Outlander (Cizinka) James Fraser

James Fraser

James Fraser

Mladý pohledný skotský válečník a romantik.

Sezóny 5
2014 - 2020

Celým jménem James Alexander Malcolm MacKenzie Fraser je mladý a pohledný skotský válečník a romantik s komplikovanou minulostí a smyslem pro humor. Jen za nevysvětlitelných okolností se jeho osud střetne s osudem krásné bitevní sestry Claire Randall, která se objeví ve zcela novém světě.

Jamie je zcela ovládnut myšlením 18. století, je mladý a má velké politické ambice na to, aby se stal velmi dobrým vůdcem. Na jeho hlavu je vypsána odměna, on se jí chce co nejvíce zbavit a vrátit se na farmu svých předků.


Jamieho pozice na hradu rodu MacKenzieů je velmi složitá. I přesto se mu podaří udržet svou pozici a vezme si Claire Randall za svou ženu. Z počátku to vypadá, že byl do tohoto sňatku donucen, ale nakonec oba dva zjistí, že se skutečně milují.

S Jamiem má spojenou minulost Jonathan Randall, který jej mučil proto, že se mu nechtěl podvolit. Vlastně k němu cítí lásku, tu ale Jamie nemůže opětovat.

James Fraser je…

  • synem Briana Frasera (†) a Ellen MacKenzie (†)
  • bratrem Williama Frasera (†), Janety Fraser a Roberta Frasera (†)
  • manželem Claire Beauchamp
  • strýcem Jamese Murrayho a Margaret Murray
  • vnukem Simona Frasera (†), Daviny Porter (†), Jacoba MacKenzieho (†) a Anny Grant (†)
  • pravnukem Thomase Frasera (†) a Sibylly MacLeod (†)
  • synovcem Alexandera Frasera, Columa MacKenzieho, Dougala MacKenzieho, Janety MacKenzie (†), Flory MacKenzie (†) a Jocasty MacKenzie
  • prasynovcem Alexandera Frasera (†), Hugha Frasera (†) a Johna Frasera (†)
  • bratrancem Molly MacKenzie, Tabithy MacKenzie, Margarety MacKenzie, Eleanor MacKenzie, Hamishe MacKenzieho, Clementiny Cameron (†), Seonagy Cameron (†) a Morny Cameron (†)

Druhá série dovede manžele Fraserovy do Paříže. Ve snaze změnit minulost je Jamie donucen trávit čas s princem Karlem, který se chce dostat na anglický trůn. Jamie se snaží všemožnými prostředky Karlovi jeho snahy znemožnit, bohužel bez úspěchu. Poté, kdy je uvězněn v Bastile za souboj s Black Jackem, který nezemřel při setkání s dobytkem ve věznici Wentworth a jeho žena potratí, dostává Jamie milost, ale je nucen se s manželkou vrátit do Skotska. Princ Karel ho podvodem povolá do války a Claire ho doprovází na každém kroku. Ve chvíli, kdy je oběma jasné, že bitva u Cullodenu se nedá odvrátit, Jamie donutí svou opět těhotnou ženu vrátit se do 20.století, aby zachránil ji i jejich dítě. On sám je odhodlán v nadcházející bitvě zemřít.

James Fraser neumírá, je však vážně zraněn. Dostává se zpět domů na Lallybroch, kde se následujících sedm let skrývá. Když už nedokáže snést, že jeho rodina trpí hlady, nechá se udat. Ve vězení Ardsmuir se znovu setkává s Williamem Greyem, nyní Lordem Johem. Po třech letech se věznice ruší a vězni jsou deportování do amerických kolonií. Díky Lordu Johnovi se Jamie dostává do anglické šlechtické rodiny Dunsanyů sídlící na Helwater, kde má sloužit jako podkoní. Geneva, dcera lorda Dunsanyho, podle donutí Jamieho, aby s ní strávil noc. Ta nezůstane bez následků a o devět měsíců pozdějí Geneva umírá při porodu syna. Jamie setrvává na Helwater ještě několik let, aby mohl pobýt se svým synem, jehož pravé otcovství musí zůstat tajemstvím. Nakonec po osmi letech opouští svou službu zde a jeho kroky vedou do Edinburghu, kde ho za pár let čeká setkání, o němž se mu snad ani nezdálo.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Magdalena888

miláček

26.6.2020 | 18:38:45
Kostatko

Taky nemám co dodat snad jen čestný by mělo vbýt jeho přízvisko :-)

16.3.2020 | 20:30:27
Gracia

Myslím ze už bylo vše řečeno :) … Jo, taky ho miluju :)

20.1.2019 | 22:24:32
Whitewolf114

No on je prostě úžasný. On má podle mě všechno, co chlap má mít. Nejdříve jsem se tu rozepisovala ale to prostě nejde, musela bych mluvit donekonečna. Jeho vlastnosti, charakter a tak silné charisma?Opravdu takhle mě ještě nikdo nedostal (Své chyby má a to je velmi dobře, protože by byl nesmysl, aby je neměl). Claire snad ani neví, jaké má štěstí, že si vzala zrovna jeho. Nemohu tady psát jaký je, prostě se koukňete a zjistíte sami. Sam Heughan ho stvárňuje opravdu dokonale. Lepší Jamie ani nemůže být. Vše mu věříte a opravdu vidíte čistě tu postavu a nemůžete uvěřit, že je to jen hrané. Většinou nevěřím ani slovo lidem v romantických filmech ale jemu věřím úplně všechno, co udělá nebo řekne. Opravdu skvělý herec. Myslím, že každá žena, by doma chtěla takového svého Jamieho Frasera.

16.1.2019 | 13:44:50
Ája010

Chodící testosteron. A ten přízvuk. A ty vlastnosti. A ten charakter. A ten vzhled. A ta dobrota. A ta opravdovost. A skromnost. A síla. A všechno … Asi jsem se zamilovala :)

6.1.2019 | 23:02:25
piperw

Kdo jiný když ne Jamie si to zaslouží

19.11.2018 | 10:19:31
Vlastakrabsova

Jeho přeměna z panice na mistra v posteli je skvělá. Ale to není ten důvod, proč si zaslouží 100%

5.11.2018 | 15:04:16
dansasbastard

❤❤❤

16.9.2018 | 19:25:54
Mourkova102

Vynikající herec

11.8.2018 | 12:56:16
hafacek

nezaujal

6.8.2018 | 22:22:51

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Reklama

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás