůstat ve Skotsku, odjíždějí spolu s Murtaghem do Francie. Claire je těhotná.

Druhá řada seriálu dovede Claire spolu s Jamiem do Francie, kde se chtějí pokusit zabránit jakobitskému povstání, o kterém Claire ví od svého manžela z budoucnosti. Ve Francii se totiž nachází Bonnie Prince Charlie, který je strůjcem povstání a Claire s Jamiem mu chtějí zabránit, aby získal finanční prostředky. Změnit minulost se jim bohužel nepodaří a poté, co Claire potratí a Jamieho propustí z vězení za souboj, které jsou ve Francii zakázané, vracejí se manželé Fraserovi do Skotska. Claire doprovází svého manžela všude s vědomím, že bitva u Cullodenu opravdu proběhne. A to je jeden z důvodů, proč se znovu těhotná Claire proti své vůli vrací přes kameny zpět do dvacátého století.

Po svém návratu do budoucnosti se vrací k Frankovi, pro kterého jejich manželství neskončilo a přijímá Claire i její nenarozené dítě. Claire porodí dceru Briannu a Frank ji přijímá za svou dceru. Manželství se ovšem během společných let rozpadá a Claire se po osmnácti letech stává vdovou.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Martinaa.tru

Claire nejde nemilovat a to i včetně její neomalenosti. Je to silná sebevědomá žena co má vychování, ale umí mít i dost ostrý jazyk. Všechno to dohromady skvěle funguje. Caitrona je perfektní, neumím si představit někoho jiného v roli Claire..

12.10.2017 | 18:39:14
jasonpileek

Nutno dodat, že první sérii Caitriona odehrála dobře, ale druhá série už byla její herecký koncert. Všechny postavy jsou tu celkově dobře napsané, není co řešit :-)

17.9.2017 | 20:12:23
lelanka

Skvělá postava. Caitriona je velmi talentovaná. :)

12.9.2017 | 21:09:28
Blindkiwi

Claire je super postava a hraje jí úžasná herečka co víc si přát:)

11.11.2016 | 18:08:29
Angelikaclare

skvěle vybraná herečka. Sice pojala Claire trochu jinak než je vykreslená v předloze, ale mě moc baví

25.8.2016 | 13:00:47
amaluna

Myslím, že na jej vlastnostiach je zväčša postavený celý dej a ak by si dávala servítku pred ústa a nebola rebelka, celé by sa to zrútilo ako domček z karát. Podla mňa je jej charakter tak akurát vyvážený: súcití s druhými a chce im pomáhať (pravdepodobne by sa vedela aj obetovať), na druhej strane sú jej vlastné potreby – tie má predsa každý a to z nej robí veľmi reálnu a neprifarbovanú postavu, takže jej nemám čo zazlievať…

20.7.2016 | 12:39:54
SaDiablo

Průměr. Herečka mi není sympatická stoprocentně, ale postava mi je charakterově sympatická z většiny ohledů; co se síly a vůle týče, pohotovosti a rozvahy. Ale potom jsou tu takové momenty, třeba s Frankem v první epizodě druhé série, kde bych si přála trochu více empatie z její strany – není jediná, která je zraněná a má zlomené srdce.

15.7.2016 | 22:35:45
oskarka

Moc dobře vybraná herečka, dobře hraje a je to taková „anglická růže“.

13.7.2016 | 2:06:19
Maurli

Hodí se na tu roli. Kdyby byla hodná a pokorná,byla by to nuda a navíc Jamie ji miluje proto jaká je.Je to prostě rebelka a ne poslušna holčička.Proto má ten příběh takovou šťávu!

8.5.2016 | 17:04:10
lenkawal

sympatická postava, ale někdy bych jí jednu střihla.

4.11.2015 | 17:11:37

Stav překladu

Epizoda S03E05: Freedom & Whisky

cz100%
DOKONČENO
en100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravuji: @hermionablack, @LadyAlex, @siri a @Miss.Fine.
Přečasy: @ScaryX

Překlad sedí na verze:

  • WEB.H264-STRiFE
  • WEBRip.x264-RARBG
  • NF.WEBRip.DD5­.1.x264-NTb
  • AMZN.WEBRip.DDP5­.1.x264-NTb

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle nutnosti se může změnit.

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy

Pomozte nám prozkoumat křišťálový vesmír

Podpoř nás ve finále Křišťálové lupy 2017 v kategoriích Zájmové weby a Cena popularity.

Hlasuj pro Ednu!

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatele a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás