Outlander (Cizinka)
95/100 - 312×

Outlander(Cizinka)

Seriál Outlander sleduje příběh Claire Randallové, vdané armádní sestry z roku 1945, jež se záhadně dostane zpět v čase do roku 1743. Zde je okamžitě uvržena do neznámého světa plného nebezpečí, zatímco její manžel Frank nemá ponětí, kam zmizela. V tomto novém světě je navíc okolnostmi donucena se provdat za Jamieho Frasera, mladého a romantického skotského bojovníka. Její srdce tak zůstane rozpolcené mezi dvěma naprosto odlišnými muži, kteří žijí ve dvou rozdílných dimenzích.

USA | 2014 | Pauza
vysílání
8 sezón | Starz | 55 minut
žánr
Dobrodružný, Historický, Romantický
hrají
Sam Heughan (James Fraser), Caitriona Balfe (Claire Randallová Fraserová), Richard Rankin (Roger Wakefield MacKenzie), Oscar Kennedy (Lord John Grey), Duncan Lacroix (Murtagh Fraser), Tobias Menzies (Frank Randall), Tobias Menzies (Jonathan Randall), Graham McTavish (Dougal MacKenzie), Gary Lewis (Colum MacKenzie), Grant O'Rourke (Rupert MacKenzie), Stephen Walters (Angus Mhor), Laura Donnelly (Janet Fraser)

Geneva Dunsanyová

Geneva Dunsanyová

Geneva je sedmnáctiletá cílevědomá rozmazlená šlechtická dcerka na panství Helwater.

Sezóny 1
2017 -


Geneva je nejstarší dcerou lorda a paní Dunsanyových. Její starší bratr Gordon přišel o život v bitvě u Prestonpans v roce 1945. Rodiče ztrátu syna špatně nesli a možná proto své dvě dcery až příliš opatrovali a rozmazlovali. Geneva má mladší sestru Isobel.

Základní informace

celé jméno: Geneva Dunsany Ransom
Titul: 11. lord Lovat
Narozena: 1739
Zemřela: 1758
Národnost: anglická
Tituly: Hraběnka z Ellesmere, vikomtka Dunsany

Vztahy

Lord William Dunsany (otec)
Lady Louisa Dunsany (matka)
Gordon Dunsany (†) (bratr)
Isobel Dunsany (sestra)
Ludovic Ransom, osmý hrabě z Ellesmere (†) (manžel)
William Ransom (syn)

Geneva se chová jako rozmazlený fracek, který si myslí, že může všechno. Miluje koně a vyžaduje, aby ji na jejích denních projížďkách vždy doprovázel Jamie. Toho vydíráním donutí, aby s ní strávil noc, protože má být provdána za starého hraběte z Ellesmere, a rozhodne se, že její panenství on nedostane. O tři dny později je Geneva provdána a o devět měsíců později porodí syna. Sama u porodu umírá. Lord Ellesmere ví, že dítě není jeho a vyhrožuje, že ho zabije. Do této potyčky se připlete Jamie a hraběte zastřelí. Genevin syn je vychováván její matkou a sestrou.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
Žádné hlasy s komentářem. Buď první!

Cizinka pokračuje

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Cizinka dostala osmou sérii, ta bude ale poslední

Společnost Starz prostřednictvím videa oznámila, že se oblíbený seriál všech milovníků historie, Skotska, USA a ladných nohou v kiltech dočká osmé série. Bohužel vše dobré má svůj konec, takže osmá série bude pro seriál i tou finální.

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Vysílání se prý blíží

Vysílání se prý blíží

Podle zatím nepodložených zpráv se vysílání druhé poloviny sedmé série blíží. Dočkat bychom se ho měli už někdy v průběhu jara, píše to alespoň článek Economictimes­.com. Kdy přesně se tak stane, ale článek nesdělil.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás

Napište nám

Našli jste chybu ve vysílání? Nemůžete se dopídit českých titulků? Chtěli byste se o tento seriál starat? Napište nám!


Filtr seriálů
Reklama