Outlander (Cizinka) James Fraser

James Fraser

James Fraser

Mladý pohledný skotský válečník a romantik.

Sezóny 3
2014 -

Celým jménem James Alexander Malcolm MacKenzie Fraser je mladý a pohledný skotský válečník a romantik s komplikovanou minulostí a smyslem pro humor. Jen za nevysvětlitelných okolností se jeho osud střetne s osudem krásné bitevní sestry Claire Randall, která se objeví ve zcela novém světě.

Jamie je zcela ovládnut myšlením 18. století, je mladý a má velké politické ambice na to, aby se stal velmi dobrým vůdcem. Na jeho hlavu je vypsána odměna, on se jí chce co nejvíce zbavit a vrátit se na farmu svých předků.


Jamieho pozice na hradu rodu MacKenzieů je velmi složitá. I přesto se mu podaří udržet svou pozici a vezme si Claire Randall za svou ženu. Z počátku to vypadá, že byl do tohoto sňatku donucen, ale nakonec oba dva zjistí, že se skutečně milují.

S Jamiem má spojenou minulost Jonathan Randall, který jej mučil proto, že se mu nechtěl podvolit. Vlastně k němu cítí lásku, tu ale Jamie nemůže opětovat.

James Fraser je…

  • synem Briana Frasera (†) a Ellen MacKenzie (†)
  • bratrem Williama Frasera (†), Janety Fraser a Roberta Frasera (†)
  • manželem Claire Beauchamp
  • strýcem Jamese Murrayho a Margaret Murray
  • vnukem Simona Frasera (†), Daviny Porter (†), Jacoba MacKenzieho (†) a Anny Grant (†)
  • pravnukem Thomase Frasera (†) a Sibylly MacLeod (†)
  • synovcem Alexandera Frasera, Columa MacKenzieho, Dougala MacKenzieho, Janety MacKenzie (†), Flory MacKenzie (†) a Jocasty MacKenzie
  • prasynovcem Alexandera Frasera (†), Hugha Frasera (†) a Johna Frasera (†)
  • bratrancem Molly MacKenzie, Tabithy MacKenzie, Margarety MacKenzie, Eleanor MacKenzie, Hamishe MacKenzieho, Clementiny Cameron (†), Seonagy Cameron (†) a Morny Cameron (†)

Druhá série dovede manžele Fraserovy do Paříže. Ve snaze změnit minulost je Jamie donucen trávit čas s princem Karlem, který se chce dostat na anglický trůn. Jamie se snaží všemožnými prostředky Karlovi jeho snahy znemožnit, bohužel bez úspěchu. Poté, kdy je uvězněn v Bastile za souboj s Black Jackem, který nezemřel při setkání s dobytkem ve věznici Wentworth a jeho žena potratí, dostává Jamie milost, ale je nucen se s manželkou vrátit do Skotska. Princ Karel ho podvodem povolá do války a Claire ho doprovází na každém kroku. Ve chvíli, kdy je oběma jasné, že bitva u Cullodenu se nedá odvrátit, Jamie donutí svou opět těhotnou ženu vrátit se do 20.století, aby zachránil ji i jejich dítě. On sám je odhodlán v nadcházející bitvě zemřít.

James Fraser neumírá, je však vážně zraněn. Dostává se zpět domů na Lallybroch, kde se následujících sedm let skrývá. Když už nedokáže snést, že jeho rodina trpí hlady, nechá se udat. Ve vězení Ardsmuir se znovu setkává s Williamem Greyem, nyní Lordem Johem. Po třech letech se věznice ruší a vězni jsou deportování do amerických kolonií. Díky Lordu Johnovi se Jamie dostává do anglické šlechtické rodiny Dunsanyů sídlící na Helwater, kde má sloužit jako podkoní. Geneva, dcera lorda Dunsanyho, podle donutí Jamieho, aby s ní strávil noc. Ta nezůstane bez následků a o devět měsíců pozdějí Geneva umírá při porodu syna. Jamie setrvává na Helwater ještě několik let, aby mohl pobýt se svým synem, jehož pravé otcovství musí zůstat tajemstvím. Nakonec po osmi letech opouští svou službu zde a jeho kroky vedou do Edinburghu, kde ho za pár let čeká setkání, o němž se mu snad ani nezdálo.

Foto: Starz

Hodnocení

Chceš taky hodnotit? Registruj se nebo se !
qipsi

Velkej bojovník

10.7.2015 | 17:15:47
ivonapod

Úžasný ve všech směrech ;D

1.6.2015 | 8:05:25
AgentCarter08

Nesedl mi

31.5.2015 | 11:06:49
NiennaTasart

Neříkám, že není bez chybičky, ale docela ho lituju, že si musel vzít zrovna takovou ženskou jako je Claire.

11.3.2015 | 2:20:43
mi.sa

Jamie… Zatím nejlepší knižní, ale i seriálová mužská postava ;)

27.8.2014 | 21:11:38
mynonka

Dobře vybraný :)

16.8.2014 | 18:46:47
Kothy

typek

7.8.2014 | 0:05:56

Stav překladu

Epizoda S05E12: Never My Love

cz100%
DOKONČENO

Titulky pro vás připravují: @hermionablack, @LadyAlex, @Blythe a @Miss.Fine.

Po zhlédnutí epizody nezapomeňte díl ohodnotit. Vyjádřit svůj názor k tomuto dílu můžete ve fóru.

Kategorie Hodnocení epizody slouží pouze k hodnocení epizody. Své případné dotazy prosím směrujte do všeobecné diskuze.

Odhadované dokončení překladu je pouze orientační, podle potřeby se může změnit.

Cizinka pokračuje

Outlander se dočká i šesté řady

Outlander se dočká i šesté řady

Na stanici STARZ si pro nás připravili dvojitou nadílku. Kromě oznámení premiéry čtvrté řady se pochlubili i s prodloužením seriálu, a to rovnou na další dvě série.

Reklama

Podpořte nás

Pokud chcete podpořit překladatelky a redaktory seriálu Outlander a poděkovat jim za odváděnou práci, můžete tak učinit zde. Vaší podpory si vážíme a děkujeme!

Momentka

Momentka

Reklama

Nepřehlédněte

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Uplynulo pět let od obsazení Claire

Už je to pět let, co dostala herečka Caitriona Balfe svou prozatím nejúspěšnější roli a fanoušci Outlanderu se dočkali zhmotnění knižní Claire. Na svém twitterovém účtu proto při této příležitosti odpověděla na vybrané otázky, které jsme pro vás přeložili.

Plakáty k seriálu

Plakáty k seriálu

Narozeniny

Hlídejte si nás