Outlander (Cizinka) Claire Randallová Fraserová

Claire Randallová Fraserová

Claire Randallová Fraserová

Mladá krásná armádní sestra, která se záhadným způsobem dostane do roku 1743.

Sezóny 3
2014 -

Claire Beauchamp Randall je armádní sestra za druhé světové války. Je vdaná za Franka Randalla, se kterým žije šťastný život. Do Claiřina života ale náhle zasáhne událost, která změní její celý život. Záhadným způsobem se přemístí v čase do roku 1743.

Claire je v novém světě roku 1743 ztracena a nedokáže pochopit fakt, že se objevila právě v tomto světě. V novověkém období se pozná s Jamie Fraserem, mladým skotským válečníkem a romantikem. Vztah s Jamiem se natolik vyhrotí, že se Claire objeví v situaci, ve které ještě nikdo nikdy nebyl – musí se rozhodnout mezi dvě zcela odlišnými muži, kteří žijí ve zcela jiných dimenzích.


Claire Randallová Fraserová je…

Když si Claire začne zvykat na novou dobu, brzo zjistí, že se do této doby dokáže vcítit. Brzy si osvojí dobové chování a začne pro rod MacKenzieů pracovat jako léčitelka. Zároveň se jí podaří v této době nalézt novou kamarádku, kterou se stane Geillis Duncan, která je též cestovatelkou v čase. Z Geillis a Claire se stanou přítelkyně a osud je dovede až před čarodějnický soud.

Claire se v minulosti za Jamieho Frasera provdá a ač šlo o zprostředkovaný sňatek, mladí novomanželé zjistí, že se velmi přitahují a jejich vztah se stává manželstvím plným lásky. Život v 18.století není procházka růžovou zahradou a manželova minulost je neustále pronásleduje. Claire spolu s několika muži z klanu MacKenzie na konci seriálu zachraňuje manžela z vězení a protože nemůžou zůstat ve Skotsku, odjíždějí spolu s Murtaghem do Francie. Claire je těhotná.

Druhá řada seriálu dovede Claire spolu s Jamiem do Francie, kde se chtějí pokusit zabránit jakobitskému povstání, o kterém Claire ví od svého manžela z budoucnosti. Ve Francii se totiž nachází Bonnie Prince Charlie, který je strůjcem povstání a Claire s Jamiem mu chtějí zabránit, aby získal finanční prostředky. Změnit minulost se jim bohužel nepodaří a poté, co Claire potratí a Jamieho propustí z vězení za souboj, které jsou ve Francii zakázané, vracejí se manželé Fraserovi do Skotska. Claire doprovází svého manžela všude s vědomím, že bitva u Cullodenu opravdu proběhne. A to je jeden z důvodů, proč se znovu těhotná Claire proti své vůli vrací přes kameny zpět do dvacátého století.

Po svém návratu do budoucnosti se vrací k Frankovi, pro kterého jejich manželství neskončilo a přijímá Claire i její nenarozené dítě. Claire porodí dceru Briannu a Frank ji přijímá za svou dceru. Manželství se ovšem během společných let rozpadá a Claire se po osmnácti letech stává vdovou. Roger MacKenzie, na kterého se obrací s žádostí o dohledání informací k bitvě u Cullodenu, zjistí, že Jamie Fraser v bitvě nepadl. Po prvotním šoku, kdy si Claire není jistá, zda tuto informaci chtěla slyšet, se spolu s Briannou, která již zná pravdu o svém skutečném otci, pouští do pátrání. Podaří se jim vystopovat Jamieho až do Edinburghu, a Claire znovu stojí před životní volbou – manžel nebo dcera? Koho dokáže opustit, aby mohla být s tím druhým?

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Magdalena888

úžasná,

26.6.2020 | 18:40:24
Whitewolf114

Claire jednou zbožňuju a pak ji najednou chvíli nenávidím a takhle furt dokola. Dala bych mnoho hvězd za to, jak Jamieho miluje a jak se dokázala skvěle přizpůsobit 18.století. Narozdíl od Brianny, která si tuto cestu zvolila, byla Claire opravdu statečná a silná a vždy šla ke všemu čelem a před ničím neutíkala. Teď už byla 4.řada a já když ji sleduju, tak vidím opravdu ženskou z 18.století, velmi se tam hodí na rozdíl od její dcery. Naopak mnoho hvězd bych ubrala, když se chová jako nerozumná a necitlivá kráva s prominutím a to hlavně k Jamiemu. Už jsem četla pár knih a viděla pár řad a ona se někdy chová k Jamiemu fakt hnusně (Př. její potrat nebo záchrana Franka + obhajoba Randalla / kvůli Frankavi/ nebo utěšování Brianny a spiknutí se proti Jamiemu ve 4.ř.) Někdy bych ji vlasy vyškuba

9.3.2019 | 13:44:50
Gracia

Musím říct ze Claire mi trosku leze na nervy. Neustále a zbytecne dostává Jamieho do nějakých průšvihu. + za to jak je skvělá léčitelka a ze Jamieho neopustila když měla v první sérii možnost. Často je mi ale Jamieho lito když mají nějaké neshody ona se chová proste hnusne … Jaime je úžasný a zasloužil by si aby se k němu manželka chovala stejně oddaně.

20.1.2019 | 22:30:15
piperw

Claire je báječná, ale občas na mně příliš umanutá a to mi trochu vadí. Mám pocit že by šla i přes"mrtvoly!"

19.11.2018 | 10:20:37
Zuzanej

Je skvělá, kromě toho, že je krásná, tak i úžasně hraje. Podle všeho je to v reálu také skvělý a citlivý člověk. Se Samem se k sobě moc hodí. Díky těmto protagonistům má seriál takový úspěch.

18.11.2017 | 20:19:22
Akinaz

Caitriona dodala Claire, přesně to, o čem její postava je. Je velice sebevědomá, ale ne panovačná. Svým způsobem to nemá vlastně vůbec lehké. Její postava se vrátí zpět o dvě století, kdy věci, které doposud znala, ještě nebyli vynalezeny. Kdy neexistoval pojem desinfekce, antibiotika a spoustu dalších. Nejen po profesní stránce se musela dosti přizpůsobit. Ani být žena v tomto století není kdoví co a navíc žena s tak prořízlou pusou. Nakonec si své místo našla nejen v oné době ale i u nás diváků, jež ji jako Claire milujeme. Skvělá práce.

9.11.2017 | 14:34:16
Martinaa.tru

Claire nejde nemilovat a to i včetně její neomalenosti. Je to silná sebevědomá žena co má vychování, ale umí mít i dost ostrý jazyk. Všechno to dohromady skvěle funguje. Caitrona je perfektní, neumím si představit někoho jiného v roli Claire..

12.10.2017 | 18:39:14
jasonpileek

Nutno dodat, že první sérii Caitriona odehrála dobře, ale druhá série už byla její herecký koncert. Všechny postavy jsou tu celkově dobře napsané, není co řešit :-)

17.9.2017 | 20:12:23
lelanka

Skvělá postava. Caitriona je velmi talentovaná. :)

12.9.2017 | 21:09:28
Blindkiwi

Claire je super postava a hraje jí úžasná herečka co víc si přát:)

11.11.2016 | 18:08:29
1

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás