Outlander (Cizinka) Geneva Dunsanyová

Geneva Dunsanyová

Geneva Dunsanyová

Geneva je sedmnáctiletá cílevědomá rozmazlená šlechtická dcerka na panství Helwater.

Sezóny 1
2017 -


Geneva je nejstarší dcerou lorda a paní Dunsanyových. Její starší bratr Gordon přišel o život v bitvě u Prestonpans v roce 1945. Rodiče ztrátu syna špatně nesli a možná proto své dvě dcery až příliš opatrovali a rozmazlovali. Geneva má mladší sestru Isobel.

Základní informace

celé jméno: Geneva Dunsany Ransom
Titul: 11. lord Lovat
Narozena: 1739
Zemřela: 1758
Národnost: anglická
Tituly: Hraběnka z Ellesmere, vikomtka Dunsany


Vztahy

Lord William Dunsany (otec)
Lady Louisa Dunsany (matka)
Gordon Dunsany (†) (bratr)
Isobel Dunsany (sestra)
Ludovic Ransom, osmý hrabě z Ellesmere (†) (manžel)
William Ransom (syn)

Geneva se chová jako rozmazlený fracek, který si myslí, že může všechno. Miluje koně a vyžaduje, aby ji na jejích denních projížďkách vždy doprovázel Jamie. Toho vydíráním donutí, aby s ní strávil noc, protože má být provdána za starého hraběte z Ellesmere, a rozhodne se, že její panenství on nedostane. O tři dny později je Geneva provdána a o devět měsíců později porodí syna. Sama u porodu umírá. Lord Ellesmere ví, že dítě není jeho a vyhrožuje, že ho zabije. Do této potyčky se připlete Jamie a hraběte zastřelí. Genevin syn je vychováván její matkou a sestrou.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Nábor: Piš pro Ednu

Hodně našich fanoušků nám píše, že se chce na chodu Edny taktéž podílet. Hodně z vás však stále nenašlo odvahu nám napsat. Nyní máte možnost, abyste se stali naším redaktorem a pomohli nám s chodem celého webu.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás